2737
2734
من از دست یه سری از این خانومای عزیز گله دارم، این دکترایی که وقتی یه خانوم باردار سالم و بی مشکل میبینن مهربونن ولی با خانومایی که مشکل دارن بد برخورد می کنن....

اول در مورد خانومای تهدید به سقط می گم. دکترا واقعا تو دل مریضاشونو خالی می کنن، توی خیلی از موارد اصلا مشکل حادی وجود نداره و لکه بینی یا خونریزی یا حتی آبریزش واژن طبیعیه و با یه کم استراحت یا یه سری دارو خوب میشه ولی بعضی دکترا و رزیدنتای اورژانس واقعا بد برخورد می کنن، به جای اینکه آرامش بدن مثل جلاد برخورد می کنن، همینطور در موارد مشکوک بودن به حاملگی مول یا خارج رحمی یا پوچ و ...

شاید توقع نابجایی باشه از یه پزشک متخصص که با وجود ده ها مریض در طی روز حال و حوصله توضیح دادن یا خوب برخورد کردن با بیمار رو داشته باشه ولی اینا واقعا جزء حقوق بیمارانه.

دکتر موظفه که وقت کافی برای مریض بذاره و درمورد مشکلش براش توضیح بده. (بعضی دکترا عذر میخوام آدمو احمق فرض می کنن. دارو می نویسن و میگن به سلامت! شایدم فکر می کنن چون خودشون می دونن، بیمارهم خودش همه چیزو میدونه!)

بیمار حق داره بدونه با توجه به مشکلش در مواقع اورژانسی باید چه کار کنه؟

بیمار حق داره بدونه تجویزات پزشک چه عوارضی ممکنه براش ایجاد کنه و کلا چه راه هایی برای حل مشکلش وجود داره؟

یه سری خانوم دکترا 10 نفر 10 نفر ویزیت میکنن! این حق طبیعی بیماره که مشکلش رو فقط دکتر بدونه.

در طول مدتی که بیمار بستریه دکتر باید همیشه در دسترس باشه نه اینکه وقتی کار از کارجا گذشت و پرستارا و ماماهای عزیز کارشونو کردن اونوقت تشریف بیاره...

مهمترین چیزی که من به عنوان یه مریض به نمایندگی از خیلی از مریضا از دکترا می خوام اینه که در مورد تجویزاتشون توضیح بدن، فکر کنن که بیمار هیچی نمیدونه و چیزایی که ممکنه براش مشکل به وجود بیاره رو بگن.

قصد جسارت به یه سری پزشکای متعهد رو ندارم ولی متاسفانه بعضیا فقط فکر پولن و اینکه زایمان های موفق داشته باشن و شیرینی های اساسی بگیرن، بعضیا برای اینکه خودشونو راحت کنن آخرین راه حل رو ارائه میدن(سقط، فریز، آی وی اف،...)

اینا رو دیدم که دارم میگم، هیچکدوم دروغ نیست....
این مسائل ممکنه واسه شمام پیش بیاد... مشکل که فقط مال دیگران نیست...

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
حرف دل منو گفتی.با لکه بینی رفتم بیشش اینقدر دست دست کرد که به خونریزی افتادم.بازم کاری نکرد تا سقط شد.تو کل این مدت حتی یه دونه دارو هم نداد.فقط حق ویزیت میگرفت و به سلامت.حتی برای سقط هم دارو نداد.بعدش هم تا 2ماه از خونریزی و عفونت داشتم میمردم.حلالش نمیکنم...