2733
2739

تو سایت هم همیشه دیدم، خیلی اوقات هم واقعا برام اذیت کننده بوده در مورد خودم

این چه فرهنگیه ، یک آقا پسر و دختر خانومی باهم ازدواج میکنند

چرا احترام و حرمت اون آقا چه تو خانواده ی پدریش حفظ میشه، چه تو خانواده ی همسرش،.

مثال ، میرن مهمانی، آقا نه کسی ازش انتظار کار کردن داره، نه هیچ انتظار دیگه ای

اما خانوم اصلا رعایت نمیشه در موردش این چیزها،

انگار که نیروی خدماتی ساعتی گرفته باشند، اگر کار نکنه ماهها باید پاسخگوی بحث و حرف و حدیث و توقعات بقیه باشه.

الان هم که شکرخدا اکثرا زن و شوهر ها هردو شاغلند،

من اطرافم میبینم زن و شوهایی که حالا چندسالی گذشته از ازدواجشون،

چه هماهنگ باهم مهمانی میدن، ازین شلوغ بازیای ببر بیار ندارند، از روز قبل اکثر کارهارو انجام میدن، از معاشرتشون هم لذت میبرند

امابرای خیلی ها خوش نمیاد ،

حتما باید سبک قدیم کاسه ببر بشقاب بیار باشه، اگر نباشه حرف وحدیث ها میشه

خیلی ها اینطور تربیت نشدند که، از مهمانشون کار بکشن، خودشون هم جایی میرن همونطورن

مثلا مریضیشونم همینه 

اقا عمل کنه تا چند ماه استراحت کنه کسی نمیگه کاره خونه مونده اما زنه مجبوره در حین استراحت کار کنه 

به قومی مبتلا شده ایم که فکر میکنند که خدا جز آنها کس دیگری را هدایت نکرده. از ابن سینا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دقیقا بدم میاد  زن چرا باد تنها کار کنه مرد بشینه براش چای بیارن :/

من همسرم بهم کمک میکنه

مثلا تو پذیرایی.اما خانوادش خیلی بد برخورد میکنند

ماکه گوش نمیکنیم

اما من واقعا ناراحت میشم، خونه ی خودمو نه، تو خونه خودمون هم نمیزارن

2731

مونده به صمیمیت آدما بحث کار کشیدن نیست من خونه جاریم برم حتما کمکش میکنم اون شوهرشکمک نمیکنه ولی شوهر من خونه مردمم کمک میکنه اونم همینطور جای دیگه هم برم حتما به میزبان میگم اگه کمکی خواست بهم بگه کسیم پشت سر کسی حرف نمیزنه.  به نظرم یه جوریه فک کن ۲۰ نفر برن مهمونی موقع جمع کردن سفره اونا انگار رفته باشن رستوران بکشن کنار دو نفر میزبان همه چیو جمع کنه

چون اولا متاسفانه توو فرهنگ ما جا افتاده زن کارهای خونه رو انجام بده و عروس موظفه دستی ب خونه مادر شوهر بکشه(البته ما از این رسما نداریم)

دوما و متاسفانه تر بعضی از خانوما اوایل نامزدی یا اوایل ازدواج برای خودشیرینی توو خونه مادرشوهر آی خودشونو توو کارا میپلکونن فقط هم برا خودشیرینیه هااا ن چیز دیگه ای

بعد این کارای عروس جا میوفته تا جایی ک میگن وظیفشه

متاسفانه فرهنگمونه ولی اینو همیشه میگم احترام یک زن در خانواده ها ارتباط بسسسسیار زیادی به نحوه رفت ...

بله موافقم تا حدی بستگی داره

اما برای بعضی ها کاربرد نداره بازم ادامه میدن

2738

منم لجم میگیره شوهر من برعکسه جلو خانواده خودش همش کار میکنه تا ظرفامم میشوره هعی بهش میگن تو چراااااا

خب ظهرمار بشما چه همش من کنم بمیرم از خستگی.ولی مهمون دیکه باشع تکون نمیخوره

یبار هم مهمون شام بود هم کلی قبلش پزیرایی کن این اقا تکون نخورد انقد کمرم درد گرفته بود وقتی رفتن کلی باهاش دعوا گرفتم

مونده به صمیمیت آدما بحث کار کشیدن نیست من خونه جاریم برم حتما کمکش میکنم اونم همینطور جای دیگه هم ب ...

حالا نه تا اون حد

منم جایی میرم فنجون و این چیزامو برمیدارم

بیشتر اونها که میان داد میزنن

نمیزارن همسرم کمک ام کنه

چه تو‌چای ریختن بردن اوردن

وقتایی هم که مثلا رفتیم همسرم میاد بامن تو آشپزخونه،

اونقدر داد زد پدر ایشون بیا بیرون بیا بیرون

فقط پیش من ایستاده بود خیلی بده این رفتار

متاسفانه فرهنگمونه ولی اینو همیشه میگم احترام یک زن در خانواده ها ارتباط بسسسسیار زیادی به نحوه رفت ...

آفرین دقیقا همینه . همسر احمق من خیلی بهم بد کرد ،پیش خانواده ش تحقیرم میکرد ،پاشو کار کن پاشو ظرف بشور پاشک نهار بزار ، انقدر بد رفتاری کرد ،الان پیش هیچ کس از خانواده ش احترام ندارم . وقتی جاری هام میبینم شوهراشون چه باهاشون خوب رفتار میکنن ،دلم میسوزه . چه دعوا ها که نکردم ، که چرا با من جلو خانوادت بد رفتار میکنی ،مگه من حمالم .

دیروز بهش گفتم بخاطر این کارات حلالت نمیکنم 

پوسته‌یِ ظاهری چه اهمیت دارد، درونَم ویران است.(عباس معروفی) 

به نظرم از بیسوادیه و تو احتماع نبودنه  مادرشوهر من دخترم نداره بنده خدا نشده یکبار کار بنداز رو دوشه من قبل اومدن من اماده میکنه شاید به زور و قایمکی چهارتا ظرف بشورم حالا سن کمیم نداره همسن مادرمه ولی طرز فکر مادرم قدیمیه

آفرین دقیقا همینه . همسر احمق من خیلی بهم بد کرد ،پیش خانواده ش تحقیرم میکرد ،پاشو کار کن پاشو ظرف ب ...

عقل ندارن دیگه خووشون باعث میشن احترام ما ازبین بره حسابی شوهر منم همینه تو موردای دیگه مثلا الان دیشب رفته خونه مادرشوهرم دیده همه اونجان شامن اینم نشسته پا سفره احمق...اگه بگه زن بچم نیستن بعدا میام اونام حساب کار دستشون میاد

بعد زنگ زده واس بچم شام بیارم یا خورده

اتگار من زیادی ام

منم گفتم نه نمیخاد بیاری 

انقدر ازین کارا کرده و میکنه

به نظرم از بیسوادیه و تو احتماع نبودنه  مادرشوهر من دخترم نداره بنده خدا نشده یکبار کار بنداز ر ...

منم اینجوری نیستم خودخواه بشینم

مثلا وقتی دیدم همه بزرگسالند رفتم تنهایی تا بشورم مرتب کنم

چون کسی جز من نبود بهشونم کفتم بفرمایید بشینید من انجام مبدم

بکهو پدر همسرم اومد، اونقدر بد و بلند اسم همسرمو

فلانی بیا بیرون ، نرفت همسرم گفت میگم بیا

انگار که چه زشتی داره، حالا کنار من هست یا اصلا کمک هم داره میکنه

مگه گناه کبیره کرده

این خیلی رفتار زننده ای هست دارن بعضیا

2706