2733
2734
عنوان

تک فرزندی آری یا خیر؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1421 بازدید | 126 پست

فعلا بهتره به همون یه بچه برسید از نظر روحی و مالی... مخصوصا که شوهرتون هم دلسوز نیست

دوستان اگر سوالی در زمینه" مشاوره خانواده" و "پیش از ازدواج" دارین تا جایی که بتونم راهنماییتون میکنم و درخدمتم🌱

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

از سر مسئولیت و اجبار بله اما احساسی تو رفتارش نیست.

پس قطعا نه براچی بخای یه بچه دیگه بیاری یهو بچه بعدی پسر میشه و مردها هم که خیلی پسر دوست دخترتون میبینه توجه ها کم میشه خیلی میسوزه لطفاً نیارین یکی دیگه سعی کن بچتو جوری بزرگ کنی که مثل خواهر تورو ببینه تا حس تنهایی نکنه حداقل یکی از درداش که رفتار پدرش هست جایگزین میشه ولی اگه یکی دیگه بیارید مغروری و حسادت و اینا موج میزند من خودم تجربه دارم که میگم

من ی داداش بزرگتر دارم ی آبجی دوقلو . 

داداشم تجربه عاش رو با ما شریک میشه نمیزاره اشتباه خودشو تکرار کنیم . درکمون می‌کنه قشنگ میشه تفاوت نظراتش رو( درباره انتخاب ها و ...) با پدر و مادرم متوجه شد . پدر و مادرم خدا مفظشون کنه خوب هستندا منظورم درباره جامعه امروزه .

داداشم خیلی راهنماییتون می‌کنه البته ماهم اگه جایی بتونیم راهنمایی میکنیم  . خیلی همو دوست داریم 

ابحیم هم که کلا درکم می‌کنه انگار ی نفریم نمی‌تونیم بدون هم بخوابیم. ی شب هم از جدا نخوابیدم ( به جز وقتی دعوا بودیم یا نوزاد بودیم و ...) 

داداشم خیلی کمکمون می‌کنه . پشتمون به داداشم گرمه . یکی از اقوام به مادرم گفته بود فلانی ( داداشم ) هنوزم مثل کوچیکی دوقلو ها پشتشون هست ؟.

من دیوونه میشدم بدون ابحیم و داداشم ‌‌ . 

دیگه این نظر من و تجربه من بود گفتم شاید برای شما هم خوب باشه 💕🤭

میشه لطفا هدیه برای ۱۴ معصوم ( ع)  ی صلوات بفرستید ؟
2731
دکتر هلا کویی میگه اگه نمیتونی کلا بچه به دنیا نیار اما وقتی آوردی فاصله دوتا بیشتر از سه سال نباشه ...

وابسته و پر توقع بودنه بیشتر به سبک بزرگ کردن بچه داره..

دختر من الان یدونه ست امسال فرستادمش پیش دبستانی اصلا وابستگی ای ندیدم ازش من خودم بیشتر اذیت میشم از نبودنش تو اون ۳ ساعت تا دخترم...با اینکه همش تو خونه بوده و ادمای محدودی رو دیده ولی روابط اجتماعی بسیار بالا داره..برعکس دخترخواهرم که ۲ تا بچه هستن و برعکسه دختر منه به شدت وابسته ی مادرشه

💜💜عضو گروه بنفش💜💜وزن شروع ۷۰💜💜وزن-هدف ۵۵💜💜تاریخ شروع رژیم ۴۰۳/۰۲/۱۶💜💜

من دو تا آوردم فقط بخاطر اینکه سال‌های بعد پشیمون نشم از اینکه چرا دومی رو نیوردم 

نمیدونم بهت توصیه بکنم بیاری یا نه من به معنای واقعی دست تنها بودم و بیچاره شدم همسرم خیلی کمک بود افسردگی شدید گرفتم بعدش

ولی اگر کمک داری مادر یا مادرشوهر کمک میتونی فکر کنی دربارش 

شاید اگه هر دو هم جنس باشن بهتر باشه ولی من چون دختر داشتم دوست داشتم پسر داشته باشم که خدا بهم پسر داد

گاهی با هم خوبن بیشتر با هم دعوا میکنن ولی خیلی موقع ها هوای هم رو دارن آینده رو نمیدونم به درد هم بخورن یا نه 

توضیح کامل درباره شرایط خودم شرایط خودت رو بسنج

خداوندا آرامشی عطا کن تا بپذیرم آنچه که نمیتوانم تغییر دهم...و شهامتی که تغییر دهم آنچه میتوانم ...ودانشی که تفاوت این دو را بدانم
تک فرزندی رو انتخاب کردم در شرایط ایران یا نباید فرزند داشت یا نهایت یکی چون اینده اقتصادی سیاسی و ...

به نظرت حتی اگر کسی از نظر مالی هم تامین باشه بازم تو ایران آینده آنچنانی نداره؟

تا حالا غصه ی خواهر وبرادر نداشتن نخوردم

خواهر برادر داشتن جنگ و دعوا و کل کل هاشونم لذت بخشه، تو یه خانواده ۵ فرزندی بزرگ شدم من

افتاده درختی که به خود میبالید از داغ تبر به خاک غم مینالیدگفتم چه کسی به ریشه ات زد گفتا؛ آنکس که به زیر سایه ام‌ میخوابید.

تک فرزندی شاید یکی از دلایلش اینه که چهارتا فرزند بودیم 

و تو باید بستگی به توان و ثروتت بچه بیاری

تک فرزندی یا چند فرزندی مهم نیست

باید به آینده هم فکر کنی این که ی وقت فرزندت نسبت به هم سن و سال هاش پایین تر نباشه 

اول‍‌ی‍‌ن آرزوی‍‌ی ک‍‌ح ازش م‍‌ت‍‌ن‍‌ف‍‌ر ش‍‌دم ب‍‌زرگ ش‍‌دن ب‍‌ود🖤

ببین اینکه شوهرت همراه نیست بزرگترین دلیل میتونه باشه واست ک بچه نیاری

ولی اینم هست ک ما همیشه زنده نیستیم ک کنار بچه هامون باشیم اونا خواهر برادر میخوان

ما فوت مادرم رو باوجود خواهر برادرم تونسیم رد کنیم وگرنه میمردیم.

هرکدوممون مشکل داشتیم مادرم همیشه اون یکی رو میفرستاد کمک

منم بچم مریض میشه بخدا ک زجر کشیدم خیلی حتی سر کوچکترین چیزاش تک فرزند میخوام باشه

ولی من هروقت بریدم وخسته شدم وفکرکردم ک دیگه نمیتونم ادامه بدم،همین ی جمله اش منو نگه داشت تو در پناه خدایی و خدا هرگز دیر نمیکند.....
به نظرت حتی اگر کسی از نظر مالی هم تامین باشه بازم تو ایران آینده آنچنانی نداره؟

من مشکلی با وضع مالی ندارم اما فرزند دوم رو ناخواسته باردار شدم و ترجیح دادم سقط کنم هم از نظر اینکه خودم هم کلی هدف در زندگی دارم و ارامش میخوام هم اینکه نمیخواستم محبت و توجهم نسبت به دخترم تقسیم بشه و هم با توجه به دلایل بالا ترجیحم به تک فرزندی بود و هست

(من ملکه آبی پوش ملکه علم عشق و ثروت هستم)...فقط برای زیبایی خودت موهایت را شانه نزن ، گاهی مویت را شانه کن فقط برای خود مو ؛ او می خواهد مرتب باشد اما زبان سخن ندارد ، تو بر خال خالش دست بکش دندانت را مسواک کن فقط برای خود دندان ، او می خواهد تمیز باشد اما نمی تواند بگوید ، تو به او برس . به داد مخلوقاتی برس و کمکشان کن که توان تشکر از تو را ندارند . به مورچه ها غذا بده ، برگ درختان را نوازش کن ، خاک طاقچه را پاک کن ، اگر به مخلوقی کمک کنی و او در ازای کمک تو جای دیگر برایت جبران کند ، با جهان بی حساب می شوی ، اما اگر بی زبانها را آراسته کنی ، جهان به تو بدهکار می شود و بدهی خود را مانند تصویرت در آینه به تو پس می دهد . اگر یک مشت گندم به جهان بدهی ، جهان هم با همان حرکت دست تو مانند تصویر در آینه ، یک مشت گندم به تو می دهد ، با این تفاوت که مشت جهان بزرگتر است .
2706