2733
2734
عنوان

کباب تابه ای لطفا

1564 بازدید | 12 پست
پیاز را رنده کن آبش را یگیر و بریز توی گوشت نمک ، فلفل، کمی زردچوبه، کمی سماق هم بزن و با هم مخلوط کن و بزار یکطرفش که سرخ شد زیر رو کن و روش اگر دوست داری گوجه فرنگی فلفل دلمه و قارچ بریزو درش را بزار هم بپزه هم شرخ بشه
من گوشت یا مرغ و گوشت را با یه پیاز و نمک و زردچوبه توی مولینکس مخلوط میکنم بعدش کف ماهی تابه میخوابونم و نازکش میکنم با قاشق چوبی مثل کباب کوبیده باریک و بلند برش میذم و روش پودر سماق میریزم و کمی روغن روی گاز میذارم اول درش را میبندم کمی هم ابجوش میریزم که مغزس بپزهه بعد دربش را بر میدارم یک طرفش که سرخ شد طرف دیگه را سرخ میکنم دوست داشتی میتونی گوجه هم روش حلقه حلقه کنی
نوش جان

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اول گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده رو خوب با هم ورز بده یه کمی هم نمک و فلفل و زردچوبه بهش بزن . روغن رو تو ماهیتابه گرم کن یه قاشق رب یا بیشتر بنا به سلیقت بریز تو ماهیتابه یه کم سرخش کن بعد یه پیاله آب بریز این میشه سست . گوشتو تو ماهیتابه پهن کن یه کم بازش کن بعد این سسو از بغلا بریز روش . یه کم سماغ روی گوشتت بریز . فلفل دلمه ای رو حلقه حلقه کن تخماشو در بیار که غذات تلخ نشه بچین رو گوشتت در ماهیتابرو بذار نیم ساعت زمان بده با شعله کم بپزه .
2728
هر کس به یه نوع کباب میگه تابه ای .اما من اینجور درست میکنم اول گوشت{ترکیبی از چرخ کرده مرغ و گوسفندی) با یه کوچولو پیاز رنده شده و نمک وفلفل وزرد چوبه و ادویه کاری حسابی ورز میدم تا چسبنده بشه .ته قابلمه یا ماهی تابه که خیلی بزرگ نباشه(کباب نازک نشه) کمی روغن زیتون میریزم و بعد گوشت رو باز می کنم روش برشهای سیب زمینی و روی اون برشهای نازک گوجه ودر اخر مایع رب و سس فلفل و کمی اب می ریزم و در قابلمه رو میذارم تا بپزه .زیرشم کم کن تا سیب زمینی ها مغز پخت بشه. امید وارم همین رو خواسته باشی و لذت ببری از درست کردنش
چون میگذرد غمی نیست
من اینجوری درست میکنم خیلی خوشمزه میشه: گوشت رو با پیاز رنده شده نمک فلفل زردچوبه کمی دارچین زعفران وسماق خوب ورز میدم بعد اونو به شکل دلخواه مثلا همبر در میارم ...کف قابلمه رو کمی چرب میکنم پیاز حلقه شده رو خوب میچینم بعد گوشت رو روی پیاز میزارم .....بعد روی اون گوجه فرنگی حلقه شده وفلفل دلمه ای میچینم ...نصف لیوان اب هم روش میریزم ..میزارم باشعله ملایم بپزه ...نمک یادت نره ...نوش جون
این نیز بگذرد ...
2738
آره عزیزم با آب هم میشه پخت . موادتو که آماده کردی توی ماهیتابه کمی آب وروغن بریز موادنو به هر شکلی که دوست داری توش بچین وقتی آبشو کشید و به اندازه چند قاشق آب داشت بردار وسرو کن فقط یادت باشه اگه گوحه فرنگی هم توش می ریزی اولش آب کمتر بریز چون خود گوجه هم آب میندازه.
فندق جان کباب تابه ای من تعریف از خود نباشه عاااااااااااااااالیه و دققیا مزه کباب کوبیدست!!

گوشت و دوبار چرخ کن...پیاز و رنده کن هرچی بیشتر بهتر با کمی نمک دیگه نه زردچوبه نه فلفل نه...

تا جایی که میتونی تو تابه پهنش کن و درشو بزار بزار روی حرارت کم کم .بعد از چند دیقه آب گوشت که درومد بزار ب

ازهم تو همون حالت 5 دیقه با اب خودش بپزه...بعد درشو باز کن یه کم حرارت و زیاد کن تا ابش تبخیر بشه

یه طرفش که سرخ شد برش گردون طرف دیگه که سرخ شد گوجه های حلقه حلقه رو بزار روی گوشتت

درشو ببند تا 10 دیقه بعد گوجه ها میپزه و امادست..پیشنهاد میدم حتمن امتحان کنی عااااالی میشه

نوش جون