2737
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
اب نیسان چیه

آب باران اردیبهشت

آقایون به هیچ وجه نه لایکم کنند نه ریپلای کنن نه تو تاپیکم کامنت بذارن 🌸من به قدرت خدا ایمان دارم😍😍😍قدرت خدا مافوق قدرت هاست 🌼🌼پس هیچ وقت ناامید نمی شوم و به رحمتش امیدوارم🌼🌼🌾🌼

ای کاش واسه منم میفرستادی😉

آقایون به هیچ وجه نه لایکم کنند نه ریپلای کنن نه تو تاپیکم کامنت بذارن 🌸من به قدرت خدا ایمان دارم😍😍😍قدرت خدا مافوق قدرت هاست 🌼🌼پس هیچ وقت ناامید نمی شوم و به رحمتش امیدوارم🌼🌼🌾🌼
2740
اب نیسان چیه

🔵خواصّ آب نیسان

🔵«نیسان» ماه هشتم رومى است که از بیست و سوم فروردین شروع و تا سى روز ادامه دارد (بنابراین قسمت عمده ماه نیسان، مقارن اردیبهشت ماه است و کمى از آن در آخر ماه فروردین قرار دارد).
🔵از بعضى از روایات استفاده مى شود، بارانى که در این ماه از آسمان نازل مى گردد، خواص و آثار فراوانى دارد و اگر کسى مقدارى از آن را در ظرف پاکى جمع کند و سوره ها و دعاهاى زیر را بر آن بخواند، هر کس از آن آب بخورد، از بیمارى هاى گوناگون جسمانى و اخلاقى رهایى مى یابد و به قدرى در این روایت آثار و برکات،براى آن ذکر شده است که انسان در شگفتى فرو مى رود.
🔵سوره ها و دعاها از این قرار است:
۱- سوره حمد. ۲- آیة الکرسى. ۳- قل یا أیّها الکافرون. ۴- سبّح اسم ربّک الاعلى. ۵- قل اعوذ برب الفلق. ۶- قل اعوذ بربّ النّاس. ۷- قل هو اللّه احد، هر کدام را هفتاد مرتبه مى خوانى.
🔵همچنین ذکرهاى:
۱- لا اله الاّ اللّه. ۲- اللّه اکبر. ۳- اللّهم صلّ على محمّد و آل محمّد. ۴- سبحان اللّه و الحمد للّه و لا اله الاّ اللّه و اللّه اکبر هر کدام را هفتاد مرتبه.
🔵مرحوم «علاّمه مجلسى» مى گوید: آب باران به طور کلّى مبارک و نافع است، همان گونه که در حدیث معتبرى از امیرمؤمنان(علیه السلام) نقل شده است که فرمود: آبى را که از آسمان فرود مى آید بیاشامید که بدنها را پاک مى سازد و دردها را دفع مى کند، قرآن مجید مى فرماید: «(وَ یُنَزِّلُ عَلَیْکُمْ مِنَ السَّماءِ ماءً لِیُطَهِّرَکُمْ بِهِ وَیُذْهِبَ عَنْکُمْ رِجْزَ الشَّیْطانِ وَلِیَرْبِطَ عَلى قُلُوبِکُمْ وَیُثَبِّتَ بِهِ الاْقْدامَ); و آبى از آسمان برایتان فرستاد، تا شما را با آن پاک کند; و پلیدى شیطان را از شما دور سازد; و دلهایتان را محکم، و گامها را با آن استوار دارد».
🔵«علاّمه مجلسى» در ادامه مى گوید: در عمل مربوط به آب نیسان بهتر آن است که اگر به صورت دسته جمعى مى خوانند، هر یک از افراد، مجموع آن سوره ها و اذکار را هفتاد مرتبه بخوانند (یعنى مى توانند آن را میان خود تقسیم نمایند و هر کدام سوره اى را هفتاد بار بخواند ولى بهتر است هر یک از آنها، مجموع آن سوره ها و اذکار را هفتاد مرتبه بخواند)

ای کاش واسه منم میفرستادی😉

برای چی خوبه این اب ؟

میرسد روزی که ماهم ساز خود را میزنیم 💫                               دختر تیرماهی 🎂 پرسپولیسی ❤  رزمی کار 🏆 دانشجوی حقوق 🎓📚

🔸نکته ۱:

حتماً آب را در ظرف سفالی و یا شیشه ای و یا مسی جمع آوری کنید. از جمع آوری آب در ظرف پلاستیکی و ... خوددراری کنید.

🔸نکته ٢:

توجه فرمایید که مقدار آب جمع آوری شده به اندازه مصرف ۱۴ مرتبه برای هر شخص باشد یک استکان ناشتا و یک استکان به هنگام عصر به مدت ۷ روز

🔸نکته ٣:

آب مذکور را در یخچال نگهداری فرمایید.

🔸نکته ۴:

اگر قرار است با این آب صورت را بشویید و یا هر شکل دیگری که موجب هدر رفتن آب می شود، نباید آب نیسان را در شبکه فاضلاب بریزید، و آن را پای درخت یا داخل گلدان بریزید.

✍منابع:

بحارالانوار، ج 92، ص 15

بحارالانوار، ج63، ص 476

مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی

خزائن علامه نراقی، صفحه231، با تصحیح علامه حسن زاده آملی

2706