2737
2734

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عدس بشور با اب بزار بپزه توش بلغور جو بریزیم خوشمزه میشه. دوتا سیبزمینی حبه ای خورد کن بریز روش. پیاز خلالی خورد کن سرخ کن ربم تو همون ماهیتایه تفت بده ادویه بزن بریز تو عدسی. عدسیت جا افتاد میتونی به اندازه یه کاسه برداری بریزی تو مخلوط کن که لعاب بندازه بریزی تو غذات دوباره میتونیم نکنی اینکارو

2731

سبک ما ایلامیا درستش کن برای هر نفر یک مشت عدس کافیه  اول بیا پیاز داغ درست کن و ادویه و فلفل سیاه و زردچوبه تفت بده  با یک  قاشق نیم رب من جات باشم رب نمیریزم همسنجوری خوشمزس بعد عدسارو بشور بریز داخلش با شش لیوان اب لگه عدست خوب باشه یه ساعته میپزه همزمانم یه سیب زمینی درشت خورد کن بنداز داخل عدسی وقتی بعد یک ساعت پختن بیارش پایین لهش کن کامل اون موقع نمک اضافه کن دوباره یکم بزارش پنج ده دقیقه کافیه خیلی  خوشمزس برند ما ایلامبا عدسی اینجوریه اگه لعاب نداشت یه قاشق ارد تفت بده داخلش بریز

بدای بچه دار شدنم‌صلوات بفرستید لطفا

از الان بپزي تا ١هم اماده ميشه

من ايني كه ميگم واس عدس دال هست. اون نارنجيه

پياز داغ بگير. چند حبه سير اضافه كن. نمك و فلفل و زردچوبه و رب گوجه اضافه كن و تفت بده. بهد عدس ها رو كه از ربع شاعت قبل خيس كردي،ابشو خالي كن و به مواد اضافه كن و دوباره يكم اب اضافه كن تا تاجايي كه يكم روش برگرده. هم بزن و سر قابلمه رو بزار و شعله رو كم كن. بعد هر ١٠دقيقه يه بار برو هم بزن و اگر ديدي ابش كم شده دوباره يكم اب اضافه كن

تمام

🫠
2740

اره قشنگ جا میوفته ..

من برا ۴ نفر یه پیاله ماست خوری سر پر میریزم 

قابلمه رو پر آب میکنم ..چون دیگه نیاز ندارم آب بریزم 

وقتی عدسا پوستون کنده شد و حس کردنی دارن میپزن

پیاز سرخ کن ی قاشق رب و زردچوبه و نمک بزن 

بعد بریز تو عدسا ...آتیش یکم تند کن تا آبش یکم بخار شه

بعد کم کن ...دو ملاقه عدس در بیار بریز تو ظرف با گوش کوب بکوب بریز تا لعاب درست کنه ...بزار بمونه رو شعله تا زمانی که آبش رفت ...البته حالت شل مانند ...من خودم ترکه کوهی (لرا میدونن چیه) تو روغن تفت میدم میریزم روش  معرکس

اگه خدا بود ما این همه درد نمیکشیدیم 🫠