2733
2734
عنوان

وقتی طرفت باهات خوب نباشه نمیشه که نمیشه بیاین یه کم درددل کنیم

| مشاهده متن کامل بحث + 222 بازدید | 40 پست
اینطوری هیچوقت صاحب هیچی نمیشیم    

مراعاتشو نکنی که یکم شوهرت به سختی بیفته 

ببینه قرار نیست همیشه اوضاع بر وفق مرادش باشه.یا  همیشه تو باشی و پا به پاش کنار بیایی با همه چی 

شاید اونجوری یه تکونی به خودش بده 

از همه بدتر اینکه فحاشی میکنه چجوری میشه تحمل کرد 

شغل داره.؟ببین گلم اگه اخلاقش اینه ک دادوبیداد راه میندازه تو اون طور مواقع کمتر بیا جلو چشش.بعد ک ا ...

قبلا اینطوری نبود فحاش شده انگارخودشم فهمیده چقدررفتارش ناجوره ولی اراده نداره یاشایدم من ارزشی براش ندارم که بخودش اجازه میده هرحرفی روبهم بزنه  قصدطلاق ندارم وگرنه صداشوضبط میکردم ابروش روپیش همه میبردم چون جلوی دیگران خیلی موجه هست.نفرت دارم ازرابطه جنسی باهمچین ادمی که حتی به حرمت همون رابطه جلوی زبونش رونمیگیره یه ساعت بعدش به هربهانه ای فحش یاحرف زشت میزنه.نگرانی دیگم ااون یکی پسرمه هفت سالشه دعوای مارومیبینه کم اشتها شده خیلی اروم شده بارها بهش هشداردادم جلوی بچه رعایت کن خسته شدم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه عزیزم جوابش رونمیدم ولی وقتی سوالی میپرسه تودعوا یا منوزیرسوال میبره حرف میزنم ازخودم دفاع میکنم ...

متاسفانه خیلی از اقایون درک درستی از زندگی مشترک ندارن

تامیتونی  نه به حالت دعوا و انتقاد 

با حالت درد دل و دوستانه

بهش توضیح بده زن چیه چی میخواد  و.... 

و  از مشاور استفاده کن

کم نیستن مردهایی ک هزار باید توضیح بدی یه نیازت رو

تا درک کنن حق با تویه و اینی ک میگی نیازته نه خودخواهی 

یاانتقاد و... 

مراعاتشو نکنی که یکم شوهرت به سختی بیفته  ببینه قرار نیست همیشه اوضاع بر وفق مرادش باشه.یا&nbs ...

بخدا حرفهایی میزنه ورفتارهایی میکنه که قلبم میشکنه بعد میاد باهام حرف میزنه خیال داره من همون ادم قبل دعواباشم بدترازهمه اینه که میدونم سریع بازم تکرارمیکنه وگرنه زندگی مشترک گذشت میخواد.برای این پول هم واقعا هیچ برنامه ای ندارم حدود۱۵۰میلیون هست ولی طلاشدیدا رفته بالا نمیدونم چیکارش کنم لیاقت نداره میخواستم بهش بدم ماشین بهتربگیره چون مدلش پایینه کولرنداره تابستون جایی بابچه هابریم اذیت میشیم.ازطرفی ازاین نیترسم بدم ماشین عوص کنه ازاینکارسواستفاده کنه وبره بازنهای ودخترای دیگه چون یه چیزایی زمان بارداری حس کردم ولی نمیتونم صددرصدبگم یاثابت کنم ولی حسم دروع نمیگه هرچنداون دروغگوی قهاریه 

2728
متاسفانه خیلی از اقایون درک درستی از زندگی مشترک ندارن  تامیتونی  نه به حالت دعوا و انتقا ...

