2737
2739
عنوان

مگه وظیفه مادر و پدر شوهر نیس النگو بخره برا عروس؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1036 بازدید | 59 پست

ولشون کن از همین الانم قطع رابطه . بدرد بخور نیستن 

چه زیبا گفت مولا نا ای اشک اهسته بریز غم زیاد است ای شمع اهسته بسوز که شب دراز. از در این روزگار کسی اسرار کسی نیست ما تجربه کردیم مشتی..! کسی یار کسی نیست ️   

هر پدر مادری وظیفه دارن برا بچشون زن بگیرن و حداقل امکانات زندگی رو فراهم کنن بچه ک فقط زاییدن نیست متاسفانه بعضی پدر مادرا فقط اسمشو یدک میکشن میگن همینکه ما نونتو دادیم نمردی عه گشنگی خیلیه اکه پدر مادر ندن کی باید بده پس خانواده برا چیه ب چ‌دردی میخورن  اینا بی مسئولیتن یعنی چی حالا طلا خیلی واحب نیست ولی عروسی و فراهم کردن یه سری چیزا وظیفشونه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خب چیزیه که شده تقصیر من نیس که یبار طلاق داده چیریه که شده چون ازدواج دومه باید رها کرد؟صفر تا صد ب ...

عزیزم تند نرو. 

ما که ازدواج کردیم،  کرونا بود جشنی نداشتیم. 

اجاره خونه،  خریدن سه قلم جهیزیه، خرید عقد و خریدهای دوران عقد و غیره با همسرم بودش. 

ازپدرش قرض کرد و بهش برگردوند. 

گفت دوست دارم رو پای خودم بایستم.زیر پرچم پدرم نباشم. 

خانواده اش هم تو محضر سه تومن پول دادن،  با یه ربع سکه. 

تمام. برای چله و عیدی هیچی ندادن. 

یاد بگیر فقط تمرکزت روی همسرت باشه. 

همسرم بعدا برام طلا طبق توان مالی خودش خرید و خیلی بیشتر به جونم چسبیده. 

و هنوز سرویس ندارم و میگم فدای سر هردوتامون. 

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401
طلا خریدن وظیفه خانواده داماد هست ولی برای من هیچی نخریدن هرچیم خرید شوهرم خرید شاید واسه خانم اولش ...

کی میگه وظیفه خانواده هست؟بخرن لطف کردن همون طور که خانواده عروس جهاز میدن لطف میکنن وظیفه نیست دو نفر زندگی تشکیل میدن یه جوری میگن خانواده وظیفه داره 

فقط 8 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
میشه ازتون خواهش کنم برای سلامتی مادرم دعا کنید حتی فقط در حد یک صلوات  مادرم خیلی سختی کشیده رنگ خوشی ندیده  و توی زندگی من هیچی برای من با ارزش تر از مادرم نیست هر کی برای مادرم دعا کنه منم برای آرامش زندگیش و رسیدن به تمام آرزو هاش دعاش میکنم😚اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجه  تیکر تولد دو سالگی پسر عزیزم هست مادرت قربون چشمات بشه😍😍😍😍
2731

وظیفه ی خانواده ی عروس و داماد نیست که یه پاپاسی هم خرج کنند

دو تا آدم بالغ دارند ازدواج میکنند خودشون خرجشونو بدند

دهن به دهن باهاش نشو و تنهایی پیشش نباش

اگر تیکه ایی انداخت، بگو من بزرگترین هدیه ایی هستم که پدرم میتونست بهتون بده و دیگه محلش نذار

دراین حد بهت بگم پدرشوهرمادرشوهرمن قرونی به پسرشون کمک نکردن همه چی شوهرم خودش خرید چقدر سختی کشید بیچاره براخرید طلا عروسی و....انشالله ۱۲۰سال سایش بالاسر منو بچه هاش باشه ازهیچکدوم توقع نداشته باش چون کمک نمیکنن فقط حرص الکی میخوریم ولشون کن اگه شوهرت خوبه هواشو داشته باش

هرکس امضامو میبینه دعا کنه پسرم صحیح و سالم باشه وبدون هیچ مشکلی به دنیابیاد💖
2740

والا خواهر 

الان اینقدر هزینه ها بالا رفته و همه چشم دوختن به کاسه هم 

مثلا همسایه مون دوتا دختر شوهر دادن و وضع مالی خوبی ندارن خونه اجاره ای و مجبور بود کلی بهشون ماهانه پول بده 

اومد نامزدی برای پسرش بگیره برای دختره سرویس طلا خریدن دخترا زدن زیر گریه که ما طلاهامون رو به خاطر مخارج زندگی فروختیم چیزی نداریم به خودمون بندازیم و .....

خواهش می کنم اینقدر سخت نگیر عزیزم 

زندگی برای همه سخته 

این جزئیات حوصله سر بر هستن 

مهم اینه که بین شما و شوهرت تفاهم باشه بتونید از پس زندگی تون بربیاید 

عزیزم شما با همسرتون ازدواج کردید و دوتایی باید زندگیتونورو بسازید جهیزیه وظیفه خانوادتون نیست از طرفی طلا و عروسی و... هم وظیفه اونها نیست و اگه انجام میدن فقط لطفه. اگه بچه ها هنوز به استقلال نرسیدن چرا میخوان ازدواج کنن؟

تامین همه اینها با داماده و شما هم باید به نسبت توانش ازش بخواید.

تکیتون به همسرتون باشه. غیر از این فقط خودتون رو اذیت میکنید چون هر کس ففط در حد توانش برای بقیه کار میکنه.

بقیه فرزندان اون خونه هم هستن نمیشه یک نفر اشتباه کنه بقیه تاوان بدن.

هر پدر مادری وظیفه دارن برا بچشون زن بگیرن و حداقل امکانات زندگی رو فراهم کنن بچه ک فقط زاییدن نیست ...

عروسی برای بار چندم؟!!!!

پسر اون خانواده برای بار دوم داره عروسی می کنه و دیگه خانواده بابت این ازدواج تعهدی ندارن. کسی که عرضه نداره برای بار دوم هم زندگی رو خودش شروع کنه واقعا مشکل داره

کی میگه وظیفه خانواده هست؟بخرن لطف کردن همون طور که خانواده عروس جهاز میدن لطف میکنن وظیفه نیست دو ن ...

خب چرا انقدر شما ناراحت شدی 

تو شهر ما همه میخرن جز اونی که نداره وگرنه اینجا حتی واسه پسرشون خونه هم میخرن 

بعدم وقتی دستشون بازه واسه خرج کردن واسه چی خرج نکنن

حداقل حلقه رو که خانواده شوهر میخرن 

میشه برای حاجتم ی صلوات بفرستید😍😍مرسی❤️

من حتی پاگشایی که خانواده همسرم دادن همسرم گرفتن عیب نداره بابا

فقط 12 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خدایا عشق من و محمد و با دادن یه فرزند صالح تکثیر کن 🥺🙏 ۵آذر بی بی چک مثبت شد ۲۵ آذر قلب و دیدم 😍 دوم اسفند جنسیت دختر مامان مشخص شد🤩💌