2733
2739
عنوان

❌هیچ وقت فرهنگتون فراموش نکنید❌

240 بازدید | 29 پست

یه خانم دکتر میشناسم که با یه آقای خلبان ازدواج کرده با اینکه فوق العاده پولدار و باکلاس هستن هیچ وقت اصالت بلوچ بودنشون فراموش نکردن خونه اش دکوراسیون بلوچی داره با بچه هاشون از بچگی به زبان مادری حرف زدن در حالی که خیلی از بلوچها دیگه با بچه هاشون فارسی حرف میزنن و یادشون نمیدن بلوچ بودن رو نماد بی کلاسی و قدیمی بودن میدونن ولی باورتون نمیشه اسمای بلوچی نزدیک پنج دهه اس که دیگه هیچ کس نمیزاره رو بچه اش ولی اینا یه دختر و پسر دارن اسماشون گذاشتن اسم دختره هانل(Hanol) اسم پسره هامین( Hamen) هست که اسم اصیل بلوچی هستن با اینکه شیراز زندگی میکنن و بلوچستان نیستن ولی بیرون میرن لباس بلوچی میپوشن کتاب های شعر بلوچی میخونن کلی ضرب المثل بلوچی بلدن میتونن به زبان بلوچی بخونن و بنویسن و... خلاصه گفتم هیچ وقت تو هر مکان و جایگاهی هستین اصالت خودتون فراموش نکنید چون با فراموش کردنش یعنی هویت خودتون از دست دادین

چه اسمای قشنگیی😍 

ای جانم

همونقدر که مستربین عروسکش و دوست داشت دوست دارم 🧸💕 من خودمو دوست دارم چون اولین قانون زندگیم برای پیشرفت اینه که اول خودمو دوست داشته باشم، خودمو دوست دارم با اخلاق تندم ، با بی حوصلگیم ، با سخت گیریم ..   خودمو دوست دارم چون انقد قویم که بادی به هر جهت نباشم 😉 با بالا رفتن سن هیچ تاثیری در سطح شعور ندارع، نهایتا یه بیشعور پیر میشی که فکر می‌کنی هر چیزی که بقیه میگن باید به خاطر سنت قبول کنن و احترام بزارن! طبیعت هوشمنده♻️  *درخواست ندین قبول نمیکنم 

دقیقا باهاتون موافقم

بانو_کورد سابقم. ۱۸ بار تعلیق ناجوانمردانه                    من روله ی کوردستانم                                                                                                                                                                                 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

هانل و هامین خیلی با کلاسه

اعتماد به نفسمو تحت هر شرایطی حفظ می کنم...بینی مو تابستون عمل می کنم... زبانم رو تابستون فول می کنم. برا مهاجرت تحصیلی اقدام می کنم و مارس 2025 میرم دانشگاه(چاینا)
2738

والا مام همه اصالت کوردیمون رو به پسرم منتقل کردیم

اسمشم جوری انتخاب کردم که تو کوردی هم معنی بده

دیدید تو سایت چقدر زیاد شدن..مثل نقل و نبات همه جور فحشی میدن و اصلن براشون مهم نیست..نی نی یار رو هم تگ میکنی فوق ۳ روز تعلیق میکنه و طرف این بار پررو تر از دفعه قبل برمیگرده..با امثال اینا دقیقن مثل خودشون رفتار کنید همه کاربرا دست به دست هم بدید و بهش حمله کنید و پشت هم وایسید تا یاد بگیرن اینجا چاله میدن نیست که بیان عقده هاشون رو خالی کنن..شما هم کیسه بکس اونا نیستید که اعصاب شمارو به بازیچه بگیرن،، امثال اینارو خودمون باید جمع کنیم و درس عبرت بدیم بهشون

توی شیراز لباس بلوچی نپوشن بهتره توی شهر خودشون میتونن بپوشن مختارن(البته حرفم دستوری نیست)

خداییش بیاین ظاهربین نباشیم 😒  ؛ بعضیا ممکنه در ظاهر کمی بی شعور به نظر بیان , اما وقتی باهاشون حرف می زنیم و بیشتر می شناسیمشون ؛ می بینیم که در باطن خیلی بی شعــورترن ...😂🦋            
من تهرانی هستم اسم و اسم پسرمم هم تهرانه ولی واقعا راستش رو بخوای مفتخر نیستم به اصالتم. کلا به چیزا ...

اینکه ی فرهنگ لباس یا یه زبانو زنده نگه داریم چ مشکلی داره؟

فک کن کل مردم ایران انگلیسی صحبت کنن و بگن خب ک چی من کوردم لرم فارسم بلوچم اینکه افتخار نداره! اونوقت فرهنگ و هویت اصلیمون از بین میره 

بانو_کورد سابقم. ۱۸ بار تعلیق ناجوانمردانه                    من روله ی کوردستانم                                                                                                                                                                                 
2706