2737
2739
عنوان

شته گل رز— چه طوری از بین ببریم؟

117 بازدید | 20 پست

چند هفته ی پیش یک گلدان گل رز خریدم، که الان میبینم شته های سبز رنگ اطراف غنچه ها رو پر کردن. 

سم گرفتم، بعد از گذشت یک هفته هیچ اتفاقی برای شته ها نیافتاده. سم رو روی برگ ها و‌کمی روی خاک پاشیدم. 

طریقه ی درست سم پاشی و از بین بردن این شته ها چی هست؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ما شامپو رو رقیق میکنیم و میپاشیم هر جا شته باشه ولی خوب سم قوی تره ، یه مرتبه دیگه امتحان کن و روی ...

با شیلنگ و فشار قوی آب همشو شستم فرداش بازم بودن یکی بهم گفت دارچین بپاش به خاک به نظرتون انجام بدم؟

ما شامپو رو رقیق میکنیم و میپاشیم هر جا شته باشه ولی خوب سم قوی تره ، یه مرتبه دیگه امتحان کن و روی ...

اگر دقت کرده باشید، برگ ها حالت آبگریزی دارن (خیس نمی شن و قطره های آب از روشون قل می خورن پایین). برای همین احتمال اینکه ساقه ها و در کل اجزای گل آغشته به سم یا هر نوع ماده ی از بین برنده باشه، خیلی پایینه. 

از کسی پرسیدم، گفتن باید چند روز به گیاه آب ندی، تا غلطت سم توی خود گیاه غلیظ بشه. این طوری شته با خوردن سم از خود گیاه از بین میره. فعلا که خبری نشده. 

فعلا با دستمال الکلی و سمی میکشم به جاهایی که شته هست. خیلی راحت میوفتن ولی بیینیم تا کی می تونم خودم به صورت مکانیکی از بین ببرمشون (تا شیمیایی با سم). 

با شیلنگ و فشار قوی آب همشو شستم فرداش بازم بودن یکی بهم گفت دارچین بپاش به خاک به نظرتون انجام بدم؟

منم تقریبا این کار رو کردم دیروز (اما با دستمال) و امروز بازم بودن. 

2738

دارچین رو نمیدونم ولی همین دیروز ما شامپو تخم مرغی گرفتیم مخلوط با آب با سم پاش پاشیدیم به درخت 

باید جای مورچه هایی که این شته ها رو پرورش دادن پیدا کنم گلام دارن خراب میشن

یک روش دیگه ای که خوندم این بود که کفشدوزک بگیرید، بندازید به گلدون ها. خوراک کفشدوزک هان🐞

2706