2733
2739

بچها نمیدونم چند نفر این پیامو میخونن

ولی به یه پلتفرمی نیاز داشتم که صدامو برسونم به مردم

من پارسال این آقا رو دنبال میکردم تو همه ی لایوا و طرح هاشون بودم

دائم بهمون میگفت که هر رتبه ای بیارین دانشگاهی که میخاینو انتخاب رشته میکنم

به هرکی که بهتر از من انتخاب رشته کنه سکه میدم

و کلی ادعا

قبل نتایج اعلام رتبه هزینه پیش ثبت نام هم گرفت

تو لایوش قسم خورد گفت به سیدیم قسم نمیزارم پشت کنکور بمونید ، چیشد آقا سید؟ چرا پشت کنکور موندم؟:)

و کلییی انگیزشی زرد انگیزه ی الکی ، کنکورتو خراب کنی عب نداره من همه جوره تورو دانشگاه ثبت نام میکنم ، کنکورو خراب کردی؟ فداسرت کمکت میکنم برا نهایی ، نهاییو خراب کردی؟ فداسرت من با نمره ۱۰ عم قبولت میگنم ، همچی بد شد ؟ خب انتخاب رشتتو خودم میکنم

گذشت و من و خانوادم باورش کردیم

اون تایم ما خیلیی دچار مشکل مالی بودیم

بشدت

یعنی در حدی که وقتی بابام پول این آقارو داد تا یه ماه تو مشقت زندگی کردیم:)

پارسال ۴ میلیون از ما گرفت

اون خانومی که به من افتاده بود واسه مشاور انتخاب رشته

اسم هم میبرم خانم گنجروی بود و دانشجو فرهنگیان

اونروز ثبت نام دائما به من و مامانم و بابام جدا زنگ میزد و انگیزه ی بیخود میداد 

میگفت از بین همه ی کسایی که بهشون زنگ زدم رتبه ی تو از همشون بهتره چرا نا امیدی؟ رتبه ی من یچی حدود ۴۰ هزار بود:)

گفتم حسابداری و حقوق میخام پیام نورم باشه میرم 

کلی تحویل گرفت که آره بابا ما پارسال حسابداری سمنان با رتبه های بدتر از تو ثبت نام کردیم

و در آخر بمن زنگ میزد میگفت دوس دارم خودت به بابات زنگ بزنی باهاش حرف بزنی که فک کنه خودت میخای نه انگار من کنه شده باشم بهش:)

بچها به محض اینکه پولو واریز کردم ورق برگشت:))

خانومه دیگه جواب نمیداد اگرم میداد میخاست بزنه از پشت تلفن منو

لال میشدم دیگه هیچی نمیگفتم

انقد رفتارش با مامانم بد بود و بد صحبت میکرد باهاش که واقعا رنجیده بود مامانم ازش

هیچی دیگه نپرسید اگرم پرسید یچیز فرمالیته بود چون اصلا انتخاب رشته ای که انجام داد هیچ ربطی به چیزایی که ما گفتیم نداشت

سین میکرد جواب نمیداد زنگ میزدیم جواب نمیداد

اگه جواب تلفنو میداد داد و بیداد میکرد که الان من کار بقیه دستمه واسه چی زنگ میزنی حواسمو پرت میکنی خوبه واسه توعم انجام بدم بقیه زنگ بزنن؟

برام انتخاب رشتمو انجام نمیداد

فک کنم همون روز که داشت سایت بسته میشد فرمو فرستاد اونم تازه زنگ زده بودم واحد پشتیبانی اعتراض کرده بودم

حالا انتخاب رشته چجوری شد؟ ۳۰ تا کد رشته زده بود

اون ۳۰ تاعم ۲۰ تای اولش غیر انتفاعی بود

غیر انتفاعی مجااازی:)))

اونم رشته اقتصاد و مدیریت بازرگانی

** بچها اینو این وسط بگم که فکر نکنید حالا رتبم بد بوده دانشگاه شهید بهشتیو توقع داشتم ، من دقیقا بهش گفتم پیام نور باشه همین شهر خودمون ، حتی رو دفترچه همونارو هایلایت کردم فرستادم براش جیغ و داد کرد برام که تو چرا دخالت میکنی من خودم میدونم دارم چیکار میکنم من یسری کد میدونم که تو نمیدونی (منم فک کردم راس میگه)

