2733
2739
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

خود سزارین به طور کل یه معایبی داره ولی من خودم بدلیل اینکه هم از نظر اندازه لگن و هم تب شدید نمی تونستم زایمان طبیعی انجام بدم سزارین اپیدورال بودم چون دوست داشتم اولین کسی باشم که پسرم رو می بینم و لحظه تولدش رو درک کنم نه اینکه بخوابم و بیدارشم ببینم پسرم کنارمه . به اضافه اینکه چون بی حسی تا چند ساعت میمونه وقتی میان شکم رو برای تخلیه خون فشار میدن دردی احساس نمی کنی. ولی خواهرم از اتاق عمل و جراحی می ترسید دوست داشت بیهوش باشه و بیهوشی گرفت برای سزارین
2728
منم ایشون رو بعد از کلی گشتن و تحقیق به عنوان دکترم انتخاب کردم ولی هنوز با کسی که تجربه سزارین اپیدورال با خان دکتر رو داره صحبت نکردم خیلی دلم می خواد بدونم چه جوری بوده البته غیر مستقیم خیلیییییییییی تعریفش رو شنیدم.
مطمئنین که سزارین اپیدوراله ؟؟؟؟ سزارین اسپایناله
چون من همه جا شنیدم اپیدورال برای طبیعی استفاده میشه چون فقط تا 60-70 درصد درد اندامهای داخلی رو فقط کم می کنه
@2bare_man
2738
تو سزارین اپیدورال بعد از اینکه از اتاق عمل بیرون اومدیم دردی نداریم؟یعنی حال مادر کاملا خوب؟تا چندساعت درد نداریم؟بعد از اون چه کاری باید انجام داد تا درد رو کمتر احساس کنیم؟ یه سوال دیگه بعد از عمل بالافاصله میارن تو بخش؟ یا بازهم ریکاوری می برن؟
مامان کیارش خودم تجربه ندارم ولی خالم واسه زایمان طبیعی اپیدورال کرد ( اون از پایین نخاع بهش تزریق شد) میگفت میتونسته راح بره و نرمش کنه ولی درد دهانه رحمش خیلی کم شده درحد پریود و عوارضی هم نداشت جز اینکه زایمان کمی طولانی تر میشه

شوهرمم برای عمل کیست کمرش بی حسی اسپاینال شد اونو ریکاوری بردن و تا 4-5 ساعت کمر به پاینش بی حس بود نمیتونست تکون بده و م گفت از بین مهره هام تزریق کردن عوارضی هم نداشت جز اینکه آقا طاقت نداشت حرف متخصص بیهوشی رو گوش نکرد وتا حس پاهاش برگشت راه افتاد تو بخش که بخاطر زود بلند شدن 10 روز سردرد و سرگیجه داشت که حتی با مورفین هم خوب نمیشد
@2bare_man
بی حسی نخاعی ....همون اسپاینال....من شهریور به همین روش پسرم رو به دنیا اوردم....به نظرم در شرایطی که مجبور به سزارین هستی بهتره که از این روش استفاده کنی تا اینکه بی هوش بشی....البته تخصص دکتر بی هوشی که همین تزریق بی حسی رو هم انجام می ده خیلی موثره....
اول که شیاف می گذارن و کلا هیچ دردی نداره....فقط یک سوزش عادی ....ولی باید ثابت بمونی تا تداخلی در تزریق صورت نگیره....بعد دراز می کشی ظرف کمتر از ده دقیقه از کمر به پایین بی حس می شی .....کل جراحی هم کلا 15 دقیقه است و بعد حدود دو ساعت بعد برات آمپول مسکن می زنن و بعدش هم برات شیاف مسکن می گذارن و بعد از یکی دو تا شیاف دیگه بهت مفنامیک اسید می دن که باید تا ده روز بخوری.....درد داره اما می شه باهاش کنار اومد خصوصا اینکه بچه ات روهم می بینی....عوارض بی هوشی هم نداره......بچه رو هم می تونی به محض دنیا اومدن بینی....پسرم رو چسبوندن به صورتم خیلی حس خوبی بود....نسبت به اینکه از بی هوشی بیای بیرون ببینی یک بچه ای کنارته....تازه من بیست دقیه توی ریکاوری بودم اومدم توی اتاق به پسرم شیر دادم و دو ساعت بعد از عمل هم با پای خودم و البته کمک همسرم رفتم دستشویی و بعد هی راه رفتم.....البته خدایی رنگ هم به رخسار نداشتم اما باید راه رفت....