2737
2739

‍ ‌ ملاک های زیبایی زنان دوره قاجار چه بود؟

کارلا سرنا، نویسنده و روزنامه نگار فرانسوی پس از دیدار با انیس الدوله در سال 1294 هجری قمری، در خاطرات خود درباره وی می نویسد:بسیار چاق و درشت اندام است و غذای زیادی می خورد… حتی به من خورده می گیرد و لاغر و خشکیده ام… می گوید مردان ایرانی زنان چاق را دوست دارند و هر چه زنی فربه تر باشد نزد شوهرش عزیز تر و مقرب تر است…
همچنین نقل کرده اند که روزی یکی از اشراف زادگان اروپائی در این باب از ناصرالدین شاه سوال می کند و جویای علت می شود که چرا زنان چاق در دید او زیباترند و شاه قاجار در پاسخ می گوید:شما به هنگام مراجعه به قصابی گوشت می ستانید یا استخوان!؟
در میان همین زنان چاق، علاوه بر شکم بزرگ، داشتن غبغب یکی از مهم ترین زینت های زن به شمار می رفته است و باز نقل می کنند انیس الدوله (که زیباترین زن عهد قاجار با معیار آن زمان به شمار می رفته) دارای غبغبی بسیار بزرگ و به اصطلاح هفت طبقه بوده است.

« عکس مربوط به انیس الدوله سوگولی ناصرالدین شاه »

بنظرتون کسی که از شهید گمنام دفاع و یا از کشتار زن و بچه تو غزه اظهار ناراحتی میکنه باید تعلیق شه؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2738
متاسفانه در دوره اشتباه تاریخی متولد شدیم 🥲🥲🥲🥲

آره، بنظرم منم مال اون دورانم با ماشین زمان اومدم اینجا😂

بنظرتون کسی که از شهید گمنام دفاع و یا از کشتار زن و بچه تو غزه اظهار ناراحتی میکنه باید تعلیق شه؟

میگن فلسفش اینه که قدیم همه نمیتونستن غذای خوب بخورن و اگه کسی چاق بود ینی خانواده اشرافی داشته و میتونسته همش گوشت و غذاهای چاق کننده بخوره برای همین اون آدم باکلاس و جذاب حساب می‌شده

حالا برعکس الان آدمای لاغر مدل میشن و ترند هستن چون الان هرکسی به تغذیه اهمیت نمی‌ده باشگاه نمیره و... برای همین آدمای فیت جذاب حساب میشن

ولی آره جالب بود واقعا 

تو دوره های مختلف نماد زیبایی میتونه متفاوت باشه و ما باید همونطور که هستیم خودمون رو دوس داشته باشیم 

تو دوران قاجار اون دختر هایی که لاغر تر بودن مورد پسند نبودن الان دقیقا همون دخترا مد شدن 

میدونستین اولین سلفی رو(حداقل تو ایران) ناصرالدین شاه از خودش گرفته؟ از تصویر خودش تو آیینه عکس گرفته 

2706