2733
2739
تو گوگل بزن دستور دونات خانوم گل یا دستور پیراشکی خانوم گل. از سایت خانوم گل بالا میاره من درست کردم خوشمزه میشه
 من باید شاد باشم ،،.،..... به درک که خیلی از مشکلات حل نمیشن 😊
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

دونات رضوی بسیار پوک خوشمزه و به صرفه است مواد لازم : آرد حدود 500 گرم خمیر مایه فوری 7 گرم یک قاشق سوپ خوری شکر 40گرم یک چهارم لیوان آب ولرم 60 گرم یک سوم لیوان شیر 250 میلی لیتر یه لیوان کره 60 گرم تخم مرغ 2 عدد نمک یک سوم قاشق چایخوری وانیل کمی طرز تهیه: شیر و تخم مرغ و کره را بیرون از یخچال می گذاریم تا با محیط تقریبا هم دما شوند و از حالت سرد یخچالی درآیند. آب ولرم که دستتو نمیسوزونه ولی گرماشو میشه حس کرد، را در لیوان بلوری ریخته و یک قاشق شکر را در آن حل می کنیم . خمیر مایه را روی آن می پاشیم و با یک قاشق فقط یک دور آن را هم می زنیم .می گذاریم گوشه ای بماند . آرد و نمک وبقیه شکر ، کره نرم، تخم مرغ و وانیل و شیر را روی آرد می ریزیم . خمیر مایه عمل آمده را روی مواد ریخته و هم می زنیم . تا خمیر نرمی حاصل شود . به خمیر تا جایی ارد اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست اید . ولی لطافت خمیر از بین نره خمیر را در یک کاسه چرب شده قرار داده و روی آن را با سلیفون غذا می پوشانیم ویک ساعت در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم آن دو برابر شود . سینی مناسبی را و آردپاشی می کنیم .بعد از استراحت خمیر ، با وردنه خمیر را به ضخامت نیم سانت باز کنید و قالب بزنین خمیر های قالب زده را در سینی چیده روی سینی را با یه سفره پوشانده و 45 دقیقه در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم آنها دوبرابر شود. حالا روغن مایع را در ظرف گودی گرم می کنیم وقتی خمیر را داخل روغن می اندازید باید سریع بالا بیاید . و طلایی شوند دونات ها را همینطور که داغ هستند شکر بپاشید من با نصف این مقدار درست کردم چهار ده عدد دونات شد دوستان گلم در استراحت خمیر اصلا به مدت زمانی که گفتم اهمیت ندین بستگی به دمای محیط و نوع خمیر مایه داره اگر زودتر از این مدت دیدین خمیر حجم پیدا کرده باهاش کار کنید زیادی استراحت کنه خمیر میترشه و دیگه اون کیفیت رو نمیده.
آنقدر کوبم دراین خانه را تا ببینم روی صاحبخانه را 
2728
2740