2733
2734
عنوان

چرا اصفهانی ها انقدر تو عزاهاشون خودشونو داغون میکنند

| مشاهده متن کامل بحث + 693 بازدید | 50 پست
عزیزم اقایون هم وقتی ناراحتن ریششون رو اصلاح نمیکنن این ریشه در غم داره که بگن ما حوصله رسیدگی به خو ...

تا چهل روز هم بغضی مناطق مردها ریش نگه میدارن بنظرم اصلا ربطی به غم از دست دادن عزیزی نداره فقط مثل یه نماد شده اونا عزادار هستن .حتی بعضی مناطق خانوما لامیلای درجه ۱ تا یکسال بخاطر حرف مردم ابرو و اصلاح صورت نمیکنن .این کجاش عزاداریه .فقط یه رسم و رسوم غلطه تو جامعه مون ترویج پیدا کرده خدا رو شکر نسل به نسل کمترش میکنن 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تا چهل روز هم بغضی مناطق مردها ریش نگه میدارن بنظرم اصلا ربطی به غم از دست دادن عزیزی نداره فقط مثل ...

ببین شاید الان خوشحال باشیم که داره نسل به نسل کم میشه ولی اینا خورده فرهنگ و اداب و رسوم هر ملتیه نمیدونم نابودی اداب و فرهنگمون کجاش خوشحالی داره ولی کلا ایرانیا با سرعت نور دارن به سمت غرب حرکت میکنیم و از اونام رد میشیم.زخم کردن صورت کار بدیه قبول دارم ولی ریش گذاشتن و اصلاح نکردن توی بعضی کشورای دیگه هم نشون دهنده غمه و مختص ایران و اقوام ایرانی نیست.موی ناحیه خاص نیست که بگیم با تمیزی سرکار داره.نمیدونم والا

هرچه تبر زدی مرا ،زخم نشد جوانه شد‌‌...
ببین شاید الان خوشحال باشیم که داره نسل به نسل کم میشه ولی اینا خورده فرهنگ و اداب و رسوم هر ملتیه ن ...

عزیزم کلا این نماد عزاداری اشتباهه اکثرا همه مردم هم ناراضی هستن یک زنی میشه بخاطر حرف مردم نمیتونم ابرومو بردارم ولی صورتم پر مو شده شوهرم خوشش نمیاد .تو خود کشور هند هم اینقدر رسم و رسومات اشتباهی بوده ریشه تو فرهنگ جامعه شون کرده نسل های جدید با فیلم و سریال خواستن اشتباه بودن این فرهنگ رو به نسل های قبل خودشون نشون بدن و بگن اصلا لزومی نداره این رسم ادامه پیدا کنه .بله بعضی رسم و رسومات اصلا نباید جمع بشه مثل عزاداری امام حسین و شب لیدا و عید نوروز و رسم به درد بخور .

2742
عزیزم کلا این نماد عزاداری اشتباهه اکثرا همه مردم هم ناراضی هستن یک زنی میشه بخاطر حرف مردم نمیتونم ...

شما میگی کل صورتو اصلاح نمیکنن؟من ندیدم فقط دیدم تا چهلم ابرو بر نمیدارن و اقایون هم ریششون رو نمیزنن.ایران مثل هند نیست.ببین گلم نماد ها و خورده فرهنگا هم مهمن مثلا آرایش صورت عروس و لباس عروس هم یه نماده وگرنه طرف میره عقد میکنه میره خونش.هرچیزی یه رسمی داره نماد عزاداری هم لباس سیاه و همین ریش و ابرو برنداشتنه الان البته ابرو رو همه برمیدارن.اره قمه زنی واقعا باید برداشته میشد رسم ساتی توی هند باید برداشته میشد ولی نمیشه از بیخ هم دیگه همه چی حذف بشه ارسال رسم شیون کردن هم برداشته شده و حالت نمادین داره کسی صورتشو خنج نمیندازه مگه جوون فوت کرده باشه بعد خانواده درجه ۱ اینا رو رعایت میکنن جگرشون سوخته برا حرف مردم نیست.اقوام دورتر خیلی وقته رعایت نمیکنن عادی شده 

هرچه تبر زدی مرا ،زخم نشد جوانه شد‌‌...
شما میگی کل صورتو اصلاح نمیکنن؟من ندیدم فقط دیدم تا چهلم ابرو بر نمیدارن و اقایون هم ریششون رو نمیزن ...

مناطق دیگه ایران همینا رو خیلی سخت میگیرن حتی فامیل درجه ۱ زناشون تا یکسال ابرو شو برنمیدارن بعضی خانوم ها هم واقعا صورت پر مویی دارن از ریخت و قیافه میوفتن والا چهل روز هم زیاده  من کلی میگم .تا چهل روز ریش مرد میمونه والا ریششون شبیه جنگل میشه .کلا اذیت داره و هیچ ثوابی هم برای مرده نداره .لباس سیاه نماد عزاداریه کل فامیل تنشون میکنن دیگه معلومه عزادار هستن .والا نمیدونم من بشخصه این رسم رو چرت میدونم با ریش و ابرو نگه داشتن عزاداری نمیشه .