تجربم کم بود ، نمیدونستم چی به چیه ، فک میکردم سابقه دارن میدونن دارن چیکار میکنن

میخواستم پشت کنکور بمونم

میدونید چی گفت؟ گفت که ۹۰ درصد پشت کنکوریا رتبشون بدتر میشه اگر هم بهتر بشه در حدی نیست که تغییر خاصی ایجاد بشه

تو ۴۰ هزار امسالت نهایتا سال دیگه نصف بشه ، بشه ۲۰ هزار ، فک کردی چیزایی که با ۲۰ هزار میاری فرقی داره با الانت؟

فک کردی پشت کنکور بمونی چیزی بهتر میشه؟ الان میگی شهریه دانشگاه غیر انتفاعیو نمیدم

ولی پشت کنکور بمونی ۱۰ میلیون باید هزینه قلمچی بدی 

باید منابعتو جدید بخری هر یه کتاب ۵۰۰ تومنه کتابای انسانیم که زیادن

کنکور فرهنگیان جدا میشه معلوم نیس چجوری باشه

چون پشت کنکوری تراز نهاییت پایین میاد و سال دیگه ۵۰ درصد شرط معدله

تو نمیتونی از پس این شرایط بر بیای چه مالی چه سختیش:)

بچها من امسال تموم تمومهه هزینه هام شد ۷ میلیون الانم تراز آزمون آزمایشیام ۶ هزار و ۲۰۰ عه همیشه هم رتبه هام ۳ رقمی:)

حالا برگردیم به اونجایی که فایل انتخاب رشتمو فرستاد

قبلش چیشد؟ گفت تا رضایت نامه ننویسی امضا نکنی که انتخاب رشتت با میل خودت و خانوادت و علاقه هاتون انجام شده ، اون فایلو بهت نمیدیم:))

تایم کمی مونده بود سایت بسته بشه ... مجبور بودم نوشتم اون رضایتنامه رو

چرا؟

چون ۵۰ هزار نفر متقاضی انتخاب رشته داره هر سال بخان شکایت کنن ازش چه حکمی میزنن واسه یه همچین آدمی؟

الانم دیدم تو کانالش زده با رتبه ۲۰ الی ۳۰ هزار فرهنگیان قبول میشید و دانشگاه دولتی درجه ۲ ، آقای محترم نکن لطفا ... تروخدا ، ترو به جدت قسم نکن اینکارو

چرا دروغ میگی به مردم

چرا انگیزه الکی میدی بهشون

اونی که ۳۰ هزار میاره جز با سابقه تحصیلی عمرا با کنکور دانشگاه دولتی نمیتونه بره 

چنتا دانشگاه دولتی داریم که رشته های تاپو با سوابق تحصیلی بگیرن؟

بچها اینم بگم تو کل تایم انتخاب رشتتون هیچ ارتباطی با خود آقای یعقوبی ندارین

و اینکه در نهایت بگم که

مطمئنم این تاپیکو خود آقای یعقوبی یا تیمش میخونن

خواستم این جمله از طرفم به ایشون برسه

شما از قضاوت شدن تو این دنیا میترسین که ازمون رضایت نامه اجباری میگیرین که نیفتین زندان با اون همه دزدی

ولی آقای یعقوبیِ عزیز خواستم بدونید اونی که قاضی اصلیه و همچیو دیده و در جریانه ، خودش حکمتونو تو جایی که باید صادر میکنه و از اون قاضی نمیتونید فرار کنید چه تو این دنیا چه تو اون دنیا

خودتون پدرید احتمالا

از ته دل میخام خدا جوابتونو با بچهاتون بهتون پس بده!

چون که آینده ی یه عالمه بچه رو خراب کردید پول یه عالمه پدر که واسه نون شبشونم مونده بودن خوردین ، دل یه عالمه مادرو شکستید 

سپردیمتون به اونی که باید

آگاه باشید که وعده ی خدا حق است!

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728