2737
2734
چرا اونا رو میگه مثلا میگه بابایی تا تا بقیه جمله نا مفهومه خیلی تلوزیون میبینه تو خونه تنهاست

خب خوبه کلماتی ک گفتیو میگه. مشکل پس تلویزیون و تنهاییه. کتاب زیاد بخون و بازی کن باهاش. تلویزیون نبینه. بیرونم ببر.باید وقت زیاد بذاری براش همه چیزو بیرون بهش نشون بده اسماشو بگو تا دایره لغاتشم زیاد بشه. راه میفته کم کم

❤️ی صلوات واسه سلامتی مامانم میفرستی؟ 😢❤️
اصلا نگران نباش تا ۳ سالگی راه داره. به هیچ عنوان نبرش. دختر من از ۲ سال و نیم دیگه خیلی کلمه هار ...

خودم زیاد وسواس دارم.الان چشم و بینی .دندون .زبون.دست و پا بهش میگی نشون میده اما زیاد صحبت نمیکنه به جز تو جمع بچه ها

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم خود تلویزیون باعث میشه بچه بیشتر قوه شنوایش تقویت بشه و گفتارش ضعیف بشه اول باید تلویزیون قطع کنی ازش ولی چون میگین خیلی نگاه میکنه کم کم کمش کنید بعد تلویزیون ترکش بدین

2728
دقیقا  خانواده همسم خیلی نگران بودن و میترسیدن لال باشه الان انقدر پسرم حرف میزنه که بعضی وقتا ...

اخی عزیزم 

بچه های الان همینن ب شدت با هوش بعضی ها تنبلی حرف نمیزنن بعضی ها تلاش نمیکنن.

گل پسرت سلامت باشه 

2740
خودم زیاد وسواس دارم.الان چشم و بینی .دندون .زبون.دست و پا بهش میگی نشون میده اما زیاد صحبت نمیکنه ب ...

خوبه دیگه. فقط تی وی رو کم کن. ببرش بیرون اگه پارکینگ دارید ببر اونجا اگه سر کوچه فضای سبزه ببر . توراه شعربخون براش گاهی ازش بخواه اخرشو اون بگه

parasoo1989@
ببخشید ۲سال تموم شده بود؟اصلا کلمه نمیگفت؟چند جلسه بردید نتیجه داد و تاخیر دیگه هم داشت؟

بله دوسال دو ماه بود

چندتا کلمه ساده بلد بود در حد دده بابا ماما.

اما استفاده نمی‌کرد ازشون با اشاره به هرچیزی خواسته ش رو میگفت 

تا ۴سالگی بردمش تا ترخیص شد

اما بعد سه سال شروع کرد جمله گفتن

در چه حد بود پسرتون.نه ۶ ماهگی دمر میشد.۹ ماه چهار دست و ما رفت ۱۱ ماه هم راه افتاد 

پس خداروشکر یه کم تأخیر گفتار داره فقط

دیدم که می‌گید کلمه‌ هم چندتا میگه 

نگران نباشید 

گوشی و موبايل و تلویزیون رو براش محدود یا حذف کنید

پارک یا خانه بازی ببرید

و کلماتی که بلده مجبورش کنید استفاده کنه 

مثلا اگر آب بلده و آب میخاد بهش بگید اول بگو آب و بعد بدید بهش

کلمات ساده با کتاب های ساده بهش بگید

مثلا آب بده

دده بریم

ماما بیا

ان شاالله بعد دو سال راه میفته