2737
2734

درمورد فرهنگ دادن کادو تو مراسمات

مثلا بله برون چطور صحبت بشه که سبک هم نباشه؟

مثلا فرض کنید به گوش آدم برسه خانواده خاستگار توی مراسم بله برون عروس قبلیشون پاکت پول کادو دادن به عروس

که تازه اونم جلوی بقیه ندادن گذاشتن بعد از مراسم دادن

دیدگاهشون اینه که آدم واسه چی جلوی بقیه نمایش بده!

یا موقع محرمیت اصلا چیزی به عروس ندادن

درحالی که اینجور چیزا انگار یه رسم همگانیه که آدم های ساده و غیرتشریفاتی هم رعایت میکنن

اکثرا سکه، طلای کوچیکی مثل انگشتر یا هدیه  های این مدلی میدن

پاکت پول سنگین به نظر نمیاد حتی تو خانواده هایی که ساده پسندن

درمورد این قضیه چطوری باید حرف زد که سنگین هم باشه

آخه آدم بگه شما کادوی سنگین تری باید بدید!

چون حقیقتش اینه آدم محتاج هدیه  که نیست اما یه بخش هم آبرو و عرف توی فامیله

یه جورایی واسه خانواده دختر هم انگار سبکیه جلوی فامیلشون که ببین خانواده پسر هیچی ندادن به دختر توی مراسم

ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا ادم نمیدونه چی کنه

خب شما معلومه اختلاف فرهنگی زیادی دارید وقتی که رسمشون اونه نباید از اول قبول میکردی

رویای مرگ شاید بهانه ایست برای تحمل کابوسی به نام زندگی .......                                                               اگه توی یه کشوری درآمدِ یه آرایشگر بیشتر از یه معلمِ به این معنی نیست که پول تو درس خوندن نیست ،،،، به این معنی هست که مردم از قیافه ی زشتشون بیشتر خجالت میکشن تا مغز خالیشون ......                                                       ماها که بابامون پولدار نبوده یه چیزی رو خوب یاد گرفتیم ،،،، اینکه خیلی راحت قید چیزایی که دوس داریمو می‌زنیم ، پس یه لطفی در حقمون بکن سلطان ، اگه دوسمون داری           زیاد ناز نکن ......                                                                      💫 من یه اسفندی ام 🌨️ مغرور ، جذاب ، لجباز 💫

با کسی که اینقدر اختلاف فرهنگ دارید ازدواج نکنید

❌اگه به اسم کاربریم گیر بدی یعنی خوده خری🫤 ❌       اگه اون لحظه خوشحال بودی……پس پشیمونی نداره/.      پایان های تلخی را باید تجربه کنی تا به دوام نداشتن چیزهای زیبا ایمان بیاوری.       تذکر مهم:اگه تو یک تاپیک دارم تیکه پاره ت میکنم تو یک تاپیک قربون صدقه ت میرم…دادا خداوکیلی به اسم کاربریا دقت نمیکنم فکر نکنی دوقطبی ام؛خودتو …نکن برام❤️😁.    
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

راستش من اهل مقایسه خودم بابقیه زیستم ۸۰درصد مواقع نمیدونم خوبه یانه ولی فک کنم نتونم کمکی بانظرم ب شماداشته باشم.زیاد درگیر این مسائل نشو

آقایون به هیچ وجهه در تاپیک های بنده حضور نداشته باشند کامنت نذارند لایک نکنند ریپلای نکنند.در جایی ام کامنت میذارم اصلا لایک یاریپلای نکنید
2731

ربطی به پول داشتن یا نداشتن خانواده اون شخص نداره

, مربوط به پرستیژ رفتاری اون خانواده میشه

بعضیا مدلشون اینجوریه, عوضم نمیشن, تازه ممکنه دلخوری پیش بیاد

بعضیا هیچی ندارن ولی خیلی اهل آداب و رسمی هستن

خب به رسم و رسوم بستگی داره....

مثلا ما کلا بله برون کادو نمی‌دیم

برای عقد هم فقط خواهرا و برادرا

🖤🖤از حسین ابن علی هر چه بخواهی بدهد، تو زرنگ باش و از او نسل علی‌دوست بخواه🖤🖤                                              ..........................                                                            Good behavior is very powerful; like a good medicine! #pharmacist
2740

واقعا برای من یه سوال پیش میاد دخترا تا قبل از اینکه خواستگار براشون بیاد مدام دنبال اینن که راهی پیدا کنن و کسی از اونا خواستگاری کنه و بعد که خواستگار مناسبی پیدا می‌شه و مراسم رسمی صورت می‌گیره توقعات و انتظارات شروع میشه چرا طلا کم آوردن چرا فلان کادو رو ندادن چرا فلان مراسم رو نگرفتند و اشکال تراشی‌ها خوشبختی این طلا گرفتن‌ها و کادو گرفتن‌ها نیست زندگی تفاهم و عاقبت به خیریه

خودت باش مگه خودت چِشِه 😊😊😊