2733
2739
عنوان

آبله مرغان

112 بازدید | 14 پست

گرفتم و دو سه روز تب داشتم دو روزه دونه هاش شروع شدن همچنان داره دونه ی جدید میزنه صورتم و کلا همههه جای بدن در شده حتی تو گلوم و دهنم تا کی همینجوری میخواد دونه ی جدید بزنه ؟؟؟؟؟

و چه راهکارهایی دارین واسش سردی میخورم مدام حمام میرم کارامین هم میزنم دیگه چیکار کنم چقدر دیگه مونده تا خوب شم؟

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728

لعنت بهش پارسال همین موقع ها بود منم گرفتم کل صورت و بدنم پر شد الانم جای دوتاشون مونده موندم چیکار کنم زودتر برطرفشن

الان واسه شما راهی نیست جز تحمل و اینکه جای گرم نری عرق کنی خارش بگیری و اینکه اصلا دست دستشون نکن

مـن عاشـق حـرف زدن با بچـه هام، آدم بـزرگا هیچوقـت ازم نمیپـرسن سـه تا حیوون دریـایی مـوردعلاقـم چیـه🌊🤎🧋 •مـا قـدم می‌زدیـم، آرزوهـا می‌دوییدنـد•

فکر‌ کنم تا فردا همچنان ادامه داشته باشه

کلا مامانا از بهمن ماه تا آخر بهار که بیشترین فصل ابله مرغانه به بچه ها بیشتر سردی بدین❤

دخترم😍عشق همیشگی من💕تو بزرگ‌ترین بهانه‌ی زندگی من و بابا هستی😍😍 ۱۸ اذر ۱۴۰۲❤ 
2740

یه هفته خیلی سخته...هروقت خارش داری دستمال خیس و خنک بذار رو دونه ها

آب هندوانه خیلی خوبه ...بوی روغن و غذا تو خونه بپیچه بدتر میشی 

آش دوغ خوبه آرومت میکنه منم ۲۱ سالگی گرفتم خیلی سخت و شدید

پس کی میای تو دلم فندق مامان🥹خیلی چشم انتظارتم جوجه ی من🥲یعنی میشه ۵ روز دیگ بی بی چکم مثبت بشه۱۴۰۲.۱۱.۱۴🥹بعد ۱۵ روز تاخیر نشد ک مامان بشم۱۴۰۰.۱۲.۲😊ولی من ناامید نیستم 🥰

مامان بزرگم همیشه میگف ابله مرغان سه روز طول میکشه تا دونه ها بریزن بیرون سه روزم دونه ها هستن بعد باز سه روز طول میکشه دونه ها شروع به کم شدن کنن 

میگف کلا ۹ روز طول میکشه ....

این حرف قدیمیاست 

حالا شما دکتر برو شاید نیاز داشته باشی داروی آنتی ویروس بخوری

چرا از یکی دو تا دکتر هم پرسیدم گفتن حمام برو  از فامیل هم که گرفته بودن گفتن حمام خیلی خوبه&n ...

تا حدی که اطلاع دارم کلا حمام مخصوصا حمام آب گرم واسه آبله ممنوع هست. چون باعث باز شدن تاول و  زخم شدن پوست میشه. و روی پوست جای لکش میمونه . 

اره دکتر رفتم فقط کالامین داد  مرسی

نگو از آبله وحشتناکترین درد دنیا بود برام نه بخاطر تب ودرد نه بخاطر اینکه سی وسه سال پوست مثل آینه داشتم هرکی میدید حسرت میخورد اما حالا تمام صورتم شده چال و چول چون تو بچگی نکرفته بودم تاولام به شددددت بزرگ و زیا د بود هر کدوم قد نخود درمانی هم برای اسکارای فرو رفتش پیدا نمیکنم یکی دوت هم نیست نزدیک بیست پنج تا چال انداخت روصورتم فاجعه بود وحشتناک بود الانم افسردگی گرفتم یه زمانی صورتم مثل آینه بود همه کیف میکردن خصوصا خودم اما حالا🥲💔

چرا از یکی دو تا دکتر هم پرسیدم گفتن حمام برو  از فامیل هم که گرفته بودن گفتن حمام خیلی خوبه&n ...

قدیمیا میگن براش حمام بده و میگن بچه رو اصلا حمام نمیکردند موقع آبله مرغان اما الان پزشکا میگن تازه حمام براش خوبه.بچه فامیلمون چند وقت پیش آبله مرغان گرفت دکتر گفته بود هر روز حمومش کنید و پماد بزنید.همین کارو کردند و یهفته نشده هم خوب شد.

2706