2737
2734

هر چقدر که توجه نفس به عالم تجرد قوی‌تر گردد به موازات آن از تدبیر بدن و قوای ان منصرف می‌گردد و از آنجا که قوام مزاج بدن در گرو توجه و تدبیر نفس است در اثر کاهش توجه نفس اختلالاتی در مزاج و در کارکرد قوای نفسانی اعضای بدن حاصل می‌شوداین روند تا آنجا ادامه می‌یابد که نفس بهره کامل خود را از عالم ماده در می‌یابد و به دنبال آن توجهش از بدن کاملا قطع می‌گردد و به سوی مبدا و غایتی که طبعش مقتضی توجه به اوست سیر می‌کند

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742

من تا این دو سه خطو خوندم هفت هشت بار زبونمو گاز گرفتم دوبارم زبونم گره خورد چه برسه بخوام تفسیرشم بکنم 

خلاصش اینکه ادمای مجرد و عزب اوقلی و اینا به فکر شیطونی نباشین به خدا فکر کنین بیتره

وقتی که آدم خیلی روی چیزهای معنوی و فکری تمرکز می‌کنه، کم‌کم از دنیای مادی و نیازهای بدنی دور می‌شه. مثل اینکه وقتی خیلی تو فکر یه موضوع باشی، یادت می‌ره غذا بخوری یا استراحت کنی. اگر این حالت زیاد ادامه پیدا کنه، ممکنه تعادل بدن بهم بخوره و حتی ممکنه آدم دچار مشکلات جسمی یا روحی بشه. در نهایت، اگر کسی کاملاً از دنیای مادی فاصله بگیره، ممکنه به یه حالتی برسه که دیگه به بدنش توجهی نداره و فقط به دنبال هدف و منبع اصلی وجودی خودشه، که این می‌تونه به معنای رسیدن به یک درک عمیق‌تر از زندگی باشه.

رو دیوارای شهرم آگهی کردم: به یه اتفاق خوب نیازمندیم برای افتادن
2740

میگه روح یا نفست هر چقدر بیشتر حواسش به معنویات و اون دنیا باشه به امور مادی مثل بدنت و نیاز و اینا بیتوجه میشه تا اینکه کامل چیزای دنیوی و بدن و اینارو ول میکنی میچسبی به اون دنیا. البته دقیق نمیدونم ولی در کل اینو برداشت کردم

کانال فروش لباس بچگانه(توی روبیکا )  دارم اگر خواستین بهم بگین لینکشو بدم 🌾🌾🌾 این قشنگه که من تو دل زمین پچ پچ میکنم ولی تو توی عرش آسمون میشنوی 💗 عماد من 🤍 ممنونم ازت به خاطر نعمت هایی که بهم دادی چه اونایی که بعدا ارزششونو فهمیدم   چه اونایی که فهیدمو یادم رفت تشکر کنم ؛ دوستان تو تاپیکای فان و باحال تگم کنید ممنون میشم ، ماچ ،بای   
وقتی که آدم خیلی روی چیزهای معنوی و فکری تمرکز می‌کنه، کم‌کم از دنیای مادی و نیازهای بدنی دور می‌شه. ...

ممنونممم ازتتت

پس اون عالم تجرد همون عالم معنویه؟

ممنونممم ازتتت پس اون عالم تجرد همون عالم معنویه؟

بله، درسته. توی این متن، “عالم تجرد” به دنیایی اشاره داره که فراتر از مادیاته و به معنویات و چیزهایی که با حواس پنجگانه قابل درک نیستن، مربوط می‌شه.

رو دیوارای شهرم آگهی کردم: به یه اتفاق خوب نیازمندیم برای افتادن
2706