2733
2739
عنوان

نیاز به کمک دارم...یه لحظه بیاید

90 بازدید | 15 پست

سلام 

راستش من اوضاع زندگیم یکم ناجور شده و برای تصمیمات آیندم نیاز به کمک دارم.... 

من هنر میخونم ترم 6ام

علاقم رو نسبت به رشته ای که میخونم میشه گفت تا 90درصد از دست دادم!

و دانشگاه برام جهنم شده، اینم بگم بخاطر حوادثی که دوران کودکی و نوجوانی برام اتفاق افتاده با چیزایی مثل افسردگی، اضطراب، عزت نفس پایین، خود زشت پنداری و... درگیرم. 

رفتم دکتر و گفت بخاطر فشار هایی که روم اومده کلی مریضی جسمی گرفتم، مثل سیاتیک، مشکلات کبدی، دردای عصبی، ورم معده و...(خیلی زیاده) 

برای همین سعی میکنم به ازدواج فکر نکنم چون حس میکنم با اوضاعی که دارم کار درستی نیست! 

کلا صبح تا شب میفتم رو تخت و حس هیچی رو ندارم، درسامم به زور در حد پاس شدن انجام میدم. 

حالا واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟ 

دانشگاه رو ول کنم؟ 

ادامه بدم؟ 

ازدواج میتونه کمکی کنه؟ 

پیش روانشناس برم؟ نرم؟ 

اینم بگم هیچکسو ندارم درکم کنه...دوستیم ندارم که صمیمی باشیم...

خیلی خوبه که آدم مشکلش رو بدونه 

اگر میخوای از این وضعیت خلاص بشی درجه اول خواستن خودت برای رهایی یابد باشه بعدش بری پیش روانشناس تا خوب بشی 

لبه ی پرتگاه ایستاده بودم... خسته و ناامید دستانم را باز کردم تا بپرم ... اشک هام سرازیر شده بود قبل اینکه بیفتم بابا مچ دستم را گرفت و گفت کجا میخوای بری ؟ مگه خودت رو بهم نسپردی ؟ وقتی بابا من رو از پرتگاه کشید بالا خودم رو بغلش انداختم و در حالی که گریه میکردم گفتم تروخدا بابا تنهام نذار دیگه نمیتونم ادامه بدم 

دانشگاه رو برو جون حداقل باعث میشه نخای یحا بخابی بیشتر توفکر بری ازدواج مه اصلا تا حالت خوب نشده توصیه نمیشه عاخه یهو ممکنه بدتر بشه اوضاعت برو پیش روانشنان حتما گاها ممکنه نیاز یشه پیش روانپزشکم بری یه مدت کوتاه قرص مصرف کنی تابهتر بشی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
خیلی خوبه که آدم مشکلش رو بدونه  اگر میخوای از این وضعیت خلاص بشی درجه اول خواستن خودت برای ره ...

خودم دو دلم، انگار یکی بهم میگه تا آخر عمرت همینجوری بمون چون تلاشم بکنی بی فایدس، اما از یه طرف بهم میگه میتونی زندگی شادی داشته باشی اگه تلاش کنی...

کاش یه نفر بود حداقل تشویقم میکرد و کنارم بود، تنهایی خیلی برام سخته. 

یه مدتیه به روانشناس فکر میکنم، امیدوارم واقعا کمکم کنه و چرت نباشه

دانشگاه رو برو جون حداقل باعث میشه نخای یحا بخابی بیشتر توفکر بری ازدواج مه اصلا تا حالت خوب نشده تو ...

آره تنها چیزی که یکم از جا بلندم میکنه دانشگاهه، ولی خب بخاطر اضطراب اجتماعی، اونجام خیلی اذیت میشم و ارتباط گرفتن با بقیه برام سخته

آره راست میگی واقعا...

خودم دو دلم، انگار یکی بهم میگه تا آخر عمرت همینجوری بمون چون تلاشم بکنی بی فایدس، اما از یه طرف بهم ...

خب اول خودت رو از دو دلی دربیار 

آخه من خودم افسردگی داشتم شش ماه طول کشید تا خوب بشم 

لبه ی پرتگاه ایستاده بودم... خسته و ناامید دستانم را باز کردم تا بپرم ... اشک هام سرازیر شده بود قبل اینکه بیفتم بابا مچ دستم را گرفت و گفت کجا میخوای بری ؟ مگه خودت رو بهم نسپردی ؟ وقتی بابا من رو از پرتگاه کشید بالا خودم رو بغلش انداختم و در حالی که گریه میکردم گفتم تروخدا بابا تنهام نذار دیگه نمیتونم ادامه بدم 
2738
چجوری خوب شدی؟ با روانشناس؟ 

خب من تو زندگیم همیشه آرامش داشتم تا اینکه یکی اومد تو زندگیم و آرامش رو ازم گرفت 

خودم کات کردم 

خیلی خیلی اذیتم کرد حالت داستان داره 

دیگه بعد چند وقت احساس میکردم گم شدم 

الان یک دختر افسرده رو میدیدم که شب تا صبح گریه میکرد 

یک دختر شادی هم از قدیم میبینم که می‌خنده و حالش خوبه 

همش با خودم میگفتم بهش فکر نکن تو باید حالت خوب بشه بیخیالش 

اما با همین حرف هم گریه میکردم تا اینکه پیش یک روانشناس دلسوز رفتم فوق العاده بود 

شش ماه طول کشید تا خوب شدم 

الآنم بهش فکر میکنم اگر بگم نمیکنم دروغ گفتم 

ولی احساسی بهش ندارم چون خیلی اذیتم کرد 

سلام دوست من به نظر من بهترین کار این هست که به یک روانشناس مراجعه کنی و این که مواردی که گفتی همگی درمان دارد و خود زشت پنداری هم اشتباه هست چون خداوند برای هر کس زیبایی هایی داده برای بعضی ها این زیبایی ظاهری است اما برای بعضی این زیبایی باطنی است اینقدر خودت رو اذیت نکن نماز بخون وتوی آینه بشین و زیبایی هایی که خداوند بهت عطاء کرده نگاه کن منظورم زیبایی های درونت رو هم ببین روح تو زیباست که میتونی دست به قلم بشوی و نقاشی بکشی نامیدی نقشه شیطان است نگذار پیروز بشه اصلا بزار برات یک خاطره از خودم برات بگم (من به خاطر شکستگی متعدد بینی در سن کودکی استخوان بینی ام انحراف داشت و بینی من کمی کج جوش خوده بود و تنفسم داشت و دکتر هم گفته بود باید سن بلوغ عمل کنیم سن بلوغ که رفتم برای عمل دکتر گفت میتوانم برات عمل زیبایی هم انجام بدم اما در همون سن کمی که داشتم با اعتماد به زیبایی که خدا در اختیار من گذاشته بود گفتم نه من میخوام دستکاری کنم فقط میخوام استخوانش رو درمان کنم که دکتر تعجب کرد گفت تو سن تو همه به فکر عمل زیبایی هستن تو دیگه کی هستی که فرصت پیش اومده رو پس میزنی گفتم مگه دماغ من چه مشکلی داره و الان هرکس میبینه میگه چرا اونموقع عمل زیبایی نکردی من هم جوابم همون هست که به دکتر گفتم )

عزیزم تو هم به چیزی که خدا بهت داده توجه کن زیبایی ظاهری عمرش کنه اما زیبایی درون جاودانست زیبایی ظاهری ممکنه روزی با بیماری یا یک اتفاق از بین بره اما هیچ اتفاقی نمیتونه درونت رو تغییر بده خواهر زیبای من تو همیشه زیبایی قدر زیبایی های خودت رو بدون 😍😍😍💕💕💕

خب من تو زندگیم همیشه آرامش داشتم تا اینکه یکی اومد تو زندگیم و آرامش رو ازم گرفت  خودم کات کر ...

خداروشکر که خوب شدی...یدونه از این روانشناسا کاش پیدا کنم! 

میدونی من مشکلم عمیقه، مال یکی دو سال قبل نیست

از دوران بچگی بدبختی همراهم بوده

چندبار خواستم خودکشی کنم اما نتونستم، ته ته دلم یه دختر کوچولو هست که هنوز میخواد زندگی کنه و شاد باشه

دچار دو شخصیتی شدم

حدوداً یکی دو ساله افسردگی خیلی شدید گرفتم

خداروشکر که خوب شدی...یدونه از این روانشناسا کاش پیدا کنم!  میدونی من مشکلم عمیقه، مال یکی دو ...

نگران نباش 

فقط خودت به خودت موج مثبت بفرست 

یعنی تا جایی که میتونی خودت رو امیدوار نگهدار 

برو پیش روانشناس کمکت می‌کنه 

اما دقت کن که سابقش بیشتر باشه 

سلام دوست من به نظر من بهترین کار این هست که به یک روانشناس مراجعه کنی و این که مواردی که گفتی همگی ...

ممنون بابت نظرت

ولی میدونی، توی دنیایی هستیم که اگه زیبا نباشی، قبل از اینکه بخوان درونتو بشناسن، همون اول میندازنت دور

حتی وقت نمیذارن برات

چه برای روابط دوستی چه روابط دیگه

منم نمیگم خیلی زشتم، چون واقعا این نیست، ولی خب ایرادایی هست که واقعا ازشون متنفرم، انقد این ایراد ها جلوی چشمم رو گرفته که نمیتونم بقیه چیزا رو ببینم!

من مذهبیم، گاهی احساس میکنم کاملا از طرف خدا رها شدم...

حتی ایمانمو دارم از دست میدم، نماز و روزه هم مثل یه مسئولیت که گردنمه انجام میدم...

ممنون بابت نظرت ولی میدونی، توی دنیایی هستیم که اگه زیبا نباشی، قبل از اینکه بخوان درونتو بشناسن، ه ...

عزیزم خوشحالم که اهل نماز و روزه هستی به کسانی که این فرصت رو از خودشون میگیرن که بخوان با درونت آشنا بشن و با زیبایی های درونت روبه رو بشن فکر نکن و خوشحال باش که چنین کسایی که درون زیبایی ندارن از تو دور میشن با انرژی مثبت و اعتماد به خودت و خدای خودت به جلو حرکت کن به خودت بگو دنیا بدون من زیبا نبود من و وجود من هست که گوشه ای که این دنیا کم داره زیبا شده تو هیچوقت زشت نبودی و نیستی تو همیشه زیبایی نماز هاتون با لذت بخون خدا اون موقعه داره به فرشته هاش میگه ببینید بنده من که من این همه در انتظارش بودم اومده همگی مشتاقانه منتظرن تا وجود زیبای بنده خدا رو به تماشا بشینن وقتی نماز میخونی فقط به خدا که در برابرت حضور داره فکر کن و همه دنیا رو رها کن چون نماز فقط ۵ دقیقه طول میکشه دنیا توی این ۵ دقیقه هیچ تغییری نمیکنه جز اینکه تو با آرامشی که توی این ۵ دقیقه تجربه میکنی دنیا رو زیباتر میکنی اگر کسی این زیبایی رو نمیبینه چشمهای اون مشکل داره نه تو عزیزم تو لیاقت بهترین ها رو داری بگذار کسانی که لیاقت تو رو ندارن از دور تو برن خوشحال میشم باهات دوست بشم بهت درخواست بدم درخواستم رو قبول میکنی 😁😁😁🤩🤩🤩🤩😘😘😘😘 

2706