2737
2739

من خودم شمالیم. برنج رو تو اب نمک خیس نمیکنم. تو آب جوشم بستگی به نوع اون برنج داره. باید چک کنی ببینی 

دختری از سادات هستم. بر دشمن مرتضی علی لعنت،ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم. خیال کن که غزالم بیا و ضامن من شو💚🍃

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من تمام برنجامو کته میکنم حتی واسه مهمون و برنج شمالی.هیچوقتم شفته و خمیر نمیشه.دون و تمیز😁

برای ی پیمونه برنج کته چقدر آب بریزم؟از قبل هم تو آب نمک بزارم؟چجوری میپزی

2728

من شخصا هر مدل برنج ایرانی بگیرم یک ساعت قبل بدون نمک با آب داغ خیس میدم بعدم آب دو سه برابر حجم برنج میزارم جوش بیاد نمک رو اندازه میکنم میزارم بجوشه (چشمی می‌دونم کی بسه براش)بعدم آبکش میکنم و از همون آب برنج به اندازه لازم با روغن میدم روی برنج و دم میدم همیشه عالی میشه

من چشمی میریزم.ولی مادرشوهرم یادم داد یک بند انگشت و نیم رو  سطح برنج اب وایسه.ولی من یه بند انگشت اب میذارم بمون هیا کمتر‌.اخرسر اگ لازم بود اب اضافه میکنم.خیسم نمیکنم برنج و.همون لحظه درست میکنم.حتی واسه۲۰نفر هم همینجوری کته میکنم خوب درمیاد

تورو سننه قربونت برم!!!!
2740
از همون آب برنج به اندازه لازم با روغن میدم روی برنج و دم میدم همیشه عالی میشه منظورم این هیت ک آب ...

اره بلافاصله تا داغ هست به اندازه نیاز که برنج خام یا شفته نشه با روغن ترکیب میکنم میدم روی برنج و دم میزارم پنج دقیقه اول با حرارت بالا تا آب بلافاصله تبخیر بشه و برنج به هم نچسبه و دون بشه و بعد حدودا چهل دقیقه با حرارت کم

برنج دمی به ازای هر پیمانه برنج، یک و نیم پیمانه آب نیاز هست. نمک رو هم میشه مدقع نم کردن بریزی هم میشه موقع پخت در حال جوش بریزی

ببین عزیزم اصلا نیازی نیست تو آب نمک بزاری من خودمم شمالیم ۱۰ ،۲۰ دیقه ک میخوام برنج بپزم برنج خیس میدم بعد ابشو قشنگ عوض میکنم چند بار میزارم سر گاز نمک میزنم تا جوش بیاد برنج ک قشنگ از اون حالت خودش در اومد نرم شد آبکش میکنم