2737
2734
عنوان

توروخدا بگین چیکار کنم ؟طلاق بگیرم؟مهریه مو بزارم اجرا؟

| مشاهده متن کامل بحث + 373 بازدید | 37 پست
آفرین .میبینم که حقوق بلدی .ولی بیا از این دید نگاه کنیم . وقتی زن درخواست طلاق میده یعنی بریده و کم ...

یا دانشجوی کارشن حقوقی

یا هنوز وکیل نشدی 

یا کلا پرونده نخوندی تا حالا

من دکترای حقوق تجارت دارم و وکیلم.

اولا فرمودید با درخواست طلاق از طرف زن به هیچ‌ عنوان دین مهریه از بین نمی‌ره این اولین اشتباهی که بهش عنوان قانون رو دادید.

دوما درسته که طلاق در نظام حقوقی ما ایقاعه و صرفا از جانب مرد امکان پذیره اما این چه ربطی به مهریه داره؟

حتی در زمان دادرسی پرونده مهریه به زن تعلق می‌گیره!

حرفتون اینه زن در قبال طلاق مهریه‌اش رو باید ببخشه.

ولی بایدی وجود نداره و خیلی وقت‌ها حکم طلاق از جانب قاضی صادر میشه.

ای تو امان هر بلا ما همه در امان تو✨
یا دانشجوی کارشن حقوقی یا هنوز وکیل نشدی  یا کلا پرونده نخوندی تا حالا من دکترای حقوق تجارت ...

سلام جانا جان خوبی؟

خیلی وقت بود که نبودی 

یه سوال داشتم ازت 

میشه بگی در صورت فوت شوهر آیا میشه مهریه رو از خانواده شوهر دریافت کرد یا نه؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یا دانشجوی کارشن حقوقی یا هنوز وکیل نشدی  یا کلا پرونده نخوندی تا حالا من دکترای حقوق تجارت ...

وکیل نیستم ولی دانشجوی دکترای حقوق خصوصیم .بایدی وجود ندارع ولی چند تا پرونده بوده که به نفع این کیس ها تموم شده؟ چرا امید الکی بدیم به آدمی که نمی‌خواد چشماشو باز کنه؟ موضوع این خانم فقط بچه دار شدن از همچین مردیه.منم حقوقی باهاش بحث نکردم خواهرانه ترسوندمش تا بفهمه با کی طرفه

2731
سلام جانا جان خوبی؟ خیلی وقت بود که نبودی  یه سوال داشتم ازت  میشه بگی در صورت فوت شوهر ...

سلام عزیزم❤️

بله یه مدت بسیار درگیر کار بودم.

مهریه بعد از فوت شوهر در صورت درخواست زن از ماترک کسر میشه.(دقیقا بعد از دریافت گواهی فوت و حال شدن دیون متوفی که مهریه مقدم بر همه‌ی دیونه)

اما زن فقط می‌تونه مهریه رو از ماترک و اموال شوهر بگیره.

خانواده‌‌ی مرد تعهدی در قبال مهریه ندارن.

ناراحت شدم درخواست مهریه میتونید بکنید ولی نتیجه نهایی خیلی طول میکشه.با توجه به اینکه میگید اذیت م ...

خب پس چیکار کنم توافق هم دلم نمیاد ...تا الان هم کلی از حق خودم کوتاه اومدم و عمر و وقتم تلف شده... الان دیگه مث قبل نه میتونم راحت ازدواج مجدد فکر کنم و نه مثل گذشته خواستگار داشته باشم پس اگه مهرمو ببخشم دیگه واقعا همه جوره باختم

من حلالت کرده ام چون توی قرآن خوانده ام...آیه ی شر یره بدجور جبران می کند....
وکیل نیستم ولی دانشجوی دکترای حقوق خصوصیم .بایدی وجود ندارع ولی چند تا پرونده بوده که به نفع این کیس ...

اگر خواهرانه بوده اوکی

ولی حقوقی نه تنها مبنا نداره بلکه اگر به یک وکیل بگی می‌خنده بهتون.

چندتا پرونده بوده که به نفع این کیس تموم شده؟

کیس به یک پرونده اطلاق میشه عزیزم.

نه به چند پرونده.

ترجیح می‌دم این گفتگو رو ادامه ندم.

2738
سلام عزیزم❤️ بله یه مدت بسیار درگیر کار بودم. مهریه بعد از فوت شوهر در صورت درخواست زن از ماترک کس ...

مرسی عزیزدلم لطف کردی.

و اینکه ببخشید یه سوال دیگه اگر شوهرم عدم تمکین بگیره،در این صورت به بچه نفقه میرسه؟

اگه یه سال بیخیال بشی بچسبی به خوشی ولذت های یک نفره بری کلاس مورد علاقت وسرگرم و خوشحال باشی اسم بچ ...

باور کن دوسال رفتم دانشگاه ، کلاس ، حتی مسافرت با پدرومادرم ....چون نمیزاره به کس دیگه برم و....خلاصههرکار بگی کردم ...اصلا چنین آدمی نیست ...و تغییری نکرد خودشم همش میگه من قابل تغییر نیستم به هیچ وجه

مرسی عزیزدلم لطف کردی. و اینکه ببخشید یه سوال دیگه اگر شوهرم عدم تمکین بگیره،در این صورت به بچه نفق ...

بله ربطی به بچه نداره 

دختر تا قبل از ازدواج و پسر تا سن قانونی از پدر نفقه می‌بره.

فقط اگر مرد حکم عدم تمکین بگیره در این صورت به زن نفقه نمی‌رسه.

عزیزم اگه میدونی شرایط ازدواج مجدد و خوب نداری و شوهرت از لحاظ های دیگه غیر بچه دار شدن خوبه بیخیال شو بنظرم 

میبینی زندگیت را فدای بچه میکنی آخرش یا شوهر خوبی گیرت نمیاد ویا بچه ات هم توی محیط بدی بزرگ میشه و اونطوری که میخوای نمیشه

سلام شما میتونید بمن راهنمایی کنید؟ بهترین کاری که میتونم تو این شرایط انجام بدم چیه ؟

باور کن دوسال رفتم دانشگاه ، کلاس ، حتی مسافرت با پدرومادرم ....چون نمیزاره به کس دیگه برم و....خلاص ...

من یکی از دوستام تو همین سایت شوهرش همینطور بود همش حرف خودشو میزد اونم قهر کرد یکی دوماه خونه باباش بود دیگه شوهرش راضی شد 

اینجا ایران است رو برای تحقیر به کار نبرید💔هیچ چیز خطرناکتر از این نیست که جامعه‌ای بسازیم که در آن بیشتر مردم حس کنند که هیچ سهمی در آن ندارند. مردمی که حس می‌کنند سهمی در جامعه دارند از آن جامعه محافظت می‌کنند، ولی اگر چنین احساسی نداشته باشند، ناخودآگاه می‌خواهند که آن جامعه را نابود کنند.- مارتین لوترکینگ
عزیزم اگه میدونی شرایط ازدواج مجدد و خوب نداری و شوهرت از لحاظ های دیگه غیر بچه دار شدن خوبه بیخیال ...

من یه مدتی حس میکنم از همه چی محروم شدم....نه بچه ای ...نه رفت و آمد با خانواده ها....نه مسافرتی....نه اشتراکی.....فقط ی دوست داشتن که وقتی به کارهاش فکر میکنم دلزده و متنفر میشم ... و بعدم دلخوری _تنش و ....ایجاد میشه....اصلا حس میکنم زندگی نمی کنم...مث مرده ی متحرک 

2706