2737
2739
عنوان

صبحتو با من شروع کن (یوگا)😍

43 بازدید | 5 پست

در چه صورت #یوگا می‌تواند موثر باشد؟

با پیشرفت روزافزون صنعت و تکنولوژی مدرن و افزایش سرعت زندگی، احتیاج مردم به عوامل آرامش بخش و نیرو‌ دهنده‌ی طبیعی نیز زیادتر می‌شود. می‌توان گفت که هر چه تکنولوژی و دنیای دیجیتال رشد می‌کند، به همان نسبت تعداد مراکز یوگا و افراد شرکت کننده در آن افزایش می‌یابد. اغراق نیست اگر بگوییم همه روزه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به کلاس‌های یوگا و مدیتیشن روی می‌آورند و می‌خواهند سلامتی و آرامش را از راه طبیعی به دست آورند.

اگر بخواهیم تاثیر یوگا را به زبانی ساده و قابل درک بیان کنیم، اینگونه می‌توان گفت که هر کس تمرین‌های یوگا را به شکل درست انجام دهد بلافاصله اثر آن را به صورت احساس آرامش، شور، انگیزه و یک نوع اقتدار درونی در خود مشاهده می‌کند. این تاثیرات تا مدتی (ساعت‌ها) باقی می‌ماند و دوباره با غرق شدن در اعمال، رفتار و افکاری که ریشه در گذشته دارند، تنش‌ها و سنگینی‌ها مانند ابر سنگینی آن تاثیرات را زیر پوشش خود قرار می‌دهند.

واقعیت این است که تمرین‌های یوگا مانند آنتی‌بیوتیک در جهت خنثی کردن میکروب‌ها و ویروس‌های روانی عمل می‌کند. زمانی که در بدن ما چرک و عفونت وجود دارد بنا بر چگونگی و مقدار آن، پزشک متخصص مقدار و زمان مصرف دارو را تعیین می‌کند. مثلا برخی داروها هر ۱۲ ساعت یک‌بار، بعضی هر ۸ ساعت یک‌بار و برخی هر ۶ ساعت یک‌بار تا دو روز، سه روز یا یک هفته باید مصرف شوند. حال اگر دارو را یک یا دو وعده مصرف نکنیم میکروب‌ها فرصت پیدا می‌کنند که خود را در برابر داروی وارد شده در سیستم گردش خون و سلول‌ها مقاوم و مصون کنند. در این گیر و دار، مصرف بی‌رویه و خارج از انضباط زمانی دارو، میکروب‌ها را مقاوم‌تر و قوی‌تر می‌کند و ممکن است دیگر آن دارو با همان مقدار سابق موثر نباشد و بیمار مجبور شود داروی سنگین‌تری مصرف کند.

من افتادم.خیلی محکم.از ارتفاع بلند.افتادم و بلند شدم.حالا؛ خیلی قوی تر از روزی ام،که نیفتاده بودم

وقتی از ته دل بخندی

وقتی هر چیزی را به خودت نگیری

وقتی سپاسگزار آنچه که هست باشی

وقتی برای شاد بودن نیاز به بهانه نداشته باشی

آن زمان است که واقعا زندگی میکنی..

سلام روز بخیر🌺

‌‌‎‌‎‌‌‌‎‌‎‌‌‌‌‌‌‌‎‌

من افتادم.خیلی محکم.از ارتفاع بلند.افتادم و بلند شدم.حالا؛ خیلی قوی تر از روزی ام،که نیفتاده بودم

تنها یک کتاب است 

که اگر خوب بخوانی به خدا میرسی

و آن کتاب، خودِ تویی...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

16 روش کاهش استرس و اضطراب:

1. نفس عمیق بکشید

تنفس پرانایاما یک تکنیک تنفسی در یوگا است که شامل تنفس 

از طریق یکی از سوراخ‌های بینی می‌شود.

2. به موسیقی آرام گوش دهید

3. از نور بهرمند شوید

3. وسط ابروها و دستان خود را ماساژ دهید

4. گوش خود را ماساژ دهید

5. بلغور جو دوسر (اتمیل) بخورید

بلغور جو دوسر دارای مقدار زیادی منیزیم و پتاسیم است 

که فشار خون را تنظیم می‌کند و همچنین اگر به طور منظم 

مصرف شود، سطح سروتونین را افزایش می‌دهد

6. از ویتامین C استفاده کنید

7. آدامس بجویید

جویدن آدامس باعث کاهش استرس در افراد و افزایش 

سطح هوشیاری آنها می‌شود.

