2737
2739
عنوان

به مشورتتون نیاز دارم مراسم برادرشوهرمه و من عزادار هستم

| مشاهده متن کامل بحث + 3710 بازدید | 45 پست

سارا جان شما که میخوای جمعه اصلاح کنی خب حالا یک روز زودتر و دیرتر فرقی نداره

خدا بیامرزه عمه نازنینتو ولی بنظرم حتما برو..خیلی سنگین و موقر ولی مرتب..لباسای شیک تیره هم بپوش نه قرمز! مثلا سورمه ای یا مشکی حتی

با توجه به جواب های شما اینجور برداشت کردم که هیچ گونه تمایلی به رفتن نداری عزیزم و توقع داشتی که عزای شما رو برادر همسرتون نگه دارن یجورایی حس دلخوری تو نوشته هات هست

به دلت گوش کن عزیزم اگه واقعا دلت میگه نه یه معذرت خواهی کن و اون شب خونه خودت نمون برو منزل پدرت بهترین راه اینه

اسمان فرصت پرواز بلندیست ولی...قصه این است چه اندازه کبوتر باشی....

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

ممنونم از همه دوستان هنوز مدرم باهام صحبت نکرده منتظرم باهام صحبت کنه ببینم چکار باید بکنم ولی احتمالا باید برم چون مراسم سه طبقه پایین خونه ماست اگه نرم مطمئنم میان بهم میگن و خونه پدرم همینجاست فرقی نمیکنه

به خاطر بسپار! همراهی خدا با انسان مثل نفس کشیدن است. آرام...بی صدا...همیشگی

آره سحر جان دلخورم اینا چون خونه میخواستن گفتن مجلس نمیخوایم بماند که چقدر اذیت کردن و پدرشوهرم و شوهر خودم از نظر مالی مشکلات وحشتناکی دچار شدن همه اینا بماند

برادرشوهرم تز وقتی عقد کرد دیگه برادر هیجی پدر و مادر هم به کل فراموش کرد اصلا نمیبیننش ببخشید برده خانواده زنش شده این که مجلس تو مجتمع ما گرفتن هم عروسو و خانوادشو اینجا پاگشا کردن حالا مامان عروس خانم گفته اگه میشه ولیمه هم همونجا بگیرین برادرشوهرم هم که تابع اوناست من دوست نداشتم یجورایی تو خونه ما که خونه بابام هم تو همین مجتمعه مهمونی بگیرن 

از طرفی خونه اجاره نبود که حالا ی ماه دیرتر برن اجاره خونه بدن میتونست صبر کنه ولی پدرشوهرم مجبور بوده به بابام گفته که خانواده عروس خیلی عجله دارن

2731

من بودم موهاموسشوار صاف میکشیدم یه لباس مشکی رسمی مثل کت و شلوار یا کت و دامن با ساپورت تیره یا لباس حریر مشکی دودی  میپوشیدم ارایشمم اگه خودت دست به ارایشت خوبه خیلی ملیح در حد کرم و ریمل و مداد ابرو رژلایت بزن . رژگونه و سایه اصلا استفاده نمیکردم.

خط چشم نازک هم بدون دنباله بد نیست.

البته توی اشناهامون طرف عمه اش بمیره روز سومش با شنیون و میکاپ میان مراسم. اما خوب من خانواده ام اینجوری نیستن. حالا شمام بازم شرایط خانوادگیتو در نظر بگیر عزیزم.

صورتمم اصلاح میکردم اما خوب تا حد امکان ابروهامو کلفت برمیداشتم .

خدایا شکرت!دوست داشتین یه صلوات برا مامان شدن همه منتظرهابفرستین و یه صلواتم برای سالم بدنیا اومدن نی نی تو دلم

انشالله خداوند عمه تو رحمت کنه ... اما عزیزم با نرفتن شما عمه ات زنده نمیشه و اینکه نرفتن شما ممکنه باعث دلخوری خانواده شوهرت بشه ! پس بهتره در هم اکنون زندگی کنی و بری و به گذشته و از دست دادن عمه ات فکر نکن... از قدیم گفتن عزا و عروسی مال خود ادمه!

