2733
2739
عنوان

ناموفق‌ترین‌ دانشجوی من

294 بازدید | 6 پست

چندسال پیش بنده چندتا از دروس سازه رو در دانشگاه تدریس می‌کردم

یه دانشجوی عزیزی هم داشتیم به نام........که ایشون واقعاً نه در رشته‌اش استعداد داشت و نه علاقه 

اما قدرت و جرئت انصراف و تغییر رشته هم نداشت

اون دانشگاه یه استاد هیئت‌علمی بسیار باسواد داشت که هرترم تعداد بسیار کمی از بچه‌ها رو پاس می‌کرد مثلاً ۳ نفر

من و ایشون‌ دو درس مشترک رو تدریس می‌کردیم مقاومت۱ و تحلیل سازه۱ 

دانشجوها هم به امید پاس شدن با من برمیداشتن 😅

همون دانشجویی که بالاتر در موردش گفتم مجموع نمرات برگه و تکلیف و حضور و...اش به ۱۰ نرسید ولی تحت تاثیر مکالمه‌ای که باهاش داشتم بهش ۱۰ دادم

من اون دوران هم با شریک زندگیم به مشکل برخورده بوم و هم با شریک کاریم و البته یه‌سری مشکلات دیگر هم داشتم😅

همین‌ها باعث شده بود در تدریس تمرکز نداشته باشم و به همین علت دیگه ادامه ندادم چون معتقد بودم دانشجوها نباید تاوان مشکلات زندگی من رو بدن و در غیبت فرو رفتم تا دوسال بعد

دوسال بعد وقتی به تدریس برگشتم هم شریک زندگیم عوض شده بود و هم شریک کاریم رو حذف کرده بودم 

امااااا وفتی رفتم دیدم اون دانشجوی گرامی هنوز تحلیل ۱ پاس نکرده

به شوخی بهم گفت صبر کرده تا من برگردم بعد پاس کنه😅

خلاصه‌ی حرف من بررسی زندگی اون آدم نیست ؛ حرف من این هست که بیاید عمرمون به پای مسیرها و آدم‌های اشتباه تلف نکنیم

اون بنده خدا سالها بخاطر اصرار به ادامه‌ی مسیر اشتباه عمرش رو تباه کرد

ای آن که دیگر ندارمت بدان که همچنان از اعماق وجود دوستت دارم ؛ بدان هرگز توان تکرار خاطرات مشترکمان با شخص دیگری را ندارم؛ من بعد از تو هیچ وقت نخواستم گذرم به کافه‌های فردوسی بخوره؛ بعد از تو همیشه با بغض از میدان کاج رد شدم؛ وقتی بعد از  تو رفتم شمال برای اولین‌بار دیگه از نگاه کردن به دریا لذت نبردم؛ دیگه توی تراسی که با هم هزارتا عکس داشتیم پام رو نذاشتم و حس می‌کردم اون خونه‌ای که با ذوق چیده بودیم برام قفسه ولی هنوز همه چیز سرجاشه چون بعد از تو هیچکس سلیقه‌اش مثل تو نشد .دلم خیلی برات تنگ شده برای دیدن صورت قشنگت که نمیدونم خاک سرد و بی‌رحم باهاش چکار کرده؟دلم خیلی برای لمس دست‌های گرمی که زیر خاک سرده تنگ شده.روزهای آخر بابت خیلی چیزها دلگیر بودم و نشد بیام پیشت و برای آخرین بار باهات وداع کنم چون باور نداشتم تو میری و فکر می‌کردم مثل همیشه میای و همه چیز رو از دلم در میاری...چون نشد خداحافظی کنیم داغ دلم هرروز تازه‌تر از قبل میشه حتی تو روز خاکسپاری نشد جمعیت رو کنار بزنم و بیام از ته دل گریه کنم و جیغ بزنم تا کمی سبک بشم و بغصم توی گلوم خفه شد آخه خیلی سخته که حتی نتونی اونقدری که دلت میخواد برای عزیز از دست رفته‌ات گریه کنی تا خالی بشی‌.کاش حداقل به خوابم بیای عزیزان لطفاً ازم نپرسید امضا در مورد چه‌کسی هست. ممنونم

