2733
2739
عنوان

مرغ مجلسی خوشمزه

185 بازدید | 17 پست

سلام خانم های گل فردا شب مهمون دارم میخوام یه مرغ مجلسی خوشمزه درست کنم هرکی بلده دستورش را بگه

به نظرتون پیازش را رنده کنم و بعد سرخ کنم تا طلایی بشه

یا ریز خرد کنم؟؟؟

اگه رنده کنم و سرخش کنم در آخر به مرغ می‌چسبه و مشخصه؟؟؟؟

چون دوست ندارم پیاز تو مرغ مشخص باشه به نظرتون رنده کنم یا خرد؟کدوم بهتر میشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2740

مرغ رو سرخ کن

موقع سرخ شدن زعفرون بزن همه جاش

بعد برش دار بزار کنار

پیاز سرخ کن ، هویج و فلفل دلمه اضاف کن

ادویه بزن

رب گوجه بزن بزار قشنگ سرخ بشه رنگش باز بشه

بعد یکم زعفرون دم کرده

مرغ رو بچین و اب جوش بریز و بزار قشنگ بپزه

به زیر خاکستر صبر ، قلبی‌ست که میسوزد...

ببین این مرغ رو میگم درست کن عالی میشه 

البته یه سوال میخوای آب دار باشه یا نباشه؟

اگر میخوای خورشتی باشه اول مرغتو با پیاز و سیر و زردچوبه و نمک بزار خوووب بپزه بعد تو روغن سرررخ سرخش کن 

بعد پیاز ریز اگر خودر کن داری تو خورد کن بزن تا ریز شه بعد همون تازه ک مرغاتم توشه پیازو بریز و بزار اب پیاز بره به خوردش و همزمان کنار سرخ شه خیلییی هم نمیخوای بزاری سرخ شه یکم سرخ شه کافیه حالا رب و ادویه بزن بزار ربش توش رنگ باز کنه بعدش یکی دوتا تیکه فلفل دلمه و بعد اب خیلی کم جوری ک تا نصف مرغا بیاد اخه مرغا پخته بزار یه ده پونزده دقیقه قل بزنه و جا بیوفته و تمام (در ضمن تو روغن ریختنم کم نریز تا مجلسی تر باشه و خوشمزه تر )

اینم بدون وقتی خاموشش کردی ی مقدار بهش تایم بده بمونه خیلی خوشمزه و جاافتاده میشه ی مقدارم زعفرون بزن بهش 

🥹🙏🏻میشه برای مادر شدنم یدونه صلوات بفرستی؟

من مرغ هام معروفه 

اول پیاز ررریز خورد کن سرخ کن طلایی شد بردار تو همون روغن اول هویج بریز سرخ کن آخرش فلفل دلمه بعدش پیاز بریز روش بعدش نمک وفلفل سیاه و زردچوبه پودر دارچین بزن بعد یک لیوان کوچیک زعفران دم کن بریز روش مثل برنج زیرش کم کن تا دوساعت بخار پز بشه 

اخرشم سرخ کن بچین تو ظرف سرو 

به هیچ وجه آب زیاد نریز زیرش کم باشه آب میندازه رب هم نزن 

التماس دعا برای برای یه جوون😭 خدا روقسم به آبروی پاک حضرت زهرا قسم هر کس دعا کرد خودش حاجت روا بشه❤️🙏

ی روش دیگه هم ک خیلی جذاب میشه و البته خورشتی نیست اینجوریه ک مرغتو بزار با سیر و پیاز و ادویه بپزه خووووب بعد تو روغن سرخشون کن با پیاز و نکتش اینجاس ک یه قاشق یا دوقاشق بسته به مقدار مرغ هات بهش رب انار بزن جوری ک فقط  رنگ بده بهشون  و اب نندازه و تمام محشرررر میشه 

جدا هم پیاز خلالی و زرشک و کشمش و گردو سرخ کن یکمم رب انار بهش بزن بزار کنار مرغت 

محشر میشه این مدل 

🥹🙏🏻میشه برای مادر شدنم یدونه صلوات بفرستی؟
2706