اگه فک میکنی با اینکارشون احترامتو نگه نداشتن یه چیزی میگم ناراحت نشو ... ما ایرانیا مرده پرستیم من نمیدونم تا کی نمیخوایم باور کنیم که مرگ جزیی از طبیعت زندگیه ... ما بعد از قرنها زندگی نتونستیم زندگی بعد از مرگو باور کنیم ... اگر باور داشتیم اینهمه عزا و ناراحتی واسه از دست دادن عزیزمون نمیکردیم

خدایا شکرت!دوست داشتین یه صلوات برا مامان شدن همه منتظرهابفرستین و یه صلواتم برای سالم بدنیا اومدن نی نی تو دلم

آخه مراسم که عروسی نیست فقط ولیمه است و شادی آنچنانی نیست و مرتب بودن هم تناقضی با عزادار بودن نداره. من اگه بودم این مشارکت تو عروسی رو که مطمئنم خدا هم ازش راضیه هدیه می کردم به روح عمم و می رفتم

رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً ۖ إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ ربِ لاتَذَرنی فرداً و انتَ خیرالوارثین

عروس دايي منم پدربزرگش فوت كرده بود دقيقا يك هفته قبل از عروسي دختر داييم كه ميشه خواهر شوهرش .اتفاقا عروس داييم تو مراسم عروسي شركت كرد ارايشگاه رفته بود لباسشم خوب قبلا خريده بود تمام برنامه ها رو هم چيزه بودن لباسش هم قرمز بود اتفاقا تو عروسي فقط دو سه بار پاشد رقصيد ولي خيلي كوتاه ..البته اون مادرش بهش اجازه داده بود چون گفته بود عروسي خواهرشوهرت هست نميتوني بشينيي و هيچكار نكني هر چي باشه عروس اون خانواده اي ..بنظرم براي شما هم پدر و مادرتون بايد درك كنن و اجازه بزن 

2740

الان ک خیلیا تو تعزیه نزدیکاشون هم آرایش ملایم دارن و موهاشونو سشوارو میکشن

شما هم با ی لباس ساده و قشنگ برو. آرایش ملایم و سشوار هم ک چیز خاصی نیس

صورتتونو تمیز کنید اما ابروهاتونو بردندارید اگه خیلی حساسن خانوادتون

ولی حتما برید چون فقط ولیمه است

خوب پس شما دلخوری هم داری

مادرشوهر خواهرشوهر من 60 روز قبل عروسیم فوت کرد

ما کلا مجلسو کنسل کردیم و فقط ولیمه گرفتیم. هیچ بزن بکوبی نبود. اما نیومدن خانوادشون حتی یسر خود خواهرشوهرمم نیومد

هیچوقت اینو یادم نمیره

خیلی دلم شکست

البته واسه شما قضیه فرق داره 

بازم هرجور خودت صلاح میدونی خانومی

صاحب تاپیک عزیز ببخشید بی ربط به تاپیکتون هست ولی از وقتی ورژن سایت عوض شده من نمیدونم چی به چیه....میشه لطفا بگید چطوری تاپیک بزنم؟

آدما با بعضى حرفا ، با بعضى رفتارا سردت میکنن! بى حست میکنن ، دهنتو میبندن... بعد میگن نیستى! ساکتى! سرد شدى! حرف نمیزنى! مثل قبل نیستی.. ...
صاحب تاپیک عزیز ببخشید بی ربط به تاپیکتون هست ولی از وقتی ورژن سایت عوض شده من نمیدونم چی به چیه....میشه لطفا بگید چطوری تاپیک بزنم؟

بالای قسمت عمومی موضوع جدید

2706