2733
2734
عنوان

مادرشوهرم تو بچه داری کمکم نمیکنه

| مشاهده متن کامل بحث + 992 بازدید | 48 پست

نه مادرشوهر نه خانواده شوهر هیچ وظیفه ای تاکید می‌کنم هیچ وظیفه ای درقبال عروس ندارن هر کار کنن لطفشون منم عروس بودم نمیدونم این وظایف از کی تاحالا برای خانواده شوهر تعریف شده خواهر شوهرم نیستم بگین قوم شوهره عروس بودم از این توقعات شماها هرگز نه من کلا ماها نداشتیم اگرم سرمی زدن حتی اجازه نمی‌دادیم ازجاشون بلند شن کلا مهمانی که هر از گاهی میاد نهایت بی احترامی هست ازش توقع کار داشته باشین این توقعات ازکس تا حالا انقدر زیادشده حالم بد میشه میام چرا کار نکردن چرا بچمون نگه نداشتن چرا گفتن بالت چشممون ابرویه چرا خونه ندادن ماشین ندادن تولد نگرفتن  فرش قرمز برامون پهن نکردن جمع کنید تورو خدا واقعا خجالت آور و شرم اوره فقط یک نفر در قبال شما ‌ظیفه داره اونم همسرتون و نهایت خانواده خودتون عروس گرفتن نه اینکه کارفرما بگیرن درخدمتتون باشن 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ما خبر نداریم خود استارتر میگه مادرشوهرش روزی دو بار میاد و کمکی هم نمیکنه و این اذیتش میکنه.ما هم ط ...

گلم من سه تا بچه دارم ،واتفاقا با خانواده همسرم هم تویک ساختمونیم ،من هم به اسی توصیه کردم کم گم شرایط ردو عوض کنه ،ولی توقع نگهداری بچه ویا انجام کار خونه اصلا درست نیست ،بعد هم کم کم مادر شوهر وارد اشپزخونه بشه ،خودش رو صاحبخونه میبینه وزمینه دخالت ها هم باز میشه .

2728
نه مادرشوهر نه خانواده شوهر هیچ وظیفه ای تاکید می‌کنم هیچ وظیفه ای درقبال عروس ندارن هر کار کنن لطفش ...

و متقابل

عروس، حمال و کلفت و پرستار و راننده و مادرخرج سفر .. نیست

پولی هم خودش رچیذ شوهرش در میارن، واسه زندگیشونو، نه واسه مادرشوهر و خواهرشوهر... 

الان همه توقعات بیجا دارن، هم عروس، هم داماد، هم خانواده هاشون

دقت کردین الان شما هم حرف من رو نفهمیدی هم خودت اومدی با من بحث کردی   فکر کنم وقت خوابتونه هذ ...

من خودم میدونم چی دارم میگم اگر مادرشوهر بیاد برای زایمان لطفشه متوجهید همسر و خانواده خود آدم وظیفه دارن عروسو جمع کنن نه خانواده شوهر اگر کسی مرتب بره خونه مادرشوهر دیکه مهمون نیست خودش صاحبخونه هست اما مادرشوهرها هرازگاهی بیان خونه عروس و من مورد شمارو نمیدونم که بخوام دراین مورد صحبت کنم گاهی حقو به عروسها دادم خیلی وقتها نه چون اکثرا توقعات نابجاست ادم باید طرف حقو بگیره برایم فرقی،نمیکنه کدوم ور باشه ولی اکثریت دیدم توقعات نادرست بوده

و متقابل عروس، حمال و کلفت و پرستار و راننده و مادرخرج سفر .. نیست پولی هم خودش رچیذ شوهرش در میار ...

شما گارد داری عزیز دل محبت متقابله اما وظایف هم متقابله با ازدواج وظایف پسر نسبت به مادر و خانوادش یثساقط نمیشه همینطور که وظایف شما نسبت به خانوادتون ساقط نمیشه عروس هیچ وظیفه پرستاری در قبال مادرشوهر نداره اما اگر اون مادرشوهر نوه هاشو نگه داشته بله وظیفه داره آدم جبران کنه اگر نیاز مالی داشته باشن اگر نیاز به کمک دارن هم دخترها هم پسرها وظیفه دارن کمکشون کنن شده پسرها باهم پول بزارن از خانوادشون حمایت کنن و این دقیقا وظیفشونه اما اینکه خانواده خودشونو رها کنن درفقر مالی باشن بخوان فقط،به مادرو خانواده خودشون رسیدگی کنن هیچ کس از چنین چیزی نه حمایت و نه تایید میکنه باید تعادل حفظ کنن

شما گارد داری عزیز دل محبت متقابله اما وظایف هم متقابله با ازدواج وظایف پسر نسبت به مادر و خانوادش ی ...