8. با یک دوست خوب صحبت کنید

9. افکارتان را یادداشت کنید

10. یک پیاده‌روی کوتاه داشته باشید

11. اطرافتان را مرتب کنید

12. کمی یوگا انجام دهید

13. مقداری شکلات بخورید

14. مدیتیشن کنید

15. وقت گذراندن با حیوان خانگیتان

16. چای سبز بنوشید

چای سبز منبع L-Theanine است، یک ماده شیمیایی که 

به تسکین اعصاب شما کمک می‌کند.

2728

🌞لیست عادت های خوبی که اگر به زندگی اضافه کنیم حالمون رو بهتر میکنه:

۱- هر هفته یک کتاب بخونیم ( روزی دو صفحه حتی) 

۲- هر روز نیم ساعت ورزش کنیم 

۳- هر شب لیست کارهای فردامون رو بنویسیم 

۴- هر شب چند دقیقه روزانه نویسی کنیم 

۵- هر روز بیست دقیقه برای یاد گیری یک زبان غیر زبان اصلی مون زمان بذاریم

۶- هر روز ده دقیقه نیایش یا مدیتیشن کنیم 

۷- هر روز غذای خونگی و سالم بخوریم 

۸- هر روز صبح زودتر بیدار شیم

۹- هر روز حداقل به یک نفر کمک کنیم یا حالش رو خوبتر کنیم 

۱۰- تیکه کلام های نامناسبمون رو از صحبت هامون حذف کنیم ...

🌞

🪷 مطلبی جالب در مورد ارتباط دستگاه گوارش و احساسات 

🪷🪷دستگاه گوارشی ما دستگاهی است که بیشترین تاثیری را روی هویت و ایگوی ما دارد. از نظر فیزیولوژیک دستگاه گوارشی مسئول جذب آب و مواد معدنی است. از نظر روان شناسی اهمیت دستگاه گوارش از این جهت است که : نشان می دهد تا چه اندازه قادر به حفظ ارزش فردی، تصویر مثبت از خود و اعتماد به نفس هستید. در طول تاریخ توانایی تامین غذا و خوراک یکی از معیارهای اصلی برای درجه بندی ارزش افراد در جامعه بوده است. در نتیجه توانایی تامین و جذب انرژی ارتباط مستقیمی با ارزش و موقعیت فردی ما دارد. معده به شدت نسبت به طرد شدن شخصیت حساس است. معمولا افراد به دلیل حس طرد شدگی و له شدن ارزشهای فردی در این دوران توانایی جذب و گوارش بسیاری از مواد را از دست می دهند. ( نمونه ی آن حساسیت به هضم لاکتوز در شیر است) در واقع معده یک اندام هوشمند است که وقتی احساس کند شخصیت فرد به هر طریقی زیر سوال می رود و ارزش او خدشه دار می شود توانایی هضم و جذب مواد را از دست می دهد زیرا حس بی ارزش بودن خود را دریافت کرده و اجازه نمی دهد بدن مواد مورد نیازش را تامین کند. وقتی فرد دایما در شرایطی قرار می گیرد که این زخمهای روانی در او تشدید می شوند در وهله اول علاقه ی خود را به خوردن از دست می دهد. برای همین است که یکی از نشانه های اصلی افسردگی بی  اشتهایی است. زیرا معده در پاسخ به این کدگذاری ذهن ناخودآگاه مانع از جذب و هضم مواد غذایی می شود. مهمترین عامل در مشکلات مربوط به گوارش و هضم غذا ، طرد شدن توسط مادر در دوران کودکی یا بی توجهی دیدن از مادر است. این کودک سپس در مدرسه نیز طرد شدن را توسط هم کلاسی های خود تجربه می کند و در بزرگسالی توسط همکارانش یا همسرش طرد می شود. همه چیز به کدگذاری های دوران کودکی برمیگردد.  هر یک از قسمتهای دستگاه گوارش در اثر یک عامل درونی عملکرد صحیح خود را از دست می دهند:

-         مری:  قورت دادن احساسات منفی محیط اطراف

-         معده: کمال گرایی بیش از حد و داشتن انتظارات نامعقول از خود

-         روده کوچک: تخریب ارزشهای فردی و عدم تمایل به تغذیه صحیح خود

-         روده  بزرگ: تروماهای بسیار قدیمی که نسل به نسل حل نشده و از طریق شبکه ی خانوادگی منتقل شده اند

حال از خودتان بپرسید کدام بخش از دستگاه گوارش شما بیشترین واکنش را به حس طرد شدگی و بی ارزش تلقی شدن نشان می دهد؟ آیا  میتوانید ارتباط حس طرد شدگی و خجالت زدگی را با مشکلات دستگاه گوارش تان پیدا کنید ؟