2737
2734
عنوان

لطفاً کمکم کنید

70 بازدید | 11 پست

من یه شاگردی تو مغازه م دارم، یک شیفت کار می‌کنه  

حدود ۴ ماهه که کار میکنه، دختر خوبیه، کاریه

یه مشکلی که باهاش دارم اینه که هر وقت بهش میگم شیفت صبح بیا( کاری واسم پیش بیاد که خودم نتونم صبح برم مغازه) میگه نمیام ، من با نیومدنش مشکلی ندارم 

اما الان نزدیک ۲ ماه هستش هر پنجشنبه یا جمعه میگه حالم خوب نیست و من نمیام ، بهش بگم بیا هم میگه من نمیتونم بیام و نمیام 

۳ روز قبل از عید هم به دروغ بهم گفت یه مشکلی واسم پیش اومده و نمیتونم بیام و هفته دوم عید رو کامل میام که رفت و بعد از عید اومد 

دوباره گفتم اشکال نداره و ...

الان دیگه صبرم تمام شده و با اینکه نیاز دارم یک نفر شیفت بعد از ظهر تو مغازه باشه ، اصلا دلم نمی‌خواد دیگه بیاد سر کار 

به نظرتون بهش بگم نیاد یا بزارم موقعی که میگه نمیام سر کار و حالم خوب نیست همون موقع بهش بگم دیگه نیا ؟

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

مغازه تون چیه؟!

الان خیلیا دنبال کار هستن البته اگه حقوقش مناسب باشه 

اعتماد دارید بهش که این همه باهاش کنار امدید؟

خودتو که پیدا کنی خیلیارو گم میکنی و این شروع یه مسیر طولانیه که تهش قشنگه ...🍂سورنای عزیزم پسر گلم که نتونستم هیچ وقت روی ماهتو ببینم ،امیدوارم تو بهشت منو فراموش نکنی 😘😘😘
2742
بهش بگو بازم سهل انگاری ازت ببینم دیگه نمیخوام بیای ی جورایی تهدیدش کن اینجوری ک میگی اون کارفرما شم ...

دقیقا

آنقدر پر رو شده که زنگ نمیزنه میگه من نمیام 

بهش میگم من متاهلم نمیتونم برم مغازه میگه منم حالم خوب نیست و نمیام 

اما می‌خوام خودم بهش بگم دیگه نیا، اونم نه به آرومی ، چون هر وقت بهش گفتم صبح بیا میگه نمیتونم با اینکه مجردها و بیکاره 

بله بهش اعتماد دارم 

اگه از اول باهاش هماهنگ کردی که فقط شیفت بعداز ظهر کار کنه خوب حق داره درغیر اینصورت شما باید به حقوقش اضاف کنید تا قبول کنه شیفت صبحم بیاد یا واسه شیفت صبح کارگر جدا بگیری ولی اگه واسه دوشیفت قرارداد شفاهی یا کتبی داری شما حق داری که اخراجش کنی 

خودتو که پیدا کنی خیلیارو گم میکنی و این شروع یه مسیر طولانیه که تهش قشنگه ...🍂سورنای عزیزم پسر گلم که نتونستم هیچ وقت روی ماهتو ببینم ،امیدوارم تو بهشت منو فراموش نکنی 😘😘😘
2738
اگه از اول باهاش هماهنگ کردی که فقط شیفت بعداز ظهر کار کنه خوب حق داره درغیر اینصورت شما باید به حقو ...

باهاش هماهنگ کردم که هر وقت نیاز بود صبح رو بیاد و من حقوق شیفت صبح رو بهش بدم 

باهاش هماهنگ کردم که هر وقت نیاز بود صبح رو بیاد و من حقوق شیفت صبح رو بهش بدم 

الزامی درکار نبود شاید اونم واقعا شرایطش نداره 

اگه بهش اعتماد داری چیزی که امروزه سخت پیدا میشه سعی کن باهاش صحبت کنی ببین صبح مشکلی داره شاید بخاطر خواب‌صبح تنبلی میکنه وشایدم تو خونه مسولیتی داره صبحا.بعنوان تشویقی که صبحا باهاتون همکاری کنه جمعه هارو استراحت بدید -معمولا کسایی که مغازه دارن جمعه ها تعطیلن 

با ناراحتی وبحث تمومش نکن چون انرژی منفی میزاره رو کسب وکارت 

انشاالله که مشکلتون حل بشه

الزامی درکار نبود شاید اونم واقعا شرایطش نداره  اگه بهش اعتماد داری چیزی که امروزه سخت پیدا می ...

عزیزم دوتا جمعه در هفته میاد که همون جمعه ها هم یا دیر میاد یا نمیاد 

از لحاظ بحث حقوق هم که مشکلی نداره 

اما یه جوری رفتار می‌کنه انگار اون صاحب کار منه 

منم تا الان صبوری کردم چون می‌دونم نیاز داره 

هر زمانی که نتونست بیاد من اومدم با اینکه واقعا شرایطش رو ندارم ، از لحن حرف زدنش و اینکه پر رو شده خوشم نمیاد وگرنه من روزهایی که نمیتونم مغازه باشم ، باز نکنم 

از لحاظ اعتماد هم کاملا درست میگی و حرفتو قبول دارم 

عزیزم دوتا جمعه در هفته میاد که همون جمعه ها هم یا دیر میاد یا نمیاد  از لحاظ بحث حقوق هم که م ...

پس باهاش با محبت حرف بزن بگو میدونم به این شغل نیاز داری بخاطر همین سعی کردم باهات کنار بیام و بگو اگه نمیتونی که منظم و دلسوزانه باهم کار کنی با اینکه بهت اعتماد دارم ولی خلاف میلم مجبورم دنبال کارگر جدید باشم ،ولی اگه بهش نیاز داری توهم باید درک کنی وتلاشتو کنی که مغازه روزه به روز پیشرفت کنه ومشتریاشو ازدست نده‌ ومنم ضرر نکنم...

میدونم بعضیا وقتی چیزی دارن قدر نمیدونن وقتی از دست بدن شروع میکنن به نفرین وکینه ورزی ممکنه اگه با بحث وناراحتی اخراج بشه باهات لج کنه و بعداز اخراج رزق وروزیتو نفرین کنه ولی وقتی دوستانه باهاش حرف بزنی اینوه بمونه یا بره رو به انتخاب خودش بزاری هم زهر چشم گرفتی هم انتخاب خودشه ودیگه نمیتونه گلیه شکایت کنه ...