2737
2734
عنوان

قانون گذاشتن برای بچه ها

115 بازدید | 23 پست

پسرم دو سال و چهار ماهشه..می خوام برا تلویزیون دیدن و شکلات خوردنش قانون بگذارم...اکثر اوقات حواسشو به فعالیت دیگه ای پ ت می کنم ولی گاهی نمی شه. اما قانونم جواب نمی ده..خیلی گریه می کنه..چکار کنم...مثلا می گم شیرینی روزی یه دونه..یا تلویزیون روزی یه ساعت...قبول نمی کنه

لطفا لایک نکنید مگر در مواقع نیاز

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

هنوز کوچولو هست دخترم ۶ سالش هست شبی یه قصه میخونم 

اما یه رفتار اشتباه و چندین بار با وجود قول های مکرر دوباره انجام داد فعلا تو دوره تنبیه هست ۱۰ شب قصه ممنوع 

من چندین بار فرصت میدم انجام نده و قول خودش الکی باشه تنبیه هست 

در عوض تشویق و هدیه هم پاداشت داره 

گروه آبی مانکن های زیبا .‌‌    وزن فعلی ۷۱ 😬😬😬 وزن هدف اول ۶۸☺️☺️.    هدف نهایی ۶۳😍😍😍😍😍
2731
هنوز کوچولو هست دخترم ۶ سالش هست شبی یه قصه میخونم  اما یه رفتار اشتباه و چندین بار با وجود قو ...

کلافم کرده ولش کنی روزی بیست بار می ره سر یخچال می گه زیتون بده...تازگی هم گیر داده به شیرینی...منم برا سلامتیش نگرانم

کلافم کرده ولش کنی روزی بیست بار می ره سر یخچال می گه زیتون بده...تازگی هم گیر داده به شیرینی...منم ...

زیتون که عالیه بده بخوره  بچه

شیرینی هم نخرید تنقلات نخر آجیل به جاش بخر

گروه آبی مانکن های زیبا .‌‌    وزن فعلی ۷۱ 😬😬😬 وزن هدف اول ۶۸☺️☺️.    هدف نهایی ۶۳😍😍😍😍😍
2740

تلویزیون رو خاموش کن ،به گریه هاش اعتنایی نکن ،یک بار براش توضیح بده همین نه بیشتر 

کم‌کم عادت میکنه که تی وی همیشه نباید روشن باشه ،میتونی بعدش با گوشیت یا ضبط صوت اگه داری براش شعر و قصه های کودک بزاری 

در مورد شکلات خوردن هم یه مدت اصلا بهش نده بگو تمام شده ،چون زیاد براش خوب نیست ،جایگزینش کن با کشمش ،گردو ،پسته ،بادام 

بچه باید سالم خوری هم امتحان کنه تا ذائقش برگرده

زیتون که عالیه بده بخوره  بچه شیرینی هم نخرید تنقلات نخر آجیل به جاش بخر

اره تنها راهش نخریدنه...تازگی می ریم پارک کنارش یه مغازه است هر دفعه می ریم پارک می گه بریم شیرینی هم بخریم..منم یه دفعه یه دونه براش می گیرم دفعه بعدی دیگه نمی گیرم..قبل پارک..وسط پارک بعد پارک منو می کشونه در اون مغازه...می گم یکی برات گرفتم...خدایا چقدر سخته کنترل بچه ها...

اره تنها راهش نخریدنه...تازگی می ریم پارک کنارش یه مغازه است هر دفعه می ریم پارک می گه بریم شیرینی ه ...

عزیزم سختش نگیر بعدا همینا میشن. برات خاطره 

عادتش بده به میوه به غذا آجیل و اینامن پسر خواهرم ۳ سالش بود عادت داشت با ناهار یه کاسه بزرگ سیر ترشی میخورد بدون سیر باورت میشد غذا نمی‌خورد این بچه اما بعد از چند ماه از سرش افتاد جوری که الان از سیر متنفره

تو این سن فقط باید بی اعتنایی کنی  یا حواسشو پرت کنی ،جایگزین کنی خوراکیشو ،بازیشو تا قبلیه از ...

بی اعتنایی کردن باعث نمی شه که بچه این رفتار رو یاد بگیره؟ مثلا بزرگ که می شه در مقابل صحبتای ما بی اعتنایی کنه؟

به خدا امروز اومدم بی اعتنایی کنم نیم ساعت فقط گریه کرد..بد عنق شده بود دیگه با هیچ چی سرگم نمی شد

2706