2733
2734

خنثی نشستم ب در و دیوار نگاه میکنم 😐باید درس بخونم ولی اصلااا حالشو ندارم 

میخوام برم بیرون ولی بازم حالشو ندارم 

میخوام فیلم ببینم بازم حسش نیست 

ی دلشوره ی خاصی دارم 

باید برم داروخونه دارو بگیرم، بازمم حالشو ندارم 

من چمهههه😐💔

🦋خداجونم دلم میخواد رها بشم تو بغلت،منو دریاب🦋  https://harfeto.timefriend.net/16470262878585 لینک ناشناسههه، هرچی خواستی بهم بگو😃😃

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

فقط تو چت نیس هممون یچیمونه😂

😕😕😕😐💔😂

عاقا باید کار انجام بدم، درس و فلان 

ولی من اینجوری... 

هعیییی😐💔

🦋خداجونم دلم میخواد رها بشم تو بغلت،منو دریاب🦋  https://harfeto.timefriend.net/16470262878585 لینک ناشناسههه، هرچی خواستی بهم بگو😃😃
2731
فریز شدی . ی حالت روانشناسیه 

عه🙁

فریز ندوس🙁💔

منم یچیمه😂🤦‍♀️

نهایتا دل به جایی میرسد که دو راه بیشتر ندارد:یا باید خون شود یا سنگ .                                                                                           حرفی سخنی؟؟؟😉          https://abzarek.ir/service-p/msg/1785823             باید عرض کنم خدمتتون که زن جانی دپم😌😌😌

شاید بعضی ها از فرآیند پشت این اتفاق آگاه نباشند و فکر کنند فقط خودشون هستند که این یخ زدگی و بی تصمیمی رو تجربه می کنند، در حالی که وقتی این پترن رو بین کسایی که ADHD دارند بررسی می کنند، یک پترن کاملا معمول و شایع هست.

گاهی وقت ها ما که ADHD داریم،و باید وظیفه ای رو انجام بدیم، یا یک تصمیم بگیریم( مثلا حتی یک تصمیمی در رابطه با این که این رابطه رو ادامه بدم یا نه ) در یک وضعیت بی تصمیمی کامل قرار می گیریم،

و میشه که ساعت ها یا حتی چند روز هیچ کاری نکنیم. مثل کسی که یخ زده یا فریز شده. تو این وضعیت هیچ کاری رو نمی تونیم شروع کنیم یا فقط ساعت ها فکر می کنیم، بدون انجام کوچکترین کاری.

یا مثلا با گذرون ساعت ها وقت پای لپ تاپ و چرخ زدن در انواع و اقسام سایت ها و شبکه ها

خدایا به هرکس اون چیزی رو ببخش که براش مثل یه معجزه می مونه ..🤍
2738
شاید بعضی ها از فرآیند پشت این اتفاق آگاه نباشند و فکر کنند فقط خودشون هستند که این یخ زدگی و بی تصم ...

واقع در ذهن فردی که ADHD داره، اضطراب گاهی باعث میشه فرد در وضعیتی قرار بگیره که انگار فلج شده و هیچ کاری نمی تونه انجام بده، بهش میگن ” اضطراب پیش بینی” ( anticipatory anxiety) 

و اضطرابی که ناشی از ترس از اتفاقات منفی هست، اتفاقاتی که ما دائما در حال پیش بینیشون هستیم.

ذهن فردی که ADHD داره دائم بین تجربیات گذشته و آینده در نوسان هست، همون شعر حافظ که هرگز حدیث حاضرِ غائب شنیده ای / من در میان جمع و دلم جای دیگر است.

ما خیلی وقت ها دلمون جای دیگر است. و اصلا من فکر کنم حافظ این بیت رو در وصف ADHD سروده.

در این وضعیت مضطرب، آمیگدالا که قسمتی از مغز هست که فرماندهی احساسات رو به عهده داره، ربوده شده. ( بهش میگن hijack ) ، در واقع مثل هواپیما ربایی، که اختیار کنترل هواپیما از دست خلبان خارج میشه.

آمیگدالا قسمت جلوی پیشانی مغز (fontal lobe ) که مرکز تصمیم گیری و انجام فعالیت های منطقی هست رو غیرفعال می کنه و پاسخ های ترس یا فرار (fight or flight ) رو در ذهن ما فعال می کند.

آب اسید بخور حست میاد😂😂😂

لعنتی😂

حتی حال ندارم اسید پیدا کنم بخورم😂😂

لعنتی😂 حتی حال ندارم اسید پیدا کنم بخورم😂😂

آدرس بده بیام درخونتون بکنم تو حلقت آب اسیدو😂😂😂

نی نی سایتی عزیز اگه با موضوع تاپیکم مخالفی لطفا پست نزار و رد شو و اگه با نظراتم مخالفی ریپ نزن و دعوا را ننداز ممنون
واقع در ذهن فردی که ADHD داره، اضطراب گاهی باعث میشه فرد در وضعیتی قرار بگیره که انگار فلج شده و ه ...

خب حالا ما به اصطلاح فریز شدیم، چه کار کنیم تا از این وضعیت بیرون بیایم؟

برای این که در زمان حال حاضر بشیم راه های مختلفی وجود داره.

در واقع اضطراب، از گفتگوی درونی منفی ما ناشی میشه.

من به اندازه کافی خوب نیستم. من شایسته این نیستم. من حتما این موقعیت جدید رو مثل قبلی ها گند میزنم. و این سلسله گفتگو تمامی ندانجام فعالیت منطقی

یک راه حل دیگه که مشاورم توصیه کرد، انجام فعالیت های منطقی و ریاضیاتی هست، تا به اجبار مغز رو به حالت منطقی ببره، مثل انجام جمع و ضرب های سخت، یا بازی های فکری.

یک فعالیت که به اجبار مدار منطقی مغز رو روشن کنه.

تصور بدترین سناریوهای ممکن

یک روش دیگه هم که یادم نیست اولین بار از کجا یاد گرفتم، این هست که بیایم بدترین سناریوهای ممکن رو تصور کنیم. چون خیلی وقت ها این فریز شدن ما ناشی از این هست که فکر می کنیم اتفاق خیلی بدی در پیش هست.

اما وقتی دیگه بدترین ها رو تصور می کنیم، اون ترس کمتر میشه. با خودمون میگیم، خیلی خب، دیگه از این بدتر که نمیشه بشه.

مثلا اگر از شروع یک پروژه جدید میترسیم، میتونیم بشینیم تصور کنیم که اون پروژه به افتضاح ترین شیوه ممکن انجام شده، بعدش رئیسمون داره سرزنشمون می کنه، آخرش توبیخمون می کنه و اصلا آخرسر اخراج میشیم. خیلی خب تهش این اخراج شدن بود.

و بعد صحنه بعدی چیه؟ آیا زندگی می ایسته، نه یک مدت غصه میخوریم، بعدش میریم سراغ پیدا کردن یک کار جدید یا نمی دونم. خلاصه از این خراب تر که دیگه نمیشه، یا اگه میشه، همین طوری ادامه میدیم و به خاک سیاه نشستن خودمون رو با بدترین چیزی که فکر می کنیم تصور می کنیم. 😀

بازم می پرسیم خب بعدش، و وقتی تا تهش رو رفتیم، می بینیم با وجود همه ترسناک بودن و اضطراب زا بودنش، ارزشش رو داره که حداقل شانسمون رو امتحان کنیم. فوقش اون بدترینه اتفاق می افته دیگه. اما عوضش ما شانسمون رو امتحان کردیم.

می دونم که اینا آسون نیست. همش تمرین میخواد. ولی کمک کننده است. چون وقتی شروعش می کنیم، و اون حالت فلج شدن و یخ زدگی بیرون میایم، می فهمیم اون قدری هم که فکر می کردیم ترسناک نبود.

ارد.

واقع در ذهن فردی که ADHD داره، اضطراب گاهی باعث میشه فرد در وضعیتی قرار بگیره که انگار فلج شده و ه ...

چ جالب 

الان یعنی من امکان داره ADHD داشته باشم؟ 

لعنتی😂 حتی حال ندارم اسید پیدا کنم بخورم😂😂

🤣🤣🤣🤣🤣من ی راهی دارم میگم یک دو سه چهار پنج و تا پنجو میگم سریع می ایستم . بعد اولین کاری ک باید بکنم و ب ذهنم میرسه رو انجام میدم و دیگه نمیشینم تا تموم شده 

چ جالب  الان یعنی من امکان داره ADHD داشته باشم؟

والا نمی‌دونم 🤣🤣باید پیش روانشناس تست بدی . من خودم تازه ترم دو روانشناسی ام و فک میکنم خودم دارم 🤣🤣 ولی بعضی وقتا فقط همین ترسه هست و نشانه های دیگه adhd وجود نداره اینجا دیگه اسمش ای دی اچ دی نیست ی چی دیگه میشه ک یادم نمیاد چی بود 🤣🤣

2706