2737
2734
عنوان

چی کار کنم خاستگار بیاد🥲🥲

| مشاهده متن کامل بحث + 1314 بازدید | 114 پست
خب من میگم چرا خاستگار ندارم مشکلم اینه

وقتی هدفی نداشته باشی و هیچی برات مهم نباشه 

ب فکر ازدواج و خاستگار میفتی

تو الان باید فقط دغدغه ات کنکور باشه 

نه خاستگار داشتن و نداشتن

فک نکنم بیاد  اصلا میخوام شوهر کنم که دیگه درس نخونم خسته شدم همش امتحان

الان فقط امتحان هست ازدواج که کردی هزار مشغله داری شوهر ،بارداری ،بچه ،مهمون داری، خانواده شوهر ول کن بابا کیفتو کن به وقتشم ازدواج کن

پرندگانی که در قفس به دنیا می آیند فکر میکنند پرواز بیماریست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اصلا ازدواجم نخواهم بکنم خب همینکه خاستگار ندارم خیلی ناراحتم میکنه بس چرا همسن هام کلی خاستگار دارن ...

ببین فکر میکنم بستگی به جایی که زندگی میکنی داره، من تو شهر بزرگ زندگی میکنم اینجا هیشکی‌ تو فکر ازدواج نیست! هرکی دنبال راه پیشرفتش‌ تو اجتماعه‌ حتی خانواده ها به دختراشون‌ اجازه ازدواج تا قبل ۲۰ نمیدن‌ چون هنوز مغزشون‌ خامه‌. فقط بخاطر چشم و هم چمی‌ خودتو‌ بدبخت نکن‌. الان شرایط جوریه‌ که مزدم دارن‌ طبقه بندی میشن‌ قطعا کیسای‌ خوب مردای‌ خوب مال زنای‌ بهتره‌. طرف یا باید خانواده آنچنانی‌ داشته باشه یا جایگاه اجتماعی بالا. چرا میخوای یه ریسک بزرگ کنی که با چارتا‌ دعا و فوت‌ کردن‌ و... به زور کاریو‌ انجام بدی، هرچیزی که واسه‌ آدم صلاحه‌ تو زمان مناسبش‌ اتفاق میوفته‌ اما اینو‌ میدونم که پسرای‌ درست حسابی اطراف من الان فقط به فکر تحصیلات و کارن‌ و طبیعتا‌ دنبال کسی میگردن  که هم لول‌ خودشون باشن :) 

در چرخه ای به نام زندگی گیر افتاده ام؛ نه می توانم آن را رها کنم و نه توانِ ادامه دادن دارم. 
 الان فقط امتحان هست ازدواج که کردی هزار مشغله داری شوهر ،بارداری ،بچه ،مهمون داری، خانواده شوه ...

خب اصلا نخواهم ازدواج کنم بازم ناراحتم که چرا همه خاستگار دارن همسن هام ولی من ندارم مگه من چمه

2731
بعد کلا بهم میگن همزاد داری اون نمیزاره برات خاستگار بیاد

آقا واقعا به این خرافات‌ باور داری؟ یعنی تو حرفای‌‌مسخره‌ و غیرمنطقی و بی دلیل اطرافیاتو‌ بیشتر از خدا قبول داری؟ کوچک ترین‌ چیز زندگیت‌ رو خدا داره میبینه‌ و شاید صلاحه‌ که الان ازدواج نکنی! به این خرافات‌ و این چیزا‌ باور ندارم اما قرار نیست اگه یه کاری نمیشه به زووووور‌ انجامش‌ بدی‌؛ اصلا تو تازه ۱۸ سالته‌ ننه‌جون! بخت بستن‌ و همزاد‌ و این چرتا‌ رو کسایی‌ میگن‌ که ۲۰ ۳۰ ساله مجرد‌ موندن‌ :|

در چرخه ای به نام زندگی گیر افتاده ام؛ نه می توانم آن را رها کنم و نه توانِ ادامه دادن دارم. 
2740
هرجا میرم مثلا زن ها بهم میگن خوشگلی  ولی بازم خاستگار ندارم

حرف بقیه رو کار نداشته باش؛ خانواده پدری من همینجورن‌ دختر عمه‌م که همسن‌ منه امسال ازدواج کرده و اونا از اونموقع‌ من هرجا میشینم‌ این بحثو‌ راه میندازن‌ که هرهر‌ بعدی نوبت توئه هااا‌ ازدواج شتریه‌ که در خونه همه میخوابه‌ 

اما الان هیچکدومشون‌، تاکید میکنم هیییییچکدومشون‌ از زندگیشون‌ راضی نیستن، دارن درجا میزنن‌، جایگاه اجتماعی ندارن، هشتشون‌ گرو‌ نهشونه‌، طلاق، خیانت، ازدواج مجدد و... چون همشون فکر میکردن‌ به دنیا میان‌ که ازدواج کنن‌!

در صورتی که تو سمت خانواده مادریم‌ همه‌معروفن‌ به اینکه‌ دختراشون‌ به یجایی‌ رسیدن‌. قطعا دیرتر ازدواج کردن اما چون واسه زندگیشون‌ تلاش کرده بودن تا به یجا برسن‌ شوهرای‌ بهتریم‌ دارن‌، مستقلن‌، دستشون‌ تو جیب خودشونه‌، ارج‌ و قرب و دارن :) 

حس میکنم فقط بخاطر ترس از حرف اطرافیان و مقایسه داری به ازدواج فکر میکنی اما مشکل جای دیگه ایه‌ ازدواج پرخطرترین‌ راهیه‌ که وجود داره :) وقتی میبینم‌ کسی که پر از استعداده‌ اینجوری‌ خودشو‌ بدبخت میکنه دلم‌ واقعا میسوزه‌ :)💔

تو شهر کوچیک زندگی میکنم

بخاطر‌ همینه‌، اما هیچوقت هیچوقت خودتو تو دام این موضوع ننداز‌. ببین الان حتی قیافه دیگه مهم نیست من کسیو‌ میشناختم‌ از نظر زیبایی صفر بوده اما وقتی کنکور میده یه رشته پیراپزشکی‌ قبول میشه و تو بیمارستان دکتر‌ ازش خوشش‌ میاد و شب خواستگاری از سر تا ته کوچشون‌ ماشین خارجی بوده! از یه شهر کوچیک تو شمال ایران رسیده به زندگی لاکچری‌ تو آمریکا‌ :) 

2706