بخدا اینقدرگفتم خسته شدم درست نمیشه ولی طلاق هم نمیتونم بگیرم ازاونطرف خودم دارم حیف میشم حس مرگ دارم تواین زندگی.برای خرج کردن مثلا پول جشن الفبای پسرم ده باربهش توضیح دادم بازم نفرستاده یه گوشت وبرنج توخونه تموم میشه پول توکارتش هست قبل تموم شدنشون وبعدشون بایدده بارتکرارکنم اخرم بادعوا بایدبخره درصورتیکه بیشترش روخودش میخوره.چقدرمسخرست برای نیازاولیه زندگی منت شوهرت روبکشی کوفت بخوره ادم بهتره تاچیزی که این میخره

بخدا اینقدرگفتم خسته شدم درست نمیشه ولی طلاق هم نمیتونم بگیرم ازاونطرف خودم دارم حیف میشم حس مرگ دار ...

ببخشید اینو میگم 

حس میکنم بخشی از مشکلات شما بخاطر رابطه و نیاز 

ایشونه

چون گفته بودی بعد زایمان سریع درخواست داشته

ببین عزیزم مردها قلق دارند 

شما ببین از اول ازدواج اینجوری بوده یا ب مرور.. 

ببین چه اتفاقاتی بینتون افتاده ک رفتارش اینه

شاید ذاتا خسیسه

اما دعوا و فحش ک ذاتی نیس

سعی کن ریشه یابی کنی

بامشاور صحبت کن....  فقط توی خودت نریز

از تو خودتو داغون نکن  

متاسفانه خیلی از اقایون درک درستی از زندگی مشترک ندارن  تامیتونی  نه به حالت دعوا و انتقا ...

هروقت هم دعوا راه میندازه جوابش رونمیدم شروع میکنه به تهمت زدن که حتماکسی روزیرنظرداری  چقدرادم میتونه بی غیرت باشه که به زن خودش همچین تهمتی بزنه کاش اون چیزیکه اون میگه بودم نمیسوختم.خیلی عصبانیم ازدست خودم که بارها دستش روگرفتم وباهاش ساختم حالا پیش خودش فکرکرده کیه یامن وظیفمه بهش کمک کنم کوتاه بیام نخرم نپوشم نگردم.درصورتیکه میدونه من بخاطربارداری وبچه دیگه سرکارنرفتم وسرکاربرم هیچ احتیاجی بهش ندارم ولی میدونه جدانمیشم بخاطربچه ها خیلی خستم کاش خدایه جوری یه جایی جوابش روبده منکه زورم بهش نمیرسه نه ازلحاظ قانونی نه بدنی نه اینکه تعقیبش کنم نه اینکه بفهممچقدردرمیاره وچیکارمیکنه

بخدا حرفهایی میزنه ورفتارهایی میکنه که قلبم میشکنه بعد میاد باهام حرف میزنه خیال داره من همون ادم قب ...

ببین دقیقا نمیدونم چی میگذره بهت شاید دلیل اینکه انتظار داره بعد حرفای سنگینش بازم عادی رفتار کنی این باشه که خیلی قاطع رفتار نمی کنی با خودش میگه طوری نیست هر دفعه هرچی از دهنم برسه میگم قرار نیست چیزی بشه باهام آشتی میکنه و کنار میاد 

و اینکه نه لطفا پولاتو  بهش ن‌ده

توروخدا اشتباهی که مامان من کرد رو نکن 

مامان من کارمند بود و بابام هم شغل متناسبی داشت 

بابام همش پولو برای کارای دیگه خرج میکرد برای مادر و پدرش و شروع کردن یه کار آزاد و همش ورشکست میشد 

مامانم مجبور بود همیشه هزینه های تمام زندگی رو بده 

حتی بعضی وقتا تمام حقوقش میرفت برای کارای پدرم 

هنوز بابام با خیال راحت کارای جدید شروع میکنه و اگه سودی ام داشته باشه پولی به مادرم نمیده 

قرار نیست وقتی پولاتو دادی بهش ازت تشکر کنه حتی بیشتر خیالش راحت میشه 

از خرید طلا سر در نمیارم ولی هرجور شده پولاتو برای خودت و بچه هات در نظر بگیر 

بزار سختی بکشه باید کاری که وظیفشه رو انجام بده و حق نداره در قبالش از تو انتظاری داشته باشه 

هرچقدرم زندگی براش سخت باشه حق نداره به تو چیزی بگه 

2740
ببخشید اینو میگم  حس میکنم بخشی از مشکلات شما بخاطر رابطه و نیاز  ایشونه چون گفته بودی ...

