2737
2734

یه بنده خدایی 

به تازگی ازدواج کرده بود.اوضاع مالی خوبی داشت تقریبا ولی بیشتر به فکر پس انداز بود 

به زنش می‌گفت: فلانی که ازدواج کرد و وضعیت مالی خوبی هم نداشت.موقع ناهار و شام می‌رفت خونه فلانی و فلانیش و اینقدر میموند تا براشون غذایی بیارن و اینجوری روزگار می‌گذروند 

زنه هم که در خانواده با فرهنگ و پر از عزت نفس بزرگ شده بود

تا این حرفو شنید 

سکته رو زد.

از بچگی یادم میاد.هر وقت رفتیم مهمونی.هیچوقت نگفتم مااامان غذاشونو دوست ندارم نمی‌خورم.مامانم بسیااار براش مهم بود که بخورم.حتی کم و بابت زحمت میزبان تشکر کنم.

نون پنیر سیب زمینی آوردن جلومون تشکر کردیم و گفتم خیلی سیب زمینی با ترشی دوست دارم.

املت جلومون گذاشتن تشکر کردیم.

مرغ مریضی جلومون گذاشتن خداروشکر کردیم.و به میزبان تو‌جمع کردن ظرفاش کمک کردیم.

اگر اومدم خونه و بازهم گرسنه بودم غذا میخوردم.

بعدم پشت سر ننشستیم بگیم اه اه این چی بود درست کردن.میان خونه ما چند مدل غذا جلوشون میزاریم ولی اونا اینجوری رفتار میکنن.

خوشمون نیاد خب نمی‌ریم یا کم میریم خونشون.

ولی سفرمون بازه.هرکسی بیاد خونمون شکم پر می‌ره خونش‌.

چند وقته خیلی میبینم و دود از کلم بلند میشه.

میگم نکنه همچین آدمایی قسمت ماهم بشن که واقعا خدا اون روزو نیازه.

که اینقدر بابت غذا ملت گیسو گیس کشی میکنن.

تازه عروس باشه،زن  باردار یا تازه زایمان کرده باشه،زن مسن و مریض حتی باشه.کلا شرایط طرف که پولدار باشه یا وضع مالی خوبی نداشته باشن مهم نیست.

میرن خونه طرف توقع چند مدل غذا و دسر و میوه و فلان دارن.

چه خبره واقعا؟؟

چند مدل غذا رو کجا قرار جا بدی ؟یا توقع داری هم الان بخوری هم ببری واسه وعده بعدیت؟؟؟

بعضیا که از چند روز قبل هم غذا کم میخورن که تلافیشو خونه طرف در بیارن.

مگه ملت وظیفه دارن گوشت ،مرغ،برنج ،سالاد ..نخورده مارو تامین کنن؟؟

میری خونه دیگران که غذا بخوری و شکمتو سیر کنی و ویتامین های تامین نشدت برگرده سرجاش.

یا میری بقیه رو ببینی و صله رحم کنی‌؟؟

چرا یه عده که خیلی هم دارن زیادمیشن.عزت نفس ندارن؟

بابت غذا یه فتنه ای به پا میکنن که کسی نمیتونه جمع کنه.

از وضعیت اقتصادی خبر دارین نه؟؟؟

از وضعیت حجمی شکمت چطور؟؟

زیاد بخوری مریض میشیاااا 

شب نمیتونی بخوابی 

نفخ می‌کنی 

یبوست میگیری.

شکم که پنجره نداره.برو مهمونی لذت ببر.بقیه رو‌هم خجالت نده.

مثل اینایی که میرن روضه چندجاهم تو یه شب.بابت چندتا ظرف غذا بیشتر هم دعوا و جیغو داد راه میندازن.همون غذارو هم تا ماه ها میزارن تو یخچال تا بگنده ولی اون فقیره واقعی شب سرشو گشنه می‌زاره رو زمین.

یعنی دقیقا این افراد اینقدر حقیرن

عید نوروز مبارک❤️(فضولی: در اصل از بدبینی و نفس پلید میاد.چوه نفس ناپاک دلهره داره و میخواد از همچیز سر بیاره تا مبادا کسی به خودش شک کنه و کسی که از درون بدبینه،فضولی می‌کنه)✨ذات بد نیکو نگردد چون که بنیادش بد است.تـربــیت، نــا اهــل را چون گـــردکان بــر گـنبد است✨قرآن میگه:صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لا يَرْجِعُونَ‌ (سوره بقره آیه ۱۸) البته یه جا داریم لایعقلون آخر آیه است.اونم سوره بقره س آیه۱۷۱