2733
2739
نی نی من 16 ماهشه مدام چشماشو میخارونه بعضی وقتا هم خیلی سنگین پلک میزنه ....اول اینکه ایا چشم پزشک بچه ها جدا هستش ؟ بعدشم میخواستم بدونم طرح سنجش بینایی از چه سنی شروع میشه اخه تلویزیون اعلام کرد از یک تا شش سال اما مهد کودکی که من مراجعه کردم گفت این طرح شامل 3 تا6 سال میشه
خانمی امسال طرح معاینه چشم 1 سال به بالاست و چون با دستگاه انجام میشه مهدهای کودک 3 به بالا رو ارزیابی میکنن. شما با مرکز بهزیستی منطقه ای که ساکن هستی تماس بگیر تا مرکز مربوطه رو معرفی کنن.
تا آخر آبان وقت داری مراجعه کنی در غیر اینصورت به فوق تخصص چشم پزشکی اطفال هم میتونی مراجعه کنی.
من دختر سه ساله ام را بردم پیش اپتومتری گفت انحراف و تنبلی چشم نداره ولی نمره یکی از چشمهایش هفتاد و پنج صدم کم داره، پیش متخصص چشم هم بردم گفت باید حتما بتونه جهت علائم را بگه تا بشه تشخیص قطعی داد با دستگاه نمیشه.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

اونطور که من توی مقالات خوندم معاینه تنبلی چشم باید در مقاطع 3 تا 4 ماهگی، 2 تا 3 سالگی و 4 تا 6 سالگی انجام بشه که من دیر مطلع شدم و امروز قراره ببریمش چشم پزشکی. پسرم الام 8.5 ماهشه. پسر من هم خیلی چشماشو می خوارونه. انشا ا... که چیزی نیست. ولی بهتره شما هم ببریش چشم پزشکی. برخی چشم پزشکها قبول می کنن معاینه شیر خوار رو. باید بپرسی موقع وقت گرفتن. الان هم که اکثر خانه های بهداشت معرفی می کنند جاهایی رو که معاینه تنبلی چشم داره. در ضمن اکثرا" بالای یک سال رو قبول می کنند. موفق باشی.
2728
مامی حافظ، من پسرم رو بردم دکتر گفت الحمد ا... چیزیش نیست، گفتم خیلی چشماشو می خارونه، ولی دکتر گفت مشکلی نداره . البته گفت حدود 2 سالگی برای معاینه مجددا" ببرم پیشش.
دکتر پرکار مطبش تو ولیعصره، مقابل توانیر. اول ازش پرسیده بودم، منشیش گفته بود که شیرخوار رو معاینه می کنه. اگه خواستی ببر پیشش. دکتر خوبیه.