2733
2734

غمگین نباش از این‌که به قسمتِ سختِ ماجرایت که رسیدی، همه رهایت کردند و تنها ماندی.

به این فکر کن که خدا بیشتر از قبل هوایت را دارد.

فکر کن خدا می‌بیند که همه پشتت را خالی کرده‌اند تا زمین بخوری و می‌گوید: فکر می‌کنید سقوطش داده‌اید؟ پروازش می‌دهم! فکر می‌کنید زمینش زده‌اید؟ بلندش می‌کنم! فکر می‌کنید تنهایش گذاشتید؟ حامی‌اش می‌شوم. فکر می‌کنید به خواست شماست؟ تا من نخواهم هیچ برگی از هیچ درختی نمی‌افتد... منم که عزت می‌بخشم. منم که اراده کنم، از فرش به عرش می‌رسانم و از زیر به اوج! برای خودتان بساط قضاوت به راه انداخته‌اید و جای من حکم می‌دهید و پیش می‌کشید و پس می‌زنید؟ از راه و رسم خداییِ من چه می‌دانید؟ ملاک من ذات و نیات آدم‌هاست، نه آنچه که شما می‌خواهید! نه آنچه که شما می‌بینید!

-نرگس صرافیان طوفان

"انزوا را به وابستگی ترجیح میدهم. وقتی وابستگی از بین رود، انسان وارسته می شود" "ملتی هستیم که هنوز خشنونت رو مردونگی، حماقت رو نجابت، شادی رو هرزگی، دزدی رو زندگی میدونیم؛ راه درازتری تا انسانیت داریم. و راه دراز تری تا آرامش و عشق..." "مدرسه که میرفتیم، هربار که دفتر مشقمون رو جا می ذاشتیم معلممون میگفت: مواظب باش خودتو جا نذاری! ما می خندیدیم و فکر می کردیم نمیتونیم خودمونو جا بذاریم! بزرگ که شدیم بارها و بارها خودمو جا گذاشتیم؛ توی یه کافه، توی یه خیابون، توی یه شعر..."