2737
2734
میگفتی. کوفت نخوری یه ظرف ماست میذاشتی جلوش بابرنجت بخور  الان دگه بدوبدوکنم برای تو

خخخخخ. ببین طرف یه خانمه شصت ساله بود یعنی خم به ابرو می‌آوردم آدمیه که من و قورت میداد منم خیلی آرومم اصلا اهله تنش نیستم واسه همین هی برای اینکه دلخوری پیش نیاد دنباله یه راه حلی میگردم و از تو حرص تو دلی میخورم

خخخخخ. ببین طرف یه خانمه شصت ساله بود یعنی خم به ابرو می‌آوردم آدمیه که من و قورت میداد منم خیلی آرو ...

چی کشیدی ازدستش اون لحظه

لطفا اگرازپستی درتایپکی گذاشتم  خوشتون اومدیادرتایپکی کمکتون کردم لطفابرای سلامتی وسربلندی وخوشبختی همسروبچه هام  دعاکنید 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اره بعضیاغذامیبرن ماپول وموادغذایی خام  میدیم مخصوصابفهمیم طرف دستش پرنیست این رسممون دوست دارم ...

رسم خیلی قشنگیه من یه ختم تو مناطق کورد نشین رفتم برای اولین بار دیدم همچین رسمی رو 

ولی طرف ما تا ته جیب بنده خداها رو در نیارن ول کن نیستن تازه کلی هم‌ایراد میگیرن که تزئیناتشون شیک نبود خودشون درست کرده بودن دلشون نیومده بود هزینه کنن و تالارشون فلان بودو  .....

والا بدون پک پذیرایی و مراسم انجنانی  هم میشه فاتحه خوند 

عضو گروه بامداد خمار💎💎💎وزن اولیه ۶۷💎💎💎قد ۱۶۷💎💎💎وزن هدف۵۷
عادتشونه براخوردن اومده بودن که یکهفته لنگرانداختن  براچهلم هم چهارروزاحتمالابقیه هم میشناسنشون ...

وااای عی یادم‌میفته هی یه چیزه جدید یادم میاد خخخخ 

فکر کن صبح از ساعت شش و نیم‌من هر یک ربع برای دو سه نفر هی باید صبحانه میذاشتم‌.خب لامصبا صبر کنین همه بیدار بشین باهم یه سفره میذاریم مثلا دونفر بیدار شدن میگن‌صبحانه میخوایم ،این دوتا نوش جان میکنن یهو دو نفر دیگه ،یعنی بریییدماااا بعدشم نشستن سره سفره میگن وااای خستت کردیم خب عزیزای دل خودتونم یه  کمکی بدین 

2731
رسم خیلی قشنگیه من یه ختم تو مناطق کورد نشین رفتم برای اولین بار دیدم همچین رسمی رو  ولی طرف م ...

اره واقعاخوبه طرف درسته جبران میکنه امادرطول سال وماه اخرین بارجایی رفتم ازخانمی ازنزدیکانشون کمک خواستم دراتاقی بازکردوسایل بذارم اتاقه پربودازبرنج وروغن رب وسیب زمینی ......

لطفا اگرازپستی درتایپکی گذاشتم  خوشتون اومدیادرتایپکی کمکتون کردم لطفابرای سلامتی وسربلندی وخوشبختی همسروبچه هام  دعاکنید 
وااای عی یادم‌میفته هی یه چیزه جدید یادم میاد خخخخ  فکر کن صبح از ساعت شش و نیم‌من هر یک ربع ب ...

میتونم تصورکنم ازماقبل کرونااینجوربودبه لطف کرونابرچیده شد الان فقط درجه  یکامیمونن وابسته های نزدیک ح

آخ آخ تزئینات هم طرف ما خیلی براشون مهمه 

اینجا انقدر فینگر فودی ها و حلوا لندها درامد دارن سر این رسم مزخرف

پک حلوا و عصرونه برایرفاتحه خونی 

چی بگه ادم 

خارجی ها چه رسم قشنگی دارن سر خاک برای همراهی و تسکین دوساعت حاضر میشن بعد خاکسپاری هم میرن پی کارشون نه خرج و دردسر اضافه ای تحمیل میکنن به صاحب عزا هم‌اینکه میزارن تو خلوت خودش عزاداریش رو بکنه

ای دیدی کم گریه میکرد حتما از خداش بود طرف بمیره 

ای دیدی چطوری عر میزد قیافش چه مسخره شده بود 

وای لباساشو دیدی انگار اومده بود مهمونی عین خیالشم‌نبود طرف مرده 

2740
رسم خیلی قشنگیه من یه ختم تو مناطق کورد نشین رفتم برای اولین بار دیدم همچین رسمی رو  ولی طرف م ...

واقعابه تزیین حلواایناهم اهمیت میدن؟؟

اره واقعاخوبه طرف درسته جبران میکنه امادرطول سال وماه اخرین بارجایی رفتم ازخانمی ازنزدیکانشون کمک خو ...

اول ِکامنتتون رو که خوندم  فکر کردم تو اتاق پر بوده از بچه 

اخه تو این مراسم بچه هم زیاد میارن بچه ها هم‌فارغ از اینکه کجان و چه اتفاقی افتاده مشعولن به بازی

یه مراسم ختم رفتیم یه خانمو دیدم از ته سالن مسجد بدو بدو دست بچشو میکشه نگو این بچه طفلی مریض بوده با خودش برداشته اورده ختم اینم تو مسجد بالا اورده بود کل فرشای مسجد رو کثیف کرد رو چادر و مانتو چند نفر هم ریخت جالب اینکه تهش گفته بود غذای اینها مشکل داشت از دیشب که تو خونه اینها شام دادم بهش یک سره داره بالا میاره فکر نکرد همه از اون غذا خوردن پس بقیه هم‌باید مریض میشدن 

شما احیانا اصفهان نیستین؟اینجا اصفهان خیلی اهله تزئینات و تشریفاتن

نه کرجم 

اینجا هم همین طوره 

هر چی پک ها شیک تر و بیشتر براش هزینه کرده باشی یعنی مرده رو بیشتر دوست داشتی 

واقعابه تزیین حلواایناهم اهمیت میدن؟؟

اوه چه جور 

هر چی بیشتر هزینه کنی و شیک تر باشه خودت با کلاس تری متوفی رو هم بیشتر دوست داشتی 

فکر کنم الان یکم‌محدودش کردن ولی چند باری دیدم موسیقی زنده هم اورده بودن نی و دف و تار 

نه کرجم  اینجا هم همین طوره  هر چی پک ها شیک تر و بیشتر براش هزینه کرده باشی یعنی مرده ر ...

ما واسه مراسمه سالگرد دیگه پک ندادیم خیلی هاینمان زیاد شده بود ساله قبلش .ولی حلوا و خرما و... رو خیلی خوب و شیک گذاشتیم بازم یه سری گفتن برای پک ندادین باید میدادین بد شد خیلی 

ما واسه مراسمه سالگرد دیگه پک ندادیم خیلی هاینمان زیاد شده بود ساله قبلش .ولی حلوا و خرما و... رو خی ...

مردم همیشه شاکی و متوقعن 

هر کار کنی همیشه حرف پشت سر ادم زیاده 

خدا رحمت کنه همه ی اموات رو 

2706