بله ازلحاط جنسی هات هست ولی من زمان بارداری استراحت مطلق ومنع رابطه شدم بخاطربچه ی اون که توشکمم بود!!!بعدم زایمان واستراحت نکردنم که باعث شددیرخوب بشم ازطرفی بازم اقارو تامین میکردم ولی اون بهم اسیب زد تو اون شرایط.این اقا چطورنمیفهمه یک زن که شبانه روز داره بچه هاشون روترو خشک میکنه شبها نمیخوابه کمکی هم نداره بعدزایمان بجای کمک زخمش نباشه؟؟؟اینهابه کنار الان ازاین بشدت ناراحتم که پولی که خودم بازحمت بدست اوردم گذاشتم روپول پیش حالامیخوام بخاطررفتارش دیگه ندم عصبی میشه رهن خونه وظیفه ی مرده نه زن.من شایدبخوام باپولم طلابگیرم عمل زیبایی بکنم که اوناهم بازوظیفه ی همسره نه زنی که خونه داره حتی زن سرکارهم بره بازوظیفه ی مرده.مردیکه وظیفه ی خودش ندونه این چیزارو پس برای چی زن گرفته همون تنهایی زندگی کنه منظورم مردیه که داشته باشه اونیکه نداره که هیچی.الانم پول خودم رو یه جوری شدم خرج کنم یاطلابخرم همچین بلایی سرم اورده اعتمادبنفسم روصفرکرده همین ادم وقتی بیرون میریم میبینم چشمش دنبال زنهای عملی هست

ببین دقیقا نمیدونم چی میگذره بهت شاید دلیل اینکه انتظار داره بعد حرفای سنگینش بازم عادی رفتار کنی ای ...

حرفهای شما چقدربه دلم نشست حس کردم درک شدم ازسمت یه ادم.ادمی که حتی نه منودیده نه میشناسه بنظرت چطورباشم بعد دعواها وفحاشی ها؟بخاطربچم زودباهاش دوباره عادی میشم ونیازهای خونه واقعا نمیدونم چیکارکنم یکباربرای همیشه راحت بشم ازاین چرخه ی رفتارهای نادرستش.درمورد مادرت دقیقا اون منم چون بارها حمایت کردم چون میادبا اب وتاب میگه فلان کاروکنیم یاشروع کنم اوصاعمون خوب میشه ولی بعدش میبینم فقط این منم که ازخودم مایه گذاشتم حتی یک صدم من برای پول ارزش قائل نیست من بیرون میرم عمرا غدای بیرون بخورم اون بدون ناهارنمیزاره خودشو من مثلا هرچیزی روتااخرمصرف میکنم اسراف نشه اون ازاونور باعث خراب شدن وضررهای بیشتری میشه

ببین دقیقا نمیدونم چی میگذره بهت شاید دلیل اینکه انتظار داره بعد حرفای سنگینش بازم عادی رفتار کنی ای ...

همسرم زمانیکه بامن ازدواج کرد حتی شعل نداشت حمایت روحیش کردم تاتونست یه کارفنی یادبگیره تشویقش کردم دیپلم ردی بود من لیسانس وشاغل فکرمیکردم جنم داره جوونه زندگیمون رومیسازه مدرک مهم نیس!!!طوری شد که من شدم یه خونه دارافسرده که حس میکنه من کلفتش هستم واقا دنبال علایقشه تازه یکساله داره ویولون کارمیکنه شکوفاکنه خودشو!!منم اینور پی پی بچه بشورم واون تاهرساعتی هرجایی میخوادباشه وازاد چیزی هم بگم یااعتراضی کمم به دعوامیرسه دیگه حتی خریدهای ضروری خونه روهم انجام نمیده یا کلا خونه نمیادحتی جمعه یاجایی دعوت بشیم میگه برو منم میام واخرشب میگه من خستم نمیام ومنوصایع میکنه همه میپرسن فلانی چرانیومد همش بایدمن جواب بدم یابایدمنت بکشم تاتشریف فرمایی کنه وافتخاربده بیاد

حرفهای شما چقدربه دلم نشست حس کردم درک شدم ازسمت یه ادم.ادمی که حتی نه منودیده نه میشناسه بنظرت چطور ...

