2733
2739

خب اره . مراقبت های حین کار پس فکر کردی برای چیه

هیچوقت مردم را نمیفهمم اما باید یک جوری میان آن‌ها زندگی کنم...!                                                               اندک اطلاعاتی در اختیار دارم که حاصل خوندن و تحقیق کردنه.                                                                            فردی بشدت کنجکاو .                                                عاشق کتاب ، حیوانات ، فیلم ، کهکشان ، نکات پزشکی ، روانشناسی و در کل عاشق یادگیریم و از یادگیری استقبال میکنم.          
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
داداشم رادیولوژیسته خیلی میترسم

مراقبتای حین کارشون هست نگران نباش

هیچوقت مردم را نمیفهمم اما باید یک جوری میان آن‌ها زندگی کنم...!                                                               اندک اطلاعاتی در اختیار دارم که حاصل خوندن و تحقیق کردنه.                                                                            فردی بشدت کنجکاو .                                                عاشق کتاب ، حیوانات ، فیلم ، کهکشان ، نکات پزشکی ، روانشناسی و در کل عاشق یادگیریم و از یادگیری استقبال میکنم.          
داداشم رادیولوژیسته خیلی میترسم

اگه تو بخش آنژیوگرافی کار نکنه مشکلی نداره ، فقط آنژیو گرافی در معرض اشعه هستن که اون هم لباس های مخصوص محافظتی میپوشن ولی بازم اشعه میخورن

عضو گروه نارنجی   تاپیک بامداد خمار                وزن فعلی ۷۵/ وزن هدف ۶۴ 
2738

سلام نه طبق چیز هایی که من خوندم😂 خطر خاصی ندارد حتی کنترل کیفی دارن که موظف هستند کارمند ها رو چک کنند هر سال حالا نمی دونم این اجرا میشه یا نه ولی واقعا خطری خاصی ندارد 

اولا تکنسین نه کارشناس یا تکنولوژیست(داداش نگفتن این واسه پراتیکا استفاده میشه؟)

دوما اشعه ی ایکس سرطانزا هست ولی کلی لوازم و وسایل حفاظتی هست.مثل سربکوبی دیوار کلیه اتاق ها،پاراوان سربی،روپوش سربی.هر سه ماه وسیله ای به اسم دوزیمتر هست که کنترل میشه که کوچکترین پرتویی رو از هرنوعی که باشه حتی الفا رو ثبت میکنه و فرستاده میشه انرژی اتمی و فقط اونا میتونن بخونن و جوابش رو بفرستن.هر شش ماه یکبار آزمایش خون داده میشه و همه ی فاکتورها چک میشن.توی دانشگاه هم درسی به اسم دوزیمتری هست که کلیه کارهای حفاظتی رو توضیح میده و دانشجوها یاد میگیرن.به جز انژیوگرافی و پزشکی هسته ای بقیه ی بخش ها خطری واسه کارشناس ندارن و کاملا ایمن هست حتی دستگاهای پرتابل که دیجیتال های جدیدشون کلا حتی بدون حفاظت اگر ۱ متر هم فاصله داشته باشی نمیرسه

کار خوبه خدا درست کنه💫