2733
2739

سلام منم ۶ هفته ۳ روزم یهو خونریزی با درد و لخته داشتم گفتم برم ببینم بقایا نباشه که گفت جنین ۴ میلی هم هست ولی ضربان نداره گفت حس میکنم داره یه چیزایی ولی قابل ثبت نیست  قبلشم چون لک داشتم و تاریخ سونو ۱۲ روز کوچیکتر از پریدمه دکتر گفت سقط میشه کسی شرایط من داشته

دیگه هیچکس نمیاد من الان چند روزه خونریزی دارم دیشبم بدون اغراق دیشب لخته های زیاد دفع کردم ۵ دیقه یبار دستشویی بودم اینقد لخته دفع کردم سر جمع دو کیلو میشد  یعنی سقط شده 🥺🥺

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

امروز رفتم هفته هفتم جنین سالمه فعلا ولی خونریزی وامونده ول کن نیس

شما خونریزیهات تاکی بود من الان از هفته ۶ بخاطر هماتوم خونریزی دارم دوروز پیشم کلی لخته بادرد دفع کردم یعنی بچم سالمه؟

2731

تاپیک قدیمیه ولی شاید کسی بیاد جوابمو بده 

من هفته پانزدهم بعد شنیدن یک خبر بد، خونریزی کردم و رفتم دکتر سونو کرد گفت که جفت مارژیناله و خلفی و دو تا هماتوم یکی ۲۰در۱۰ وبالای رحم و یکی زیر جفت قسمت دهانه چهل در سی. 

هیچ دارویی نداد   گفت اسپیرین رقیق میکنه خوب نیست. پروژسترون هم عوارض خودشو داره. شاید بخاطر سه تا فیبرمی هم بوده که در رحم دارم. 

خلاصه اوضاعم پیچیذست. دکتر گفت نمیخواد استراحت مطلق باشی ولی رعایت کن ، رابطه ممنوع و پیاده روی خیلی کم یا نه. سنگین بر ندارم. من ایران نیستم. کسی بوده با شرایط من و حاملگی ختم بخیر شده باشه. 

من بچه قبلیم زود بدنیا اومد چون ۲۴ هفته خونریزی کردم. جفتم یهو اومده بود سر راهی و سی ام سزارین شدم. 

میترسم باز همون شه. خیلی سخته. 

2740

سلام بچه ها من خیلی نگرانم

من با خونریزی رفتم بیمارستان سونو کردن گفتن هماتوم داری ۳۸ در ۱۶ در ۳۹ و حجم ۱۲ سی سی

ازون روز شیاف گذاشتم و استراحت فقط برای دستشویی پا میشم.

از دو روز بعدش خونریزی قطع شد و لکه بینی قهوه ای شد .دستشویی میرفتم لخته های تقریبا کوچیکی میاد که اونم قهوه ای هست . ده روز بعدش رفتم سونو سایزش شده بود ۳۳ در ۲۵ در ۳۶ و حجم ۱۵ سی سی .دکترم گفت بزرگتر شده. شیافهارو ۸ ساعتی بگذار. الان یک هفتس همونطورم و نه لکه بینی کمتر شده نه لخته ها. خیلی ناراحتم . از ۱۴ هفتگی شروع شد الان ۱۶ هفتمه... 😔😔

سلام 

من تو هفته ۱۵ هستم از هفته ۱۰ تقریبا لکیه بینیم شروع شد 

هفته ۱۳ خیلی شدید شد که سونو دادم گفتن جفتت لاولایینگ هست و یک هماتوم داری ،روزی دوتا شیاف یک هفته گذاشتم بعدش شد شبی یکی 

از دیشب که شیاف رو گذاشتم  دوباره خونریزی خییییلی شدید داشتم 

ایندفعه از قبلی بیشتره با لخته 😭😭

نمیدونم دیگه چی کار کنم ،،دکتر گفته بود استراحت مطلق نمیخواد 

ولی کار سبک 

الان چی کار کنم دوباره دکتر برم ؟ یا شیاف رو روزی دوتا کنم ؟

من و تو ما نمي شويم محشر مي شود ❤️

خونریزی در دوران بارداری می تواند هشدار دهنده باشد اما همیشه نشانه سقط جنین قریب الوقوع نیست. گاهی اوقات خونریزی علامت یک نوع نسبتاً رایج لخته خون به نام هماتوم ساب کوریونیکه.." دلیل این اتفاق کاملاً شناخته نشده است، اما چندین علت ممکن وجود دارد.

منم میخام تجربه هماتوم پشت جفت رو با شما عزیزان به اشتراک بزارم شاید بتونم به اونایی که حیلی استرس دارن کمکی کرده باشم.. اول اینکه در بیشتر موارد هماتوم یه اتفاق خیلی رایجه و اصلا و ابدا جای نگرانی نداره و در واقع این نوع هماتوم ناشی از "خونریزی در زیر یکی از غشاها (کوریون) است که جنین را احاطه کرده .اتفاقیه که در 30 درصد بارداریها میافته و دلیل مشخصی نداره..چیزایی که میگن اینه که ممکنه تهدید به سقط باشه یا باعث زایمان زودرس باشه و با باعث صدمه دیدن جفت بشه ولی هیچ کدوم ازینا قطعیت نداره و 100 درصد نیست.
 خالا چیزی که من  در مورد هماتوم بارداری تجربه کردم  رو براتون میگم امیدوارم که استرستون کمتر بشه.. من تا هفته 13 بارداری همه چیم عادی و عالی بود و حتی هیچ حالت تهوع و ویاری هم تجربه نکردم. هفته 13 بودم و خوشحال ازینکه این 13 هفته بدون هیچ نگرانی و ویار و تهوعی گذشته. تا اینکه یه شب یعد از اینکه از پباده روی برگشنم حونه آخر شب با لکه های نسبتا روشن مواجه شدم و با ناراحتی و استرس سریع به بیمارستان مراجعه کردم که کفتن برو سونو بده یا صبر کن تا صبح. منم چون نمیخواستم بیمارستان دیگه ای جز بیمارستانی که پزشکم توصیه کرده بود برم ترجیح دادم روز بعد پیگیر قضیه بشم. بماند که کل شب رو بیدار و با تپش قلب و استرس و فکرهای منفی طی کردم..
روز بعد سریع رفتم سونو گرافی و پزشک سونوگرافی با ناامیدی به من گفت 60 درصد ساک حاملگی رو