ممنون عزیزم امیدوارم با حرفام تا جایی که میشه تونسته باشم کمکت کنم 

شاید دلیل اینکه اینقد خوب درکت میکنم این باشه که مامان و خواهر خودمم یه زندگی تقریبا مثل شما دارن 💔 میدونم چقد همه چی سخته برات 

هر آدمی فرق داره باید بدونی چرا اینقد فحش میده 

یه سری وقتا طرف فقط هدفش اینه عصبانیت کنه و عصاب تورو خورد کنه اون موقع بهترین کار اینه که توی بی تفاوت ترین حالت ممکن باشی و اصلا چیزی نگی 

یا اگه همیشه بد دهنی میکنه کلا مدلش همینه و با بقیه هم اینجوریه باز سعی کن چیزی نگی ولی خب میگم هر آدمی فرق داره اگه خیلیم ساکت باشیم فکر میکنن فقط خودشون بلدن فحش بدن و هرچی برسه بگن 

یه سری وقتا که داره دعوا میکنه ببرش توی اتاقی چیزی که بچه هات نباشن و درست و حسابی جوابشو بده 

این برای وقتی که میبینی ساکت بودنت فایده نداره 

بعدا که آروم شد خیلی جدی بهش میگی ناراحتم کردی و یکم ذهنشو بازی بده( بگو تو آدم مهربونی هستی میدونم نمیخوای ناراحتم کنی میدونم دست خودت میست فشار روته عصبانی میشی هرکی جای تو بود اینجوری بود ولی نباید با من اینجوری رفتار کنی) اگه اینم روش جواب نداد باید از بقیه کمک بخوای

احتمالا اگه مشکلی نداشته باشی که بقیه درمورد زندگی شخصیتون بفهمن به بزرگ‌ترش مثلا به پدرش یا مادرش بگو  که حرف شنوی داشته باشه ازشون 

بگو که بخاطر بچه ها هم که شده یکم نصیحتش کنن .

درمورد پول هم یه بهونه بیار و بگو نمیشه پول بدم 

ببین سعی کن پولاتو واسه یه چیزی خرج کنی که نخواد از تو بگیره دیگه اصلا هم بهش رحم نکن 

میفهمم تو دلت برای بچه هات میسوزه میگی نخورم نپوشم مراعات کنم که بچه هام سختی نکشن 

ولی بچه هات به یه پدر دلسوز هم نیاز دارن .پدری که سختی کشیده باشه خودش بفهمه و متوجه بشه باید بخاطر بچه هاش هم که شده آینده نگر باشه و پولشو برای هرچیزی نده 

برای ماشین هم اصلا کمکش نکن 

درسته ممکنه اذیت بشین ولی شوهرتم اذیت بشه که یه فکر چاره بکنه براش 

همسرم زمانیکه بامن ازدواج کرد حتی شعل نداشت حمایت روحیش کردم تاتونست یه کارفنی یادبگیره تشویقش کردم ...