نمیشه گفت ناموفق. شاید تو یه مسیری هیر از درس داره فعالیت میکنه و شما نمیدونی. شاید برای همینه تحصیلش طول کشیده. متاسفانه ایران طوریه که تو رشته مورد علاقه‌ت هم بری بی انگیزه میشی. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چقدر جالب بود 🙂

👏👏👏👏👏

کاربر آقا 🙌                                                                      دانشجوی رشته حقوق.                                                       نوازنده گیتار سبک پاپ.                                                     عاشق فیلم _موسیقی_طبیعت_کتاب.                                   بازیگران مورد علاقه : کلین مورفی _ کیرانایتلی _ لئوناردو دی کاپریو                                                                              خواننده مورد علاقه ام : حمید هیراد و استاد شجریان عزیزم     آی دی من توی  سایر پلتفرم ها : salehioriginal 
2731
نمیشه گفت ناموفق. شاید تو یه مسیری هیر از درس داره فعالیت میکنه و شما نمیدونی. شاید برای همینه تحصیل ...

خب حرف من دقیقاً همین هست

وقتی در یه‌کاری استعداد و علاقه نداری باید رهاش کنی و بری دنبال چیزی که درش استعداد و علاقه داری

ایشون به من گفته بود پاره‌وقت در یک کارخانه‌ای کارگری می‌کنه اما بعد کاشف به عمل امد که پدرش صاحب کارخانه هست😅 

ای آن که دیگر ندارمت بدان که همچنان از اعماق وجود دوستت دارم ؛ بدان هرگز توان تکرار خاطرات مشترکمان با شخص دیگری را ندارم؛ من بعد از تو هیچ وقت نخواستم گذرم به کافه‌های فردوسی بخوره؛ بعد از تو همیشه با بغض از میدان کاج رد شدم؛ وقتی بعد از  تو رفتم شمال برای اولین‌بار دیگه از نگاه کردن به دریا لذت نبردم؛ دیگه توی تراسی که با هم هزارتا عکس داشتیم پام رو نذاشتم و حس می‌کردم اون خونه‌ای که با ذوق چیده بودیم برام قفسه ولی هنوز همه چیز سرجاشه چون بعد از تو هیچکس سلیقه‌اش مثل تو نشد .دلم خیلی برات تنگ شده برای دیدن صورت قشنگت که نمیدونم خاک سرد و بی‌رحم باهاش چکار کرده؟دلم خیلی برای لمس دست‌های گرمی که زیر خاک سرده تنگ شده.روزهای آخر بابت خیلی چیزها دلگیر بودم و نشد بیام پیشت و برای آخرین بار باهات وداع کنم چون باور نداشتم تو میری و فکر می‌کردم مثل همیشه میای و همه چیز رو از دلم در میاری...چون نشد خداحافظی کنیم داغ دلم هرروز تازه‌تر از قبل میشه حتی تو روز خاکسپاری نشد جمعیت رو کنار بزنم و بیام از ته دل گریه کنم و جیغ بزنم تا کمی سبک بشم و بغصم توی گلوم خفه شد آخه خیلی سخته که حتی نتونی اونقدری که دلت میخواد برای عزیز از دست رفته‌ات گریه کنی تا خالی بشی‌.کاش حداقل به خوابم بیای عزیزان لطفاً ازم نپرسید امضا در مورد چه‌کسی هست. ممنونم
خب حرف من دقیقاً همین هست وقتی در یه‌کاری استعداد و علاقه نداری باید رهاش کنی و بری دنبال چیزی که د ...

خب اون باباش صاحب کارخونه بوده واسش مهم نبود😂

فقط میخواسته یه دانشگاهی بیاد.

جوانه میزنم به روی زخم بر تنم فقط به عشق بودنم که من زنم که من زنم.