2733
2739
سلام دوستان
دخترم دیانا 2 ماه و 2 هفته داره و من احساس می کنم کم شیر میخوره.. شیرخشک هومانا1 بهش می دم و صبح ها اغلب می ذارم سینه-م رو میک بزنه شاید شیر بیاد توش (هنوز امیدوارم :) ... )
روی قوطی شیرخشک نوشته که 6 وعده هر بار 5 پیمانه که این اصلا تا حالا رعایت نشده و همین باعث شده دخترک هنوز هم برنامه منظمی نداشته باشه ...
می خواستم بدونم :
1- هر بار که نی نی هاتون شیر میخوان بهشون میدید یا الان روی برنامه افتادن و سر ساعات خاصی شیر میخوان؟
2- مقدار شیری که می دید طبق دستور روی قوطیش هست؟
3- شیرخوردن و خوابیدنشون روی برنامه افتاده ؟ دیانا شبها یه بار 2 بیدار میشه یه بار 3 گاهی هم تو خواب بهش شیر میدم!
4- شبها میذارید خود نی نی بیدار شه و شیر بخوره یا هنوز هم هر 4 ساعت یه بار حتی تو خواب تغذیه اش می کنید؟
ممنون می شم راهنماییم کنید. اگر هم اطلاعات دیگه ای دارید خواهش می کنم با یه مامان بی تجربه در میون بذارید...
سلام مژگان جون
معمولاً بچه های شیر خشکی هر 3 ساعت شیر میخورن که اگر زودتر هم شد باید بهشون داد .
پسر من همیشه نسبت به سنش از اون چیزی که روی قوطی نوشته بود کمتر میخورد الانم که وارد 9 ماه شده هر وعده 180 یا 150 میخوره در صورتی که روی قوطی نوشته 210 و من از دکترش پرسیدم گفت اکثر بچه ها کمتر میخورن.
شبها هم خودش بلند میشد بهش شیر میدادم ولی از 5 ماهگی دیگه شبا بهش شیر نمیدم .
از 60 میل شروع کن ببلاک از هومانا بهتره هومانا بفخ میاره. هر 2-3 ساعت 60 یا 90 میل باید بخوره. بستگی به اشتهای بچه داره. هر 60 میل آب 2 پیمانه شیر طبق دستورش نه بیشتر نه کمتر. حتما نباید طبق برنامه روی قوطی باشه. شب تا صبح هم 3 بار باید شیر بخوره حتی اگه خواب باشه توی خواب هم مک می زنه و شیر می خوره. اگه تا 3 ساعت گرسنه نشد حتما براش درست کن و بذار دهنش تا بخوره که گرسنه نمونه. دختر من الان 11 ماهشه و تا 1 ماه پیش هم هر 2/5 ساعت 90 میل می خورد الان هر 2/5 ساعت 120 میل می خوره. توی خواب هم هر 2/5 ساعت 120 میل می خوره. البته غذا هم می خوره.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2731
ممنونم مامان آرماین جون و دختر مامان عزیز ... اول ببلاک می خورد اما چون یبوست می گرفت هومانا بهش میدم که خدا رو شکر با این یکی بهتره و البته تو هر وعده هر چند تا پیمانه که بریزم یه نیم واحد هم آب بیشتر می ریزم که این خدا رو شکر باعث شده شکمش بهتر کار کنه ... باورتون می شه دخترک من هنوز دکتر ثابتی نداره برای چکاپ هاش!!!!!! من مامان خیلی بی فکری هستم!!! اینقدر ماه اول به خاطر بودن تو بیمارستان(عفونت ادراری داشت ) اذیت شدم از هر چی دکتر ه بیزارم!!!!!‌
سلام خانمی
من الان پسرم 8ماهشه
از حدود 1ماهگی شیرخشک میدادم چون احساس میکردم با شیرخودم سیر نمیشه.
اوایل روزی 30 تا 60 سی سی میدادم و به تعداد و زمانش نگاه نمیکردم.
پسرم ماشالله رشدش عالی بود و هست.

جوابات:

1-من اوایل هر 2ساعت بهش شیر میدادم و میذاشتم از سینه خوب بخوره و اگر سیر نمیشد بعد شیرخشک میدادم. اکثر اوقات هم تا 15دقیقه میخورد و میخوابید. اگر زودتر از این مدت هم میخواست بهش شیر خودم و میدادم . گاهی چند روز یه بار شیرخشک میدادم. الان هم هر 3ساعت بهش خوراکی یا شیر میدم مگه اینکه زودتر بخواد.

2- نه بابا! 5تا خواهرزاده بزرگ کردیم و هیچکی طبق اون برنامه نبوده!بسته به اشتهای کوچولو و سن رشدش داره.

3- شیرخوردن معمولا رو برنامه نمیفته؛ چون یه روز غذایی که ما میخوریم پرانرژی هست و بچه سیر میشه و شاید حتی 4-5 ساعت غذا نخواد و یبار ممکنه شیرت کم چرب بشه و زود بزود گشنه بشه- اما خوابش از اول رو ساعت بود و خوب میخوابید. 2-4بار بیدار شدن توی شب طبیعی هست. میگن بچه ها هر 2ساعت نیاز به تغذیه دارن و اگر گشنه بشه بیدار میشه دیگه!

4-من پیش فوق تخصص نوزادان میبرمش و همون 14 روزگی میگفت اگر شب بیدار شد بهش شیر بده وگرنه تا 5ساعت بیدار نشه اشکال نداره و شبا میگفت برای شیر بیدارش نکنین که خواب شبش بهم نخوره.
من گوش دادم و ضرر نکردم.
تابستونه........ فصل میوه های آبدار و شیرین......به به عجب رنگ و آبی
دکتر من میگفت بچه ادم اهنی نیست که طبق یه دستور خاص غذا یا شیر بخوره.هر چه قدر میل داشت یه ساعت میل داره 2 پیمو نه بخوره و سا عت دیگه چهار پیمونه.بعد از دو ساعت قند خون بچه می یوفته و باید تغذیه بشه(در سن بچه شما)من هیچ وقت از همون کوچیکی شب برا شیر بیدارش نکردم تا عادت کنه شب بخوابه و روز شیر بخوره و بسیا راضیم.چون از 9ماهگی شبا کامل می خوابه.البته اگه خودش بیدار می شد بهش میدادم.
هیچ وقت امید را از کسی نگیریم. شاید اون تنها چیزی هست که داشته باشه.
2738
مژگان جون سعی نی نی تو خیلی به سینت عادت بدی شیر خشک خوبه ولی شیر مادر نمی شه من دوقلو دارم وبیشتر سعی می کنم شیر خودمو بدم تا از این مریضیها نگیرند البته ببلاک هم میدم ولی هر موقع شیرم کم شد بازم میگم هرچی بیشتر مک بزنه شیرت زیادتر می شه و نی نی سالمتره حالا شاید چاق نشه ولی سالمه
مژگان جون سعی نی نی تو خیلی به سینت عادت بدی شیر خشک خوبه ولی شیر مادر نمی شه من دوقلو دارم وبیشتر سعی می کنم شیر خودمو بدم تا از این مریضیها نگیرند البته ببلاک هم میدم ولی هر موقع شیرم کم شد بازم میگم هرچی بیشتر مک بزنه شیرت زیادتر می شه و نی نی سالمتره حالا شاید چاق نشه ولی سالمه