2737
2734
عنوان

ازدواج سنتی یا به قول امروزیا مدرن

106 بازدید | 15 پست

خواستگار دارم ولی جور نمیشه امروز یه دختره ای گفت دیگه الان همه با اونی که از قبل داشتن ازدواج میکنن که بتونن به شناخت برسن هیچ پسری زیر بار سنتی نمیره

ولی من الان برام سواله کسی که تو خانواده ای بزرگ شده که اینا رو عیب میدونن خودشم میترسه سواستفاده بشه چیکار باید بکنه 

ما تو کل فامیل فقط یک برادرم با دوستش ازدواج کرد بقیه سنتی

آزمودم دل خود را به هزاران شیوه هیچ چیز جز یاد خدا شادش نکرد❤🌿

این روابط دخالت تو کار خداست 

شما پاک زندگی کنید انشاءالله خدا خودش كسی ک لایقتون باشه رو سرراهتون قرار میده 

خداوند در قرآن کریم خطاب به کسانی که میگویند : "ما اسلام را قبول داریم اما به بسیاری از دستورات خداوند عمل نمی کنیم ....به صورت دلبخواهی و اختیاری تنها به برخی از واجبات عمل می کنیم و از عمل به سایر احکام خداوند سر باز میزنیم"                                        [آیا به نیمی از کتاب ایمان می آورید و نیمی را انکار میکنید؟!]

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

خانواده ما هم مثل شماست ‌ من با ترکیب هر دو موافقم یعنی در چهارچوب اطلاع خانواده ها اشنا بشن بعد مدتی با هم باشن ببینن اگر میخوان دیگه رسمیش کنن ‌ به نظرم دوستی های امروزه بی مسئولیتی میاره خصوصا برای پسر .مثلا چندین سال با هم هستن بدون هیچ هدفی اخرش هم معلوم نیست پسر بخواد یا نخواد پا پیش بذاره و این دختره که ضرر میکنه . به خواهر خودم که مجرده هم میگم اگر قراره ازدواجی صورت بگیره بهتره یا هیچی نباشه یا یه انتخاب منطقی و درست باشه

اگر دوست داشتید لطفا برای شادی روح مامانم یک صلوات بفرستید 💚
منم مثل توام  فکر میکنم پسرا دیگه به زور خانواده نمیان خاستگاری  خانواده ها به زور پسرا ...

چند سالتونه شما 

همین دختره میگفت باید شکارچی باشی تا طعمه شوهر خوب عین جاپارک خوبه جا پارکارو گرفتن

اینایی هم که سنتیا میان هی ردشون میکنن به هر دلیلی

حداقل تو تهران كه اينطوريه واقعا، من شهراي ديگه رو نميدونم ، حتي ديدم ذختر با خانواده ي خيلي مومن و سنتي كه مخفيانه چن سال دوست بوده و بعد اومدن خواستگاري و پدر ذختر فكر ميكرد خواستگاري سنتيه و بهش نگفتن 

لطفا درخواست دوستي ندين ، با احترام اهل چت نيستم🌹
2740
چند سالتونه شما  همین دختره میگفت باید شکارچی باشی تا طعمه شوهر خوب عین جاپارک خوبه جا پارکارو ...

خب يه عمر به ماها كه سنتي بوديم تو مدرسه و خانواده گفتن ذختر بايذ متين باشه دختر خوب رفتارش اينطوريه ، اونطوريه ! بعد چطوري ادم شكارچي بشه ؟

۲۰

من یکسال ازت بزرگترم 

اگر خواستگار سنتی میاد چون شهرستان کوچیکه همه همو میشناسن رد میشه 

دوستی هم نمیشه واقعا اون روز یه خانوم و یع اقایی رد شدن از کنارم بعد دو دقیقه دوتا جوون رد شدن میگفتن دختره رل فلانی بود الان با فلانی ازدواج کرده 

خب يه عمر به ماها كه سنتي بوديم تو مدرسه و خانواده گفتن ذختر بايذ متين باشه دختر خوب رفتارش اينطوريه ...

دختره کلی حرف بهم زد ک تو نمیتونی مخ بزنی شوهر تور کنی من شوهر کردم چندسال از خودم کوچیکتر با همین دوستیا

دختره کلی حرف بهم زد ک تو نمیتونی مخ بزنی شوهر تور کنی من شوهر کردم چندسال از خودم کوچیکتر با همین د ...

خب روشش رو ميگفت حداقل ... من خودم دهه شصتي مجردم و مث شما بودم سر همين الان به حرف دوستتون رسيدم، و به نظرم درست ميگه كاملا ، ولي اينم در نظر بگير  ممكنه ادم تو اين راه اسيب هم ببينه چون ممكنه با همون دوستي اول كسيو پيدا نكني ...

من یکسال ازت بزرگترم  اگر خواستگار سنتی میاد چون شهرستان کوچیکه همه همو میشناسن رد میشه  ...

خب سنت هنوز خيلي كمه و جا داري بابا 

خب سنت هنوز خيلي كمه و جا داري بابا 

عزیزم من شهرستانیم شهرستانی که دخترا۲۳ مادرشدن دیگه همه میگن وی میخوای ازدواج کنی حتی مادرم

2706