2733
2734
عنوان

لطفاً کمکم کنید

54 بازدید | 9 پست

من یه نوجوان هستم 

واقعا نمیتونم توی جمع صحبت کنم درحال که قبلا خیلی خوب صحبت میکردم و حتی توی صحبت کردن با یک نفر هم کلی سوتی میدم 

این اتفاق از اونجایی شروع شد که من کم کم شروع کردم به افزایش اعتماد بنفسم و کم کم توی کلاس بلند تر از قبل صحبت میکردم 

که یکبار

یه متنی خوندم که خودم هم نفهمیدم چی شد منو صدا زدن و جواب سوالشون روی برگم بود اونقدر بد نوشته بودم و نامفهوم که نفهمیدم چی بود 

همینطور خوندم و چون استرس داشتم تند تند خوندم و نشستم و کلی تو ذهنم خودمو سرزنش کردم و یکی از بچه های کلاس که خیلی اهل مطالعه و آدم باشعوری بود و اصلااا ازش توقع نداشتم مسخرم کنه مسخرم کرد 

گفت مثل فلانی(یکی گفت که خیلی بد صحبت میکنه)خیلی قشنگ صحبت میکنی منم فقط نگاش کردم و جوابی ندادم 

دوباره چند وقت بعد یکی دیگه وقتی داشتم واسش چیزیو با هیجان تعریف میکردم گفت خیلی مثل یکی صحبت میکنی اونم مثل تو حرف میزنه

از اینجا بود که توی حرف زدنم حتی روخوانی کردن استرس داشتم و گند میزدم 

یا چندین بار پسرخاله هام وقتی چیزی واسشون تعریف میکردم گفتن چیی ماکه نفهمیدیم؟

و خیلی داغون شدم 

حالم خیلی بده نمیتونم حرف بزنم احساس میکنم با هم سن و سالام فرق دارم 

لطفاً ازتون خواهش میکنم مسخرم نکنید واقعا خیلی حس بدیه وفتی صحبت میکنی کسی نفهمه و خودت هم نمیدونی مشکل از کجاست در حالی که چند سال قبل رفته بودی کلاس فن بیان 

لطفاً راهنماییم کنید چون واقعاً غمگینم 

باهیچکس تقریبا صحبت نمیکنم میترسم حرف بزنم کسی نفهمه

خیلی وقتا جواب خیلی چیزارا میدانم یا خیلی چیزایی رو دارم که توی جمع بچه ها صحبت میکنن و منم نمیتونم صحبت کنم

حس میکنم با همکلاسیام یکی نیستم یعنی میدونید یه دختر کلاس دهمی طوری باهاش رفتار میشه و... انگار کلاس هفتمی هست

(بیشتر و بیشترش توی مدرسه هست این حس)

البته گاهی یه تعداد از اطرافیانم هم همش وسط حرف زدنم تحقیر یا مسخره و... هم میکنن(مثل دختر عمه و...)

هرکس واقعا کمکم کنه باور کنید به صلوات میفرستم براش 

صلواتی که میفرستم با چیزی که فکر میکنید فرق میکنه 

وقتی کمکم کنه که یادم نمیره هر از مدتی چند دعا به جونش میشه من از اون آدمام محبت هاتون یادم نمیره 

همین که بخواهید کمکم کنید پاکسازی بدست میارید مرسی از لطفتون 

الهی بگردم🥺 منم همینجوری بودم قبلاً 

بقیه میگن مثلاً (نوک زبانی ) حرف میزنی ، اولاش خیلی اذیت میشدم گریه میکردم ، بعد دیگه برام مهم نبود ، و الان دیگه اصلا اونجوری نیستم و درست شده صحبت کردنم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نباید کم بیاری

شروع کن به خوندن متن با صدای بلند اما با طمانینه بخون صدات رو ضبط کن و گوش بده ببین ایرادات کجاست. 

بیشتر کتاب بخونی خیلی بهتر میتونی جمله بندی بکنی. برای شروع گلستان سعدی که نثر معتبر هست خیلی کمک می کنه

تو جمع هایی که میدونی آدمهای صبور و با شخصیتی هستند وارد گفتگو شو

حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم
2742

درکتون میکنم منم قبلا همچین شخصیتی بودم زمان برد تا تونستم رو خودم کار کنم اعتماد ب نفسمو بالا ببرم فقط خودتی ک میتونی ب خودت کمک کنی باید اعتماد ب نفستو بالا ببری بگی من بهترینم من میتونم توی جمع بهتر از هرکسی صحبت کنم سعی کن ب خودت حرف زدنت تسلط داشته باشی وقتی میخوای با کسی یاجمعی حرف بزنی بخودت بقبولون کسی بهتر از تو نمیتونه حرف بزنه

2738
نباید کم بیاری شروع کن به خوندن متن با صدای بلند اما با طمانینه بخون صدات رو ضبط کن و گوش بده ببین ...

شاید باورتون نشه ولی اطراف من همشون یه آدمای دو رو بی شعوری هستند واسم آرزو شده همچین آدمایی ببینم 

بهترین دوستم دشمنم هست یعنی جز خانوادم(که من آدم درونگرایی هستم و چیزی بهشون نمیگم) هیچ دوستی ندارم که بتونم بهش اعتماد کنم 

شاید باورتون نشه ولی اطراف من همشون یه آدمای دو رو بی شعوری هستند واسم آرزو شده همچین آدمایی ببینم&n ...

کلاسهای فن بیان هم هست

و اینه آدمهای بیشعور، بیشعورن و کاریشون نمیشه کرد فقط اینکه به نظرات بیشعورها هیچ اهمیتی نده

حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم