2737
2734
عنوان

نزدیک شدن به خدا

79 بازدید | 13 پست

سلام 

میدونین من چطور میتونم از لحاظ عرفانی وروحی به خدا نزدیک شم؟بجز خوندن قرآن ونماز چ راه های دیگ ای هست؟

باید چکارا انجام بدم؟واقعا کسانی هسن ک به خدا خیلی نزدیک باشن؟از کجا باید شروع کنم

عزیزم کاربری دست دو نفر هست..✌️..درواقع میشه گفت چند نفر😂 😑اخه به هرکس گفتم همچین سایتی هس میشه از بقیه کمک گرفت اوناهم اینجا با کاربری من سوالات ومشکلاتشون بیان کردن🫠🙂ناگفته نماند چندین بار هم تعلیق شده😶🫣
فکر کردن 

به جایی نمیرسم واقعا 

عزیزم کاربری دست دو نفر هست..✌️..درواقع میشه گفت چند نفر😂 😑اخه به هرکس گفتم همچین سایتی هس میشه از بقیه کمک گرفت اوناهم اینجا با کاربری من سوالات ومشکلاتشون بیان کردن🫠🙂ناگفته نماند چندین بار هم تعلیق شده😶🫣

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

انجام واجبات و دوری از گناهان مهمترین راه نزدیکی به خداست.
و خدا خودش در یک حدیث قدسی همین موضوع رو فرموده که مضمونش یادمه که هیچ بنده ای به من نزدیک نشد مگر به واسطه انجام واجبات و دوری از گناهان.

بسم الله الرحمان الرحیم. سلام. نابینا هستم. صفحه‌خوان nvda, همه نوشته های متنی جز عکسنوشته ها رو در کامپیوتر میخونه. امروز برای سلامتی و ظهور امام زمانت دعا کردی؟ صلوات فرستادی؟ برای فرج و رفع غربت هزار ساله امام معصوم و مهربانت چه کردی؟! امام زمان هر لحظه دعاگوی ما و آمینگوی دعاهایمان هستند. همه هستی و وجودمون و نعمتهایی که داریم به برکت وجود حضرته. ما خلیفه الهی در زمینیم. معتقدم خدا ما رو آفریده که کانال رحمتش در عالم باشیم. تاپیکهام همشون امیدبخشن. من به خاطر عهدی که با خدا بستم، از سال چهارصد اومدم اینجا و موندگار شدم. عهدم با خدا اینه که به همه امید بدم و همه رو با تاپیکهام و کامنتهام، دعوت کنم سر سفره پرمهر خدا و اهل بیت.
2742
انجام واجبات و دوری از گناهان مهمترین راه نزدیکی به خداست. و خدا خودش در یک حدیث قدسی همین موضوع رو ...

مرسی عزیزم لطف کردی ممنونم بابت راهنماییت 

مرسی عزیزم لطف کردی ممنونم بابت راهنماییت 

رابطتون با امام زمان چطوریه؟
خواهش میکنم انجام وظیفه کردم. باعث افتخاره و هدیه خدا و اهل بیته که اینجام و به دوستانم کمک میکنم.

بسم الله الرحمان الرحیم. سلام. نابینا هستم. صفحه‌خوان nvda, همه نوشته های متنی جز عکسنوشته ها رو در کامپیوتر میخونه. امروز برای سلامتی و ظهور امام زمانت دعا کردی؟ صلوات فرستادی؟ برای فرج و رفع غربت هزار ساله امام معصوم و مهربانت چه کردی؟! امام زمان هر لحظه دعاگوی ما و آمینگوی دعاهایمان هستند. همه هستی و وجودمون و نعمتهایی که داریم به برکت وجود حضرته. ما خلیفه الهی در زمینیم. معتقدم خدا ما رو آفریده که کانال رحمتش در عالم باشیم. تاپیکهام همشون امیدبخشن. من به خاطر عهدی که با خدا بستم، از سال چهارصد اومدم اینجا و موندگار شدم. عهدم با خدا اینه که به همه امید بدم و همه رو با تاپیکهام و کامنتهام، دعوت کنم سر سفره پرمهر خدا و اهل بیت.
رابطتون با امام زمان چطوریه؟ خواهش میکنم انجام وظیفه کردم. باعث افتخاره و هدیه خدا و اهل بیته که این ...

