2733
2734

هرجایی که خواستن زورکی مردم رو وادار به یه کاری کنن مردم جبهه میگیرن!

مثلا این زوج خارجی رو ببینید گمونم حدود ۲۰ سالشون باشه. الان بچه دارن. تو یوتیوپ خیلی طرفدار دارن و مردم هم بهشون انرژی میدن! شبیه به اینا تو ایران هم بلاگر داریم و موضع گیری شدید در موردشون میشه که چرا مثلا زود بچه دار شدید(اینا هم ۲۰ سالگی بچه دار شدن) و زود ازدواج کردید و...

شاید اگر از اول تبلیغات و تشویق زیادی برای ازدواج در اوایل جوانی نمیشد و عوضش شرایط ازدواج رو تسهیل میدادن، خیلی‌ها در ایران هم به سمت ازدواج در اوایل جوانی میرفتن و مردم هم بهشون انرژی مثبت میدادن!

خلاصه که مهمه چجوری با مردم یک جامعه حرف بزنی...

پ.ن:کلا عکس و متن کپی بود فقط میخام ببینم نظر شما چیه؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

کلا هرچی رو بهش اصرار کنن و مردم و بابتش تحت فشار بذارن مردم بیشتر ازش زده میشن و هرچی رو کمیاب تر کنن مردم بیشتر تمایل پیدا میکنن به دستش بیارن یا انجامش بدن

چیزی که این وسط مهمه اینه که «زور» نباید بالا سر ادم باشه و اجباری در کار باشه تو هر زمینه ای.

مـن عاشـق حـرف زدن با بچـه هام، آدم بـزرگا هیچوقـت ازم نمیپـرسن سـه تا حیوون دریـایی مـوردعلاقـم چیـه🌊🤎🧋 •مـا قـدم می‌زدیـم، آرزوهـا می‌دوییدنـد•
چچی میگی  خو اونا پول دارن ایرانی پول ندارع ک از پس خودش بر بیاد چه برسه بچه  مغز نیس ک ...

چرا توهین میکنی خانم؟

این چه طرز حرف زدنه !!

راستی حواسم نبود امروز مدرسه ها تعطیله 

وگرنه یه آدم بالغ اینطوری نظر نمیده

وقتی روی یه چیز اصرار کنی از چشم‌میوفته چه عقاید / چه تعصب / چه باور

✅موافق هستم 

کاربران محترم:زمانی که تاپیک میزنم یعنی انتظار هر نوع اظهار نظری را دارم ،پس مشکلی با انتقادشما ندارم در صورتی که ادب کلامتون در تاپیکم رعایت بشه . ،،،،اما زمانی  که در تاپیک کاربران دیگه اظهار نظر دارم هرچند که تبادل نظر هست ، پاسخی که میذارم برای استارتر اون تاپیک هست اگر از کامنتم خوشتون اومد و ریپلای کردین خوشحال میشم اما اگر مطابق میلتون نبود لطف کنید بگذرید  چون چیزی که من کامنت گذاشتم دیدگاه من بوده و نسبت به منطق خودم پاسخ دادم پس تنها استارتر اون تاپیک حق انتقاد از کامنتم را دارند  در صورتی که صحبتم تضاد داشته باشد با عنوانشون اگر پاسخی از جانب من دریافت نکردین  دلیل بر این نیست که حق با شماست                                       ممنون از فهم و شعور شما 🤍
2740

اگه شرایط آسون بود همه ازدواج میکردن. آخه کی بدش میاد که ازدواج کنه و مستقل بشه. انقد شرایط اقتصادی سختهه کمتر جوونی جرا میکنه ازدواج کنه حالا گیریم با وام تونستی وسیله بخری بری سر زندگیت بعدش چیکار کنی. کرایه خونه و وسایل خوراکی کلی هزینه داره بچه دار بشی که واویلاست هزینه ها. برا همین واقعیات جامعه کسی ازدواج نمیکنه. ربطی به تبلیغات و تشویقات زیاد نداره بنظرم

❤️ی صلوات واسه سلامتی مامانم میفرستی؟ 😢❤️

البته یه چیزی هم هست مردم کشورهای مختلف هم با هم فرق دارن ، مردم ما کلا به گارد گرفتن علاقه دارن انگار ژنتیکیه

تو نوروز خبر اومد جریمه های رانندگی چند برابر شده بعد ملت فحش میدادن به پلیس و غیره که چرا زیاد شده ! خوب خلاف نکن ، بعد زیر پست امار کشته های تصادف یه چیز دیگه میگفتن

این یه نمونشه

نه زور خوبه نه گارد

اگه شرایط آسون بود همه ازدواج میکردن. آخه کی بدش میاد که ازدواج کنه و مستقل بشه. انقد شرایط اقتصادی ...

جدا از شرایط اقتصادی 

تو شهرای کوچیک ایران ازدواجای این مدلی با این سن زیاد دیده میشه 

اما تو کلانشهرا نسبت بهش گارد دارن 

من خودمم راستش به ازدواج با سن کم شدید گارد دارم 

اما این متنه هم جالب بود

جدا از زور اجبار اگه شرایط هموارتر بود بهتر بود

الان دو کیلو گوشت یک ملیون و تیم 

یه کف دست لباس بچه ۲۰۰ تومن 

یه بستنی کیم ده تومن 

خونه و ماشینم که الان نصف مردم از خودشون ندارن چجوری بچه بیارن

خدا هیچوقت تنهات نمیزاره.با تمام وجودت بهش اعتماد کن ..💓
جدا از شرایط اقتصادی  تو شهرای کوچیک ایران ازدواجای این مدلی با این سن زیاد دیده میشه  ا ...

منم با سن کم موافق نیستم.دو طرف باید به بلوغ عقلی برسن که درصد کمی هستن که در سن کم این بلوغ عقلی رو دارن. جدا از اون زندگی متاهلی اگه شریک زندگی خوبی رو هم انتخاب کرده باشی بازم چالش های خودشو داره جدا از خوبی هاش و آدم چند سال دیرتر هم این چالش هارو تجربه کنه اتفاق خاصی نمیفته. 

❤️ی صلوات واسه سلامتی مامانم میفرستی؟ 😢❤️
2706