2737
2739
عنوان

تک فرزندی آری یا خیر؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1420 بازدید | 126 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اگه تنهایی بخوای بارشون دوش بکشی قطعا نه 

فقط 19 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
امضام بخون 👈لایک نکنید و درخواست دوستی ندید اگه با نظرم مخالفی ریپ نکن وبحث ندارم من فقط نظرم به استارتر میگم نه به شما دوست عزیز 👍کاربر قدیمی ام تعلیق شدم 👈کاش آدم ها مثل زنبور عسل بعد از هر نیش زدن میمردن💔اگه امضام خوندی 👈👈👈میشه دعا کنید تو دلیم پسر باشه و سالم آخه وقتی فهمیدم باردارم که بابام به آغوش خدا رفت 😔 میخام اسم بابام روش بزارم 😭خدایا روح بابام در آرامش باشه 🙏😭 اگه دوست داشتید براش صلوات بفرستید ممنون میشم 🌷اگه امضام برات آشنا آمد حتما بهم بگو چون اون یکی کاربری رمزش پیدا نکردم ممکن با هم دوست باشیم ولی به خاطر اسمم نشناختیم😅سونوهام دو بار گفتن پسر ولی انومالی گفت دختر با اینکه باورم بهم ریخت ولی خدا رو شکر بچه سالم دارم و دخترم یه خواهر شاید خواست خدا  این بود💞 تو ۱۸ هفته تیکر از ابی به صورتی تغییر دادم 🥺
2731

تک فرزندی ..چون کسی نیست حسودیشو کنه سر ارث یقشو بگیره ...مزاحم زندگیشم نیستن ...پدر مادر هم وقت بیشتری دارن از جونیشون لذت ببرن

اگه خدا بود ما این همه درد نمیکشیدیم 🫠

بنظرم سوالت خیلی کلی بود 

۱- شرایط اقتصادی رو داری؟ 

۲- ببخشید اینو میگم اما از کجا معلوم بچه دوم هم مریض نباشه؟

۳-شوهرت همراه و مسولیت پذیر هست؟ 

۴-در کنار دخترت که میگی پر هزینه و مریضه به دومی میتونی برسی ؟ هم زمانی هم مالی هم عاطفی

۴- هدفت از بچه دوم چیه ؟

اینا رو توی دلت و مغزت جواب بده خودت میتونی نتیجه بگیری 

عزیز . تک فرزندی به هیچ وجه خوب نیست . من دو تا دختر دارم سه ساله و پنج ساله . واقعا در نبود من و یا وقتی کسل و مریض بشم بهم دیگه محیت میکنند . تنها نمیمونن . اگه بخوای یه دونه فرزند داشته باشی همون بهتر که کلا بچه نیاری . چون بچه در تنهایی اصلا روابط اجتماعی رو یاد نمیگیره و در بزرگسالی از نظر اجتماعی کم و کاستی داره دیدم که میگم . اتفاقا اگه بچه ات مریض هست حتما یکی دیگه بیار . چون بچه بعدی هم میشه دست کمکت و هم مایه دلگرمی در روزهای سختی . به حق ابالفضل فرزندت هم به زودی سلامت سلامت میشه توکل بخدا . در پناه حق  

2740
عزیز . تک فرزندی به هیچ وجه خوب نیست . من دو تا دختر دارم سه ساله و پنج ساله . واقعا در نبود من و یا ...

بزار اینا ایشالله عروس بشن برن سر زندگی اون موقع میفهمی بده یا خوبه ...همه تا مجردن هوای خانواده خواهر برادر دارن

اگه خدا بود ما این همه درد نمیکشیدیم 🫠
بنظرم سوالت خیلی کلی بود  ۱- شرایط اقتصادی رو داری؟  ۲- ببخشید اینو میگم اما از کجا معلو ...

شوهرم کلا من و دخترم رو دوست نداره یعنی زبانی میگه دوست دارم اما رفتارش چیز دیگه ای میگه .برامون غذا میخره اما هیچوقت به فکر این نیست ما رو یه تفریح ببره باید یکسال بحث کنم تا یه مسافرت با منت و دعوا ببره .اصلا دخترمو بوس نمیکنه مگه اینکه بهش یادآوری کنم و اون برای حفظ ظاهر بوسش کنه و بهانشم اینه که بوس کار تمیزی نیست .مالی هم شوهرم دستش به دهنش میرسه اما اینطور نیست که ما رفاه داشته باشیم بیشتر پنهان کاری می‌کنه 

تک فرزندی 

دلیلش اینکه تو این دوره و زمونه بچه های امروزی راحت از پس خودشون بر میان وابسته به کسی نیستن اما ماها حتما نیاز به خواهر و برادر و دختر خاله و ... داشتیم 

تو این اوضاع اقتصادی تک فرزندی بهتر از چند فرزندیه آدم راحت می‌تونه بچه بیاره اما بچه آینده میخواد با این تورم و درآمدهای کم آیا میشه آینده ی بچه ها رو تضمین کرد چون ما مسعولیم در قبال بچه ها این ماییم که خواستیم اونا رو به دنیا بیاریم پس باید بهشون اهمیت بدیم تو این روزا شاهد این هستیم که بچه ها ی کار چقد زیادن و سرشون تا کمر تو سطل زباله ست دلیلش چیه که این بچه ها عذاب میکشن اونا هم صدرصد مثل همه ی بچه ها آرزو دارن اما پدر و مادرهای بی فکر داشتن به دنیا اوردنشون بدون هیچ فکری 

2706