شما از اول پستهای خودتو بخون

اتفاقا شما گارد داری

حتی میگی خانواده دختر وظیفه دارن موقع تولد به دخترشون کمک کنن ولی خانواده پسر نه

انگار پسر زیر بوته بوده یا دختر تا اخر عمر باید سربار خانوادش باشه

من گفتم همه توقعات بیجا دارت، فرق نداره از کدوم طرف

ولی شما عجیب ضد عروس و خانوادش هستی

شاید بخاطر مدل تربیت ضد زن و فرهنگتون هست

2740
شما از اول پستهای خودتو بخون اتفاقا شما گارد داری حتی میگی خانواده دختر وظیفه دارن موقع تولد به دخ ...

اتفاقا مارو جوری تربیت کردن که توقعاتمون بجا و معقول باشه تو تربیت ما انتظارات درست تعریف شده براساس معیارهای درست و منطقی نه بر اساس معیارهای نی نی سایت چون این توقعات در دنیای واقعی نه ارزشی داره نه پذیرفتست اگر پذیرفته شده بود نیاز نیود اینجا اصرار داشته باشید از امثال من براش تاییدیه گرفته بشه چون خودتون هم میدونید پیش چند نفر آدم عاقل با تجربه پخته در دنیای واقعی برید هیچ کدوم از توقعاتی که نادرست و غیر منطقی هست  واصرار دارید که درسته مثل همین توقع نادرستی که رسیدگی به عروس بعد ازتولد نوه رو‌وظیفشون میدونید نه لطف و محبتشون  رو نه قبول و نه تایید خواهند کرد پس از نظر شما همه اونها هم ضد زن هستند ؟ دردنیای واقعی کسی این صحبتهارو نه تایید ونه حمایت خواهد کرد واین صحبت‌ها نشانه سن کم یا بی تجربگی هست خداوند به همه ما آگاهی کامل عنایت کنه

اتفاقا مارو جوری تربیت کردن که توقعاتمون بجا و معقول باشه تو تربیت ما انتظارات درست تعریف شده براساس ...

ان شا الله

ولی یاد بگیرین توقعات دو طرفه هم نا بجا میتونن باشن

من یاد گرفتم همون اندازه که خودم در مورد دیگران درست رفتار میکنم انتظار رفتار درست داشته باشم و در صورت رفتار غلط دیدن، خودم با روش مناسب درستش کنم، 

مثلا همون طور که انتظار ندارم کوچکترین کمکی از طرف خانواده شوهرم یا خودم بشه، اجازه دخالت هم بهشون نمیدم

اتفاقا ارتباط دوستانه و محترمانه ای هم داریم

نه پررو، نه ذلیل و تو سری خور

در ضمن اینقدر سر صبحی عصبی نباش

یه پست را سه بار پاک کردی باز نوشتی

۴تا اعلان برام اومده و فقط یه جواب

ان شا الله ولی یاد بگیرین توقعات دو طرفه هم نا بجا میتونن باشن من یاد گرفتم همون اندازه که خودم ...

انشالله اگر واقعا ایمان داری به درستی توقعات و دیدگاه‌های خودت عزیز دل امیدوارم  دراینده عروسی باهمین دیدگاه‌ها قسمتت بشه قطعا خوشحال خواهی شد اگر به درستی حرفات ایمان داری 

پس واسه چی میاد ؟مترسک سر خرمن هست ؟

ایندفعه کار بنداز سرش ...دست به بچه نمیزنه میترسه؟پس کار خونه بنداز گردنش 

بگو بچه گریه می‌کنه میشه شما فلان کار رو بکنید ؟

بالاخره نوه ی اونا هم هست باید کمک کنن من اصلا اعتقاد ندارم پدرومادر وظیفه ندارن 

پس اگر هیچکس به داد آدم نرسه خواهر برادر پدرومادر و فامیل به چه درد میخورن ؟

انشالله اگر واقعا ایمان داری به درستی توقعات و دیدگاه‌های خودت عزیز دل امیدوارم  دراینده ...

انشااله

واقعا امیدوارم

همین که توی این ده سال بارها شوهرم تشکر کرده بخاطر رفتارم امیدوارم عروسی با همین رفتار نصیبم بشه

انشااله واقعا امیدوارم همین که توی این ده سال بارها شوهرم تشکر کرده بخاطر رفتارم امیدوارم عروسی با ...

خدا انشالله همه رو خوشبخت کنه ،خوشبختیتون پایدار درکنار همسر وخانواده محترم . اگرم ناراحتی و دلخوری پیش اومد جسارتی شد عذرخواهم هرچند نظرم قطعی هست رو دیدگاهی که گفتم . روزتون خوش پاینده باشید درپناه حق

2706