2733
2739
عنوان

ازدواج چیه که برام شده رویا ؟

| مشاهده متن کامل بحث + 65480 بازدید | 1313 پست
واقعاً مجردی حسن هایی داره که متاهلی نداره.یکیش آزادی که تو مجردی هست بیشتره چون مسئولیت کمتری داری ...

واسه یه آدم مسئولیت پذیر و کسی که رو‌برنامه و نظم زندگی می‌کنه مجردی وحشتناک هستش قطعا داشتن یه شریک زندگی که درست انتخاب شده باشه به مراتب بهتره

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست، سخن شناس نه ای جان من، خطا اینجاست. در اندرون من خسته دل ندانم کیست، که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من میدونم ازدودج سراسر خوشبختی نیست اما معلومه یه دختر تو‌ این سن هرچقدر شرایطش خوب اذیت میشه از نظر ...

متوجه منظور من نشدی 

به هرحال برات آرزوی دل شاد و آرام می کنم حالا چه با ازدواج چه بدون ازدواج

2728
فقط کسی که خودش تجربه کرده متوجه میشه 

میگه به تو حاصلی ندارد غم روزگار گفتن، چو شبی نخفته باشی به درازنای سالی.دقیقا درست میگید

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست، سخن شناس نه ای جان من، خطا اینجاست. در اندرون من خسته دل ندانم کیست، که من خموشم و او در فغان و در غوغاست
خب مناسب نبودن یا به دلم نشستن که موافقت نکردم 

از یه جا به بعد دیگه ما تصمیم نمی‌گیریم و شرایط واسه ما تصمیم میگیرن

متوجه منظور من نشدی  به هرحال برات آرزوی دل شاد و آرام می کنم حالا چه با ازدواج چه بدون ازدواج

شما هم متوجه شرایطی که من دارم میگذرونم نیستی 

من میدونم کسی که مجردی خوبی نداره متاهلی هم حال خوبی لزوما نداره من مجردیم خیلی طولانی شده همه حرفایی که شما میگین هم گذروندم 

2738

ببین من نمیگم ازدواج بده اتفاقا ازدواج خوب خیلی هم خوبه، یه حامی خوب، یه همراه بادرک و شعور و یه مرد واقعی که از محبت و عشق سیرابت کنه به به واقعا چه شود! اگه کاری باشه و وضع مالیشم اوکی باشه که دیگه نور علی نوره! اما خودمونیم چند درصد مردای جامعه ما این شکلین؟ چند درصدشون انقدر ایده آلن؟ اکثر آدما بالاخره یه نقطه ضعف و یه سری اخلاقای بد دارن که البته شدت و ضعفش فرق می کنه زن و مرد هم نداره. پس به احتمال زیاد با هرکی که  کنی بالاخره یه سری مشکلات خواهی داشت که باعث میشه کم کم متوجه بشی اصلا خوشبختی نه تو مجردی بود نه تو متاهلی! خوشبختی یه جایی درون خودمونه ولی ما فکر می کنیم یه جایی اون بیرونه برا وقتیه که شوهر کنیم یا وقتی ازدواج کردیم و دیدیم اونی نیست که فکر می کردیم بازم میگیم اگه برگردیم به مجردی خوشبخت میشیم! غافل از اینکه تنها عنصر ثابت این شرایط متغیر خودمون هستیم. این ماییم که اگه بدونیم از زندگی چی میخوایم تو هر شرایطی راه خودمون رو پیدا می کنیم. من درکت می کنم چون منم مثل اکثریت زنان این جامعه تحت تاثیر محیط همیشه فکر کردم یه اتفاق خاصی باید بیفته یه آدم خاصی باید بیاد و تو یه زندگی رمانتیک و بی دغدغه من رو خوشبخت کنه همین تفکر باعث شد نه از مجردیم لذت ببرم نه بعد از ازدواج و دیدن چالش های متاهلی احساس خوشبختی مطلق کردم!

اینجا بود که تصمیم گرفتم فکر کنم ببینم اشکال کارم کجاست دیدم اشکال خود منم و تعریفی که از زندگی داشتم و دارم، شروع کردم به پیدا کردن علایق و کشف درونیات و توانایی های خودم نمیگم خیلی موفق بودم ولی میتونم بگم که تغییر رو حس کردم.کاش اینا رو تو مجردی می دونستم و زمانم صرف افسردگی و رویای ازدواج نمیشد و از زندگیم بیشتر استفاده می کردم. ببخش پرحرفی کردم امیدوارم رو حرفام فکر کنی عزیزم.

هیچ رنجی بالاتر از این نیست که خوشبختی رو نداشته باشید که میتونستید داشته باشید!
دقیقا همینه کسانی مثل من فقط قسمت های منفی یک ماجرا رو میبینن مثلاً استارتر الان فقط بدی های مجردی ر ...

بله با حرف شما موافقم. گاهی اوقات همه چی خوبه ولی یه چیزی کمه، یکی که بشینی چند کلمه صحبت کنی، یکی که حداقل بدونی تو خونه منتظرته و بهت شور اشتیاق واسه ادامه دادن بده.

[QUOTE=336921985]شما هم متوجه شرایطی که من دارم میگذرونم نیستی  من میدونم کسی که مجردی خوبی نداره متاهلی هم بهم متصلند مجردی و متولی ولی دلیل نمیشه همیشه مجردی بدی داشته باشی متولی بدیم داشت باشی میگی چند نفر داشتی و در حال آشنایی هستی یکی از اینا هم نمیشه عزیزم؟

32خیلیه؟فعلا جوونی وقت داری به زندگیت برس اونم به موقعش اتفاق میوفته ازدواج فقط یه مرحله است رویا نیست برات ارزوی بهترین بخت رو میکنم انشالله یه بخت خوب بدون پشیمونی به همراه عشق دوطرفه بین خودتو شوهرت نصیبت بشه

ببین من نمیگم ازدواج بده اتفاقا ازدواج خوب خیلی هم خوبه، یه حامی خوب، یه همراه بادرک و شعور و یه مرد ...

من میدونم متاهلی سراسر حس خوشبختی نیست حتی چه برسه به خود خوشبختی 

من واقعیت ازدواج و‌ میدونم اصلا سنم سن رویا بافی نیست 

این چندسال رو‌هاایقم رو تواناییام رو خودشناسی و خودآگاهی و توسعه فردی و همه اینا کار کردم اما این خلا و برام پر نکرده 

2706