2733
2734
سلام دوستان گرامی
کودک شیرخوار 3 ماهه ام که هر دو ساعت یک بار 60 سی سی شیر میخورد بعد از زدن واکسن سه گانه از جمعه تا حالا چند روزه که خیلی خیلی کم شیر میخوره و به زور و با گریه به نظر شما بهش غذای کمکی بدم ؟
چه کار کنم که شیر بخوره در ضمن شیر خشکیه و وزنش هم 4/800 هست که از دو هفته پیش ثابت مونده
چه راهکاری به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی نگرانشم
سلام مامانی- اصلا خودتو نگران نکن- بچه ها از سه ماهگی شروع میکن به شناخت دنیای اطرافشون و حواسشون خیلی زود پرت میشه به دور و برشون. خوب شیر نخوردن ربطی به واکسن نداره بلکه مربوط به سنی که واردش شدن. این حالت تا 7 ماهگی هست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خودش خود به خود وقتی این ماههای رو بگذرونه خوب میشه ولی یه کم به شما فشار میاد. اصلا حرف غذای کمکی رو نزن چونکه خیلی زوده. تازه اونایی که دکتر هم تشخیص میده که باید زودتر شروع کنن از پایان 4 شروع میشه. بعدشم ماشااله وزنش که خوبه.
2728
سلام پسر من هم سه ماهشه و چند هفته اس خیلی بد شیر می خوره . البته من شیر خودم رو بهش می دم . دکترش گفت : بعضی از بچه ها تو این ماه ها بازیگوش می شن و خیلی بد شیر می خورن . باید محیط اطرافشون رو کاملا ساکت کنیدو آروم. در ضمن گفت بچه هایی که باهوش ترند بیشتراین طوری می شن. دکتر پسرم دکتر مرندی هستش ولی من با یه متخصص دیگه هم که صحبت کردند ایشون هم دقیقا همین نظر رو داشتند. من شیر خودم رو می دوشم و با قاشق می ریزم تو دهنش . البته بعضی وقتها خیلی گریه می کنه ولی به هر حال کاریش نمیشه کرد. باید همین طوری پیش بریم . در ضمن پسر من 7 کیلو است. یعنی وزنش بد نیست ولی من خیلی نگرانم. هر دو یا 3 ساعت فقط 5 دقیقه شیر می خوره.
دردونه سلام- پسر من هم 70 روزه شه و الان 2-3 روزه خیلی بد شیر میخوره. همین که میخوام بغل کنم و حالت شیر دادن بگیرم خیلی بی تابی می کنه. باین حواسشو پرت کنم تا یادش بره و شیر بخوره.
2740