مشکل اینه که ما فکر می‌کنیم مردا قراره عوض بشن نه تنها قرار نیست عوض بشن بدتر هم میشن 

تو پتانسیلیت خیلی بیشتر ازونه برای همین دوست دارم بگم دنبال کار بگرد بچه هاتم میرن مهد کودک و کم کم بزرگ میشن ولی اگه بری سرکار و شوهرت اختیار حقوقتو ازت بگیره چی؟ 

باید همه اینارو با شرایطت بسنجی 

اگه بتونی کاری پیدا کنی به مرور دستت تو جیب خودت باشه دیگه قرار نیست منت این ادمو بکشی تا فقط همین نیازهای خونه رو فراهم کنه 

ما خیلی کوتاه میایم و حس میکنم شوهرت هنوز تازه اول خوشیشه اینکه اینقد بیکار و علاف بیرونه باعث میشه خیانت کنه 

باید حتما بره سر یه کاری که هرچقد سخت تر باشه بهتره یجوری که وقت سرخاروندن نداشته باشه چه برسه اینکه فکر خیانت بزنه به سرش

مثلا الان کلی مغازه های مکانیکی هست و میشه بره شاگردی هم وقتش پر میشه و هم شغلیه که اگه توش حرفه ای بشه میتونه کلی زندگیتون رو تغییر بده 

مردا خیلی آزاد تر از ما هستن خیلی راحت هرکاری که دلشون بخواد میکنن و قرار نیست بخاطرش خجالت بکشن چرا باید اینقد کنار بیای باهاش؟ 

وقتی اعتراض میکنی و دعوا میکنید و آخرش چی؟ بالاخره باید یه نتیجه ای داشته باشه 

شوهر خواهر منم تو مهمونیای خانواده ما نمیاد و نمیزاره خواهرمم بیاد بعد میگه اره کار داشتم ماشینم خراب شده بود و کلی دروغ دیگه 

همه مردا همینن 

ممنون عزیزم امیدوارم با حرفام تا جایی که میشه تونسته باشم کمکت کنم  شاید دلیل اینکه اینقد خو ...

عزیزم بارهابهش گفتم روحیه بچه حساسه جلوی بچه رعایت کن خودشم زمانی که رابطه میخوادهمش میگه ببخشیداستباه کردم دیگه بهت بی احترامی نمیکنم قول میدم ولی من میدونم همش حرفه چون سریع بازم همون ادم میشه فقط برای اینکه کارش رو راه بندازه چندماهه ازرابطه باهاشم نفرت دارم حس تجاوزبهم دست نیده چون فکرمیکنه من احمقم زودفراموش میکنم نمیدونه بخاطر ازهم نپاشیدن زندگی وبچه هاست که هیچی نمیگم.پدرش سالهاست به رحمت خدارفته این کوچیک بوده بچه اخر خانواده پرجمعیتی هم هستن حتی به مادرخودشونم محبت ندارن غیرهمسرمن ویکی دیگه ولی به مادرش بگی میگه نه بچه ی من اینجوری نیست اصلا مادرشم ادم منطقی ای نیست بشدت هم تعصب داره روی این پسرش بخاطرهمین اینجوری باری به هرجهت باراومده بنظرم 

مشکل اینه که ما فکر می‌کنیم مردا قراره عوض بشن نه تنها قرار نیست عوض بشن بدتر هم میشن  تو پت ...

مغازه مکانیکی داره اتفاقا  گاهی خودش لو میده چه جورمشتری های زنی میان.اتفاقا سرش خیلی شلوعه اگه بچسبه کار یه مدت شاگردگرفته بود دلهره شدیدی گرفتم چون خبردارم چون خیالش راحته یکی مغازه هست ول میکردمیرفت.درامدش عالیه ولی نمیدونم چیکارش میکنه من هم نمیتونم اماردرامدروزانش روداشته باشم خیلی راجت دروغ میگه چون بعضیانقدی میدن بعصیاکارت میکشن گاهی که ول نیکنه میره الکی میگه امروز کارنبود من حمایتش کردم بدون طلاوعروسی بابام گفت این جنم داره پدرنداره عیب نداره سخت نمیگیریم فامیل نزدیک هم بود....فکرکن صفربود الان زندگی داره معازه ماشین دوتایچه قبلا هیچکی نمیشناختش توفامیل من اینقدر بردمش همه جا یادعوت گرفتم  الان همه اینقدرقبولش دارن واحترامش رومیزارن هیچکی بدون لفظ اقافلانی صداش نمیزنه اسمش روخالی بگه 

2706