2733
2734
عنوان

کمکی گرفتن برای کار خونه

194 بازدید | 17 پست

سلامی کسی اینجا تجربه ش رو داره؟

من خیلی وقته به فکرشم. الآنم سرم خیلی شلوغ شده، دیدم واقعا نیاز دارم. برای بار اول گفتم یکی فردا بیاد.

می‌خوام اگر اوکی بود بگم هفتگی بیاد.

ولی نمی‌دونم مثلا چه کارهایی رو بگم هفتگی برام انجام بده. چطور برنامه ریزی کنم؟

شما اگر هفتگی نیروی کمکی دارید بگید چه کارهایی رو میگید انجام بده؟

مثلا مرتب کردن کابینت و کمد اینا، حس میکنم یه جوریه خودم باید انجام بدم. یا اتو کردن. درحالی که واقعا فرصتش رو ندارم.

بعد کلا هر تجربه ای دارید در این مورد لطفا بگید.

می‌خوام یه جوری برنامه ریزی کنم دغدغه کارخونه نداشته باشم، بتونم بهتر به کارای دیگه م برسم.

شاغلی؟ 

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خودم شب عید و اوایل پاییز کمکی میگیرم.

ولی دوستم ماهی دوبار کمکی میاد براس. انگار مهمون میخواد بیاد. اونجوری همه جا رو تمیز و جارو و طی میکشه. دستشویی توالت. هگه جا جز دیوارا

یه مادر داری که نفس میکشه؟؟ خوشبختی و خودت بی خبری حسودیم میشه🥲 به همههههه ی اونایی که مامان دارن و تو بغلش🫂 اروم میشن..🥲. مادر ای زیبا ترین شعر خدا..... روحت شاد😔
2731

عزیزم کارای روزانه رو ک هر خانمی داره انجام میده دیگه

مثلا غذا پختن ظرف شستن تمیزکاری ن دیگه در حدی ک هر روز خونه بسابه هر چی کار روزانه هس انجام بده

عزیزم چقدر صحبت کردین ک چقدر بهشون پرداخت کنید

کارای مهم و اساسی رو بده و گرنه که کمد و اتو و تمیزکاری یخچال رو ادم خودش انجام بده بهتره. بعدم خیلیاشون تمیز نیستن ادم چندشش میشه هر کاری رو بهشون بسپره. جارو تی زدن شستن حموم و سرویس به شرط اینکه بعدش دوش بگیره تمیز کردن شیشه و انباری و کلا هر کاری که لازم باشه 

هر هفته در حد پنج شش ساعت کافیه

تو خونه کار میکنم

ببین یک دوره ای هست قششششنگ اصولی بهت نظم رو یاد میده. 

نظم فقط مرتب کردن و بشور بساب نیست. 

نظم تو ایام پریودی،  تو عبادت،  تو تفریح، تو کار شخصی،  تو روابط اعضای خانواده و..... 

خیلی دوره جامع و کاملیه. 

میتونی تهیه اش کن،  بعد مدتی میبینی خونه تمیز و مرتبه،  وقت زیادی برای تمیزکاری نمیذاری.  همه چی سرجاشه. وقتتم زیاده، کارهای بیرون برای کسب درامد انجام میدی. 

پولتم میمونه جیبت و کمکی نمیخوای دیگه

اصلی‌ترین نقش یک زن از نظر اسلام همین نقش خانه‌داری است منتها مهم این است که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست. بعضی اینها را با هم اشتباه میکنند؛ وقتی میگوییم خانه‌داری، خیال میکنند میگوییم داخل خانه بنشینید، هیچ کار نکنید، هیچ وظیفه‌ای انجام ندهید، تدریس نکنید، مجاهدت نکنید، کار اجتماعی نکنید، فعّالیّتهای سیاسی نکنید؛ معنای خانه‌داری این نیست. خانه‌داری یعنی خانه را داشته باشید؛ در کنار داشتن خانه، هر کار دیگری که از عهده‌ی شما برمی‌آید و میل به آن و شوق به آن را دارید میتوانید انجام بدهید؛ منتها همه در ذیل خانه‌داری است. دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف بانوان. 14دی1401
2740
ببین یک دوره ای هست قششششنگ اصولی بهت نظم رو یاد میده.  نظم فقط مرتب کردن و بشور بساب نیست.&nb ...

ضمن تایید صحبت شما اگر بعد تمیز کاری و مرتب کردن سعی کنی همیشه و همون لحظه جابجا کنی و مرتب کار انجام بدی و تیکه تیکه ولی همیشه تمیز کاری کنی همیشه خونه مرتبه و میمونه کارای بزرگ که هر از گاهی باید انجام بشه 

ببین یک دوره ای هست قششششنگ اصولی بهت نظم رو یاد میده.  نظم فقط مرتب کردن و بشور بساب نیست.&nb ...

چه دوره ای؟

من واقعا آدم منظمی نیستم اصلا.

برای خود شما این دوره نتیجه داشته؟

عزیزم کارای روزانه رو ک هر خانمی داره انجام میده دیگه مثلا غذا پختن ظرف شستن تمیزکاری ن دیگه در حدی ...

آره آشپزی و ظرف و یه دستمال مختصر و جارو که روزانه ست، ولی اینقدر دختر کوچولوم ریخت و پاش داره، به اتو و تمیزکاری های اساسی نمی رسم اصلا.

چه دوره ای؟ من واقعا آدم منظمی نیستم اصلا. برای خود شما این دوره نتیجه داشته؟

خییییلی نتیجه اش خوب بود برام. 

دوستمم شرکت کرده ایشونم راضیه. 

دوره ی بانوی منظم توسط خانم حسینی تدریس میشه. 

الان هم ثبت نام دوره جدیدش هست. 

2706