2733
2739
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 
من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
پسرم دو سال و هفت ماهشه. یکی دو ماه زودتر تصمیم داشتم بگیرم اما چون برنامه اسباب کشی و مسافرت غیرمتعارف و اینا داشتیم عقب انداختم. از چند روز قبل از شروع جدی روزها یکی دو.ساعت همراه با آموزش بازش میذاشتم. اونم اینطوری که صبح که از خواب پا میشد می بردمش دستشویی و بعد از شستن دیگه پوشکش نمیکردم و بهش می گفتم اگه جیش داشتی زودی به من بگو بریم دستشویی اونجا کارتو بکن. بعد یه روز که از خواب پاشد بعد از دستشویی بهش گفتم مامان جان امروز پوشکهات خداحافظی کردن رفتن. گفتن آرش دیگه بزرگ شده و باید مثل پسرای بزرگ و مثل مامان و باباش بره دستشویی. ما دیگه میریم پیش نی نی کوچولوها! (پسرا بخصوص عاشق اینن که بهشون حس غرور و بزرگ شدن بدی) از قبل هم توی دستشویی بهش یاد داده بودم که جای جیش و پی پی اونجاس و تو باید وقتی میای دستشویی بفرستیشون برن خونه شون. (ببخشید دیگه انقدر اسمشونو میگم. چاره نیست. موضوع تاپیک همینه دیگه :-D) بعد اصلا تند تند نمیبردمش دستشویی. فقط هر نیم ساعت یه بار از خودش سوال میکردم که جیش داره ببرمش یا نه. اینطوری از دستشوی رفتن هم دلزده و خسته نمیشه. اگه هم می دیدم دستشویی داره ولی خوذش حواسش نیست یا اینکه مدت زیادیه نمیاد بره و می گه ندارم می گفتم تو بیا توی دستشویی آب رو باز کن ببین خودش میاد . از عشق آب بازی بدو میومد خخخ. شبها هم بعد از مسواکش حتما می بردمش دستشویی و موقع خواب هم شورت آموزشی پاش می کردم و می گفتم ببین این شورت خوابته برات خریدم! بعد از اینکه فقط یه شب توضیح دادم که تو نباید صبح توی لباست جیش کنی و بابد از خواب که پاشدی منو صدا کنی بریم دستشویی شبهای بعد قبل از خواب ازش سوال میکردم پسرم فردا صبح که از خواب پاشدی اول چیکار میکنی؟ اونم جواب درست رو میداد.
LilySlim Weight charts
توی این مدت یه شب که هندونه زیاد خورد صبح شورت آموزشیش خیس بود. روز دومم که بهو مهمون اومد حواس جفتمون پرت شد به بازیگوشی و مهمون داری یهو خودشو خیس کرد. همین و همین! سه چهار روز بعد از پوشک گرفتن توی یه ترافیک ده ساعته رفتیم شمال ولی بچه م کاملا همکاری کرد . البته شونصد جا وایسادیم !! و اما مهم ترین نکته: آرامش مادر مهمترین نکته این پروسه هست. من از روز اول به خودم گفتم اگه تمام زندگیم هم کثیف بشه سلامت روح و روان بچه م مهمتره. و جالبه که نتیجه بهتری هم گرفتم. بچه توی این سن میل استقلال طلبیش بالاست. باید اجازه بدین بعضی کارها رو مثل باز کردن شیر آب و غیره رو خودش اگه دوست داره انجام بده تا با این فرایند مانوس بشه و دستشم راه بیفته. من نه عروسک گذاشتم نه جایزه نه برچسب. دروغ نگم اولین باری که بدون یادآوری من خودش گفت مامان جیش دارم بعدش بهش یه شکلات جایزه دادم. ولی هربار کلی تشویقش کردم و گفتم آفرین چقدر بزرگ شدی و اینا. اما سعی کردم اصلا از فرایند دستشویی رفتن هراس نداشته باشه و همه چی رو در نهایت آرامش بهش یاد دادم. کلا سه روز هم نشد که خودش کامل یاد گرفت. خدایا شکرت
LilySlim Weight charts
2740
رزالین پسر منم هم سن بچه شماست منم خیلی مشکل داشتم میگفت پوشکم کن.پی پی کنم بعد بازش کن.کارم شده بود پوشک خریدن.حالا ۵روزه از پوشک گرفتمش.پی پی رو میره تو دستشویی میکنه. مشکل من ادرارشه.که تا میخوابه جاش خیسه.موندم چیکار کنم ؟
اللهم عجل لولیک الفرج
دخترمن دوسه بار وقتی شستمش اومدم گذاشتمش توجای مخصوصش که پوشکش کنم هی پاهاشو کشیدبالاوکفت نه،قبول نکرد،منم گذاشتمش رفتم،اونم ازجاش تکون نخورد!!!جیش کرد همون حالت،صدام کرد مامان بیا!!!!دفعه اول گفتم اتفاقیه،ولی بارسوم ب ذهنم رسید شاید واقعا حس میکنه ک دستشویی داره،میشه نظرتونو بگید؟؟؟؟
2706