واقعا خیلی وقته تحت یسری حرفا قرار گرفتم و دیگ رابطه قبلی رو با امام ها ندارم..اما امام زمان رو قلبا قبول دارم چون یسری ک بین خواب وبیداری بودم  یه جن رو دیدم با چشام ک میخواد روحمو بزور از بدنم جدا کنه هرچی التماس میکردم بازم ول کنم نبود همه کس وهمه چیو صدا زدم دم آخری ک دیگ میخواستم تسلیم بشم امام زمانو صدا زدم و اون جن رفت .‌‌تقریبا دوسه سال ازون موقع میگذرع ولی چهره اون جن هنوز یادمه واینک چجور عذاب میکشیدم..واقعا تنها امام زمان باعث شد اون بره ودست از سرم برداره

واقعا خیلی وقته تحت یسری حرفا قرار گرفتم و دیگ رابطه قبلی رو با امام ها ندارم..اما امام زمان رو قلبا ...

دقیقا امام زمان خلیفه خدا در زمین و واسطه فیض الهی هستن.
هر روز برامون دعا میکنن و مهربانترین پدر عالم هستن.

2740
واقعا خیلی وقته تحت یسری حرفا قرار گرفتم و دیگ رابطه قبلی رو با امام ها ندارم..اما امام زمان رو قلبا ...

به حرفای مخالف گوش نکنین. کار شیطونه که قسم خورده همه رو گمراه کنه.
پیامبر فرمودند سعادت دنیا و آخرت در تمسک به قرآن و اهل بیته. منظورم حدیث ثقلینه که همه مسلمانها متواتر میدوننش.

سلام مجدد. بقیه کامنتهام رو هم خوندین؟
درباره امام زمان کتابها و مطالب خیلی خوبی دارم. میخواین بفرستم؟

دوری از گناه و سکوت . هر کاری که انجام میدی بخاطر خدا انجام بده (اخلاص).

با زندگی و روش عرفا مثل علامه حسن زاده ، ایه الله بهجت ، علامه طهرانی و..آشنا شو.

و در نهایت از ته قلب از خودش بخواه .

سلام مجدد. بقیه کامنتهام رو هم خوندین؟ درباره امام زمان کتابها و مطالب خیلی خوبی دارم. میخواین بفرست ...

سلام 

ارع گلم خوندم ممنون میشم ازتون اگر توی زحمت نمیوفتین

دوری از گناه و سکوت . هر کاری که انجام میدی بخاطر خدا انجام بده (اخلاص). با زندگی و روش عرفا مثل عل ...

مرسی عزیزن عالی بود

سلام  ارع گلم خوندم ممنون میشم ازتون اگر توی زحمت نمیوفتین

امام زمان، رحمت واسعه الهی و مهربانترین پدر عالم: هر روز برات دعا میکنه!
بسم الله الرحمان الرحیم.
امام عصر علیه السّلام، مظهر رحمت بی کران الهی و پدر مهربان امّت و همدمی دلسوز و همراهی خیرخواه است.
در حدیث قدسی در پایانِ ذکر امام معصوم آمده است:
"و تکمیل می کنم [سلسله امامان] را به فرزندش (م ح م د) به عنوان رحمتی برای همه جهانیان".
کافی، ج1، ص 528.
و در سخنی از خود حضرت آمده است:
"همانا رحمت پروردگارتان همه چیز را فرا گرفته و من آن رحمت بیکران الهی هستم".
بحار الانوار، ج53، ص11.
و در بیان معصومان علیهم السّلام چنین توصیف شده است.
"[امام] دلسوزتر است بر مردم از پدران و مادرانشان".
همان، ج25، ص 116.
"[حضرت مهدی علیه السّلام] از همه‌ی شما، مردم را بیشتر پناه می دهد و از همه ی شما علمش افزون تر و رحمت و لطفش از همه فراگیرتر است".
همان، ج51، ص 115.
امام مهدي(عج) بر دعاهاي ما «آمين» مي‌گويد.
امام امير المؤمنين‌عليه السلام به رُمَيْله مي‌فرمايد: اي رميله! هيچ مؤمني نيست كه بيمار شود، مگر اين‌كه به مرض او مريض مي‌شويم، و اندوهگين نشود مؤمني، مگر اين‌كه به خاطر اندوه او، اندوهگين گرديم، و دعايي نكند مگر اين‌كه براي او آمين گوييم، و ساكت نماند مگر اين‌كه برايش دعا كنيم.
مشارق الانوار، ص 452؛ مكيال‌المكارم، ج 1، ص 163.
امام صادق علیه السّلام فرمود:
به خدا سوگند من نسبت به شما از خود شما مهربانترم.
بحار الانوار، ج47، ص 78.
سید ابن طاووس می گوید:
در سامرا بودم، شبی هنگام سحر شنیدم که مولایم مهدی علیه السّلام این گونه دعا می خواند:
"خدایا به حق آنکه با او مناجات کرد و به حق آنکه در خشکی و دریا تو را خواند، بر فقرای مومنین به غنا و ثروت و بر بیمارانشان به شفا و سلامتی و بر زندگانشان به لطف و کرم و بر امواتشان به بخشش و رحمت و بر مسافران و غریبانشان به بازگشت به وطن هایشان همراه با سلامتی، تفضّل فرما".
مهج الدعوات، ص 523.
یکی از القاب ویژه‌ی امام مهدی علیه السّلام، «غوث» به معنی فریادرس است:
"السَّلامُ عَلَیکَ أَیُّهَا العَلَمُ المَنصُوبُ.. وَ الغَوثُ وَ الرَّحمَةُ الوَاسِعَةُ".
سلام بر تو‌ ای پرچم افراشته... و فریادرس و رحمت بیکران.
مفاتیح الجنان، فرازی از زیارت آل یاسین
آری، او پناه بی پناهان و امیدِ ناامیدان و فریادرس بیچارگان و درماندگان است؛ چنان که در خبرالبوالوفای شیرازی است که رسول خدا صلی الله علیه و آله در عالم خواب به او فرمود:
"چون درمانده و گرفتار شدی، پس به حضرت حجت استغاثه کن که او تو را در می یابد و حجت برای کسی که از او استغاثه کند پناه و فریادرس است".
نجم الثاقب، ص 787 و 730؛ منتهی الآمال، ج2، ص 333.
منبع: کتاب میر مهر و سایت عرفان و راسخون.
منابع بیشتر برای مطالعه:
1. میر مهر، پور سیدآقایی.
2. مهر بی کران، محمد حسن شاه آبادی.
3. مهر محبوب، سید حسین حسینی
4. عنایات حضرت مهدی علیه السّلام به علما و طلاب، محمد رضا باقی اصفهانی.
علامه مجلسی، داستانی در رابطه با دعای حضرت ولی عصر (عج) درباره شیعیان نقل می کند که: عالم جلیل و سالک راه حق، سید ابن طاووس (رضوان الله علیه)، سحرگاهی در سرداب مطهر حضرت صاحب الامر (ارواحنا له الفداء) این مناجات را شنیده است:
"خدایا، شیعیان ما از شعاع انوار و بقیه سرشت ما آفریده شده اند، آنها با تکیه بر دوستی و ولایت ما گناهان زیادی انجام داده اند. (خدایا) اگر گناهانشان بین تو و آنهاست از آنها درگذر زیرا ما از آنها راضی هستیم و اگر بین خودشان است بین آنها را اصلاح کن و از خُمسی که حق ماست حساب کن و آنها را داخل بهشت گردان و از آتش دور بدار و با دشمنان ما در سخط و غضب خود قرار مده".
"الَّاهُمَّ هَب لَنَا رَأفَتَهُ وَ رَحمَتَهُ وَ دُعَاءَهُ وَ خَیرَهُ".
خدایا، مهربانی و رحمت و دعا و نیکی امام را به ما کرامت فرما.
(مفاتیح الجنان، دعای ندبه)