2737
2739
عنوان

قران چقدر قشنگ میگه

117 بازدید | 4 پست

⛔️تهمت⛔️

🍁چه اشتباهی میکنند، آن مسلمانانی که تهمت میزنند در حالی که برای ادعای خود دلیل قاطعی ندارند و چیزی را با چشم خود ندیده اند.

🍂متاسفانه در بین مسلمین کسانی هستند که زود قضاوت میکنند و به سایر مسلمین تهمت میزنند.

دقت کنیم که هیچ وقت تهمتی به دیگری نزنیم درحالی که با چشم خود ندیده ایم چرا که الله متعال میفرماید:

🌷إِنَّ الَّذِينَ يَرْمُونَ الْمُحْصَنَاتِ الْغَافِلَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ لُعِنُوا فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ🌷

🌸کسانی که زنان پاکدامن و بی‌خبر (از هرگونه آلودگی) و مؤمن را متهم می‌سازند، در دنیا و آخرت از رحمت الهی بدورند و عذاب بزرگی برای آنهاست.(النور23)🌸

و هم چنین به خاطر نفرت یا حسد و یا هرچیز دیگری نسبت به دیگران، دوست نداشته باشیم که مؤمنی گناه کند چرا که الله جل جلاله میفرماید:

🌷إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ🌷

🌸کسانی که دوست دارند زشتیها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آنان در دنیا و آخرت است؛ و الله می‌داند و شما نمی‌دانید!(النور19)🌸

اگر تهمتی را شنیدی خود را از آن دور کن زیرا تا زمانی که ثابت نشود که چنین چیزی رخ داده در واقع پوچ و بی ارزش است.

الله متعال میفرماید:

🌷لَّوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ ظَنَّ الْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بِأَنفُسِهِمْ خَيْرًا وَقَالُوا هَٰذَا إِفْكٌ مُّبِينٌ🌷

🌸چرا هنگامی که این (تهمت) را شنیدید، مردان و زنان با ایمان نسبت به خود (و کسی که همچون خود آنها بود) گمان خیر نبردند و نگفتند این دروغی بزرگ و آشکار است؟!(النور12)🌸

🌷لَّوْلَا جَاءُوا عَلَيْهِ بِأَرْبَعَةِ شُهَدَاءَ فَإِذْ لَمْ يَأْتُوا بِالشُّهَدَاءِ فَأُولَٰئِكَ عِندَ اللَّهِ هُمُ الْكَاذِبُونَ🌷

🌸چرا چهار شاهد برای آن نیاوردند؟! اکنون که این گواهان را نیاوردند، آنان در پیشگاه خدا دروغگویانند(النور13)🌸

از گمان پیروی نکن زیرا الله جل جلاله میفرماید:

🌷يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِيمٌ🌷

🌸ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از بسیاری از گمانها بپرهیزید، چرا که بعضی از گمانها گناه است؛ و هرگز (در کار دیگران) تجسّس نکنید؛ و هیچ یک از شما دیگری را غیبت نکند، آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد؟! (به یقین) همه شما از این امر کراهت دارید؛ تقوای الهی پیشه کنید که خداوند توبه‌پذیر و مهربان است!(الحجرات12)🌸

پس مبادا بگویی فلانی چون بدحجاب است پس فلان است و فلان است.

قطعا حجاب نداشتنش اشتباه است اما نباید چیزی را که با چشمت ندیده ای را بگویی.

چرا چیزی میگویی که نفعی ندارد؟!

فقط 13 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40

قرآن عشقه❤❤

توی تمام تاپیک ها سعی می کنم منطقی و با استدلال حرف بزنم و تو چیزی که علم ندارم صحبت نکنم. اگر حرفم رو قبول نداری دلیل و استدلال درست بیار تا حرفت رو قبول کنیم☘😊

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

به من تهمت ناحق زدن جوری که یکسال افسردگی شدید گرفتم سر کار نرفتم خود خدا شاهد بود من میزدم روبروی فروشگاه روبرویی بود ناخودآگاه چشمم می‌خورد به فروشگاه روبرو بعد آمدن به کارفرما و همکارام گفتن این به ما نگاه میکنه کارفرمامم یه بار که بحثمون شد برا کار به من گفت شما مشکل اخلاقی داری به فروشگاه روبرو نگاه میکردی در صورتی که خدای من شاهده که سهوی بود چشمم می‌خورد  از کار امدم بیرون حتی بهم زنگ زدن برگرد دیگه نرفتم افسردگی شدید گرفتم مشکل روحی پیدا کردم من فقط منتظرم عدالت خدا را ببینم به گوشم برسه به شدیدترین شکل ممکن اونایی که الکی تهمت زدن و ابرو بردن و مسخره کردن و خندیدن خدا عدالتش نشون داده به جزای کارشون رسیدن به گوشم برسه که خدا جای حق نشسته و فقط حرف نمیدونی یکسال و نیم چی کشیدم