2733
2734
عنوان

گریه های شدیدنوزاد؟؟؟

50507 بازدید | 27 پست
سلام دوستان.دخترمن 44روزه است.درطول روزنوزادبسیاراروم وخوبیه.اماشباازحدودساعت 11تا1و2یکسره گریه شدیدمیکنه وتقریباجیغ می زنه.دکترش میگه کولیکه.اماموقع گریه کردن نه خودشوجمع می کنه ونه پاهاشوبه سمت دلش میبره.فقط بدجوری گریه میکنه وگاهی یک یادوتااروغ میزنه.بازیک کم اروم میشه ودوباره شروع میکنه .دراین حالت سینه روکه دهنش میذارم یک کم میخوره ولی هی باگریه درمیاره انگاراروغ داره ونمیتونه شیربخوره.بهش گریپ میکسچروقطره دایمتیکون(دایمتین)هم دادم ولی جواب نمیده وبدترش میکنه.چندروزپیش دکترش گفت موقع بی قراری بهش دیفن هیدرامین بده.امامن شنیدم برای زیردوسال ممنوعه.وقتی هم که به دکترش گفتم عصبانی شد...دیشب وپریشب بهش دیفن هیدرامین دادم وبعدنیم ساعت راحت خوابیدودرطول روزهم مشکلی نداشت .امامن کلابااین شربت کنارنمیام.به نظرتون چیکارکنم؟کسی منبع موثقی میشناسه که دراون دلیل ممنوعیت دیفن ذکرشده باشه؟ممنون میشم ازراهنماییتون.
difen hydarmin ye sharbate zede sorfas ke vase alergy tajviz mishe mamnu nis vase nini zire do sal ama bayad hatman ba tajvizze dr bashe unam vase darmane hassasiyat va sorfe na darmane gerye!baziya vase khab kardane nini difen hydramin midan ama na hamishe yeki 2 bar vase tanzime khabe nini na bishtar,shoma ke nemituni harshab ninio ba sharbat khab koni ke donbale ellate gerye nini bash azizam.yekam araghe annaro ba ab raghigh kon behsh bede ziyadam nadi.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

الینا جان سعی کن هر چی میتونی کمتر به نی نیت دارو بدی، هیچکدوم قطعآدرمان کولیک نیست و باید دوره اش بگذره.همین که روزها ارومه و شبها گریه میکنه نشونه کولیکه. پسر منم کولیک داشت و دکت همینو که من به شما میگم بهم گفت. فقط بغلش کن وکمک کن ارامش بگیره اما بهر حال اون گریه اش رو میکنه.انشااله زودتر 3 ماهه میشه این گریه های وحشتناک هم تموم میشه.میدونم که خیلی سخته.
2742
عزیزم اول از همه سعی کن آرامش خودتو حفظ کنی،شاید اصلا"کولیک نباشه وممکنه سیر نشه ،ولی اگه کولیک بود میتی جون راست میگه عرق نعنا که با آب جوش رقیق کنی خیلی موثره.در ضمن غذاهای نفاخ نخور.زیره هم زیاد استفاده کن تو غذات
مرسی دوستان بابت راهنماییهاتون.من خودم کارم شده عرق نعناونبات وزیره و...خوردن. پالوماجون به نظرم گرسنه نیست چون معمولاشباازساعت 1یا2که شیرمبخوره میخوابه تا5و6صبح.درطول روزولی هردویاسه ساعت کامل وراحت شیرمیخوره.
دیفن روهم واسه این دکتربهش داده که بچه دردنکشه وبخوابه.بااینکه نصف مقداری روکه دکترگفته بهش دادم ولی بازم ناراحتم.
مگه ازعلائم کولیک جمع کردن پاها داخل شکم نیست؟دخترم هیچ علائمی نداره.فقط شدیدگریه میکنه وگهواره وسشواروماشین و...جواب نمیده.امااین دوشب که دیفن خوردبعدش خوابیدویه ساعت بعدواسه شیربیدارشدوراحت خوردوخوابید!!!!!!
دادن داروهای گیاهی روهم که دکتراقبول ندارن.اگه کسی تجربه دیگه ای داره ممنون میشم.
شاید شیرش بهش نمیسازه .... پسر ما هم همینطور بود و بعد از دو ماه فهمیدیم شیر ب ب لاک بهش نمیساخت ... البته به خاطر بغل کردن زیاد هم دستاشون کش میاد و ماساژ بدن با روغن زیتون با بادام خیلی موثر بود .... تا سه ماهگی همینطوره و خوب میشه
سلام الینا جونم خوبی؟ اگه میشد واست از اینجا چایی رازیانه واسه ضد نفخ بچه هست و هم ارام بخشه واست میفرستادم یا میدادم کسی واست میاورد.. من از 1هفتگی دانیال بهش میدم خیلی خوب بود و تا الان هم بهش میدم. برای دلدرد هم دکترم گفت بعد از شیر خوردن بلافاصله اروغشو بگیری نه اینکه طولش بدی .به شکم رو پات بذار پشتشو ماساژ بده .
قطره دل درد هم تا جایی شنییدم تو ایران خوب نیست . کاش اینموقع بود میامدم ایران واست یه عالمه میاوردمم/
دانیال منم اینطوری بود ولی یاد گرفته بودیم دیگه شبا گریه نمیکرد.اینشالا که زود خوب شه تا 3ماه باید تامل کنی بهش برسی زود به زود اروغشو بگیری.
2740
الینا جون پسر منم کولیک معده داشت و هیچی دارویی آرومش نمی کرد

همه چی رو امتحان کردم ولی از همه بهتر این بود که هل رو آسیاب کردم و هر روز یه قاشق چایخوری و یه تکه نبات و نصف استکان آب جوش رو می ذاشتم روی کتری تا دم بکشه بعد 2 لی 3 بار در روز یکی دو قاشق چایخوری می دادم بخوره

خودم هم بعد از هر غذا همعرق نعنا می خوردم و هم چای با هل و نبات ، این کارها خیلی بهترش کرده بود

یه کار دایگه هم انجام می دادم ، شاید خنده دار باشه ولی امتحان کن خیلی موثره ، وقتی گریه می کرد و جیغ می کشید ، سشوار رو روشن می کردم و دمر می خوابوندمش و آروم آروم می زدم رو پشتش

این کارها رو بکن بهت قول می دم بی تاثیر نیست
دختر منم دو ماه تمام گریه میکرد مخصوصا وقتی شیر منو می خورد دکترش گفت بهش ببلاک اچ آ بدک یه کم بهتر شد قطره اینفاکولم رو دخترم تاثیر خوبی داشت ولی در نهایت باشد 3 ماهش تموم شه
خانمی من دو سه روز پیش دخترم رو بردم پیش فوق تخصص گوارش البته مشکل اون چیز دیگه ای بود ولی یک خانمی با یک بچه پنجاه روزه اومده بود و مشکلات شما رو داشت دکتر بهش گفته بود کلیه مشتقات گاوی اعم از شیر، ماست، گوشت و هر چیزی که توش شیر یا گوشت گاو به کار رفته باشه مثل کیک و بیسکویت نخور و به جاش از لبنیات و گوشت گوسفندی استفاده کن همچنین ادویه و یکسری چیز دیگه که دقیقاً نمیدونم بهش گفته بود بعد دو هفته بیا و مطمئن باش اگه رعایت کنی تا دو هفته کاملاً خوب میشه. اسم دکترش دکتر فرید ایمانزاده بود البته توصیه نمیکنم پیش اون بری چون بی نهایت سرش شلوغه و با بچه اذیت میشی من که وقت قبلی داشتم با 3 ساعت معطلی رفتم تو ولی پیش یه دکتر ببر و باهاش مشورت کن
سلام دوستم راستش من هم همین مشکل رو با پسرم داشتم
10 تا دکتر بردمش همشون گفتن کولیکه اما با هیچی آروم نمیشد انواع سونوگرافی رو انجام دادم
تا اخرش یه دکتر گفت احتمالا رفلکس معده داره منو به یه سونوگرافی معرفی کرد وقتی بردمش معلوم شد که رفلکس داره در حالی که هیچ کدوم از سونو های دیگه اینو نشون ندادن
از وقتی که داروش رو شروع کردم گریه هاش قطع شده خدا رو شکر
دوستان ازراهنمایی همتون ممنونم.راستش دخترم شیرخودمومی خوره ودرطول روزهم هیچ مشکلی نداره وکاملا آرومه.وزن گیریش هم خوبه(موقع تولدوزنش 3760بودوالان هم 5کیلوشده).شباهم که گریه میکنه بعدازیکی دوساعت که خوابش میبره اگه بیداربشه انگارنه انگارکه تایک ساعت پیش ناراحت بوده ،اروم بیدارمیشه وشیرش رومیخوره وبازمی خوابه تاصبح.انگارتوی اون یکی دوساعت فقط مشکل داره.
شلیرجان پسرشماغیرازبی قراری مشکل دیگه ای هم داشت؟برگشت شیرداشت؟
ر کساناجون قربونت بشم مهربون.مرسی ازلطفت.
سلام .......... الهام جون این طبیعیه و کولیک هم هست ..... من دایمتین میدادم و ستاره رو به شکم رو دستم می خوابوندم و اروم شکمشو ماساژ میدادم و راهش میبردم فقط 20 دقیقه گریه می کردو بعد هم شکمش کار می کرد و اروم میشد .گاهی هم رو دستم همونجوری یه ناله میزد و خوابش میبرد ........... حتما این روشم امتحان کم ایشالا خوب میشه ....... خودت هم عرق نعنا بخور و غذاهای باد دار نخور ...........موفق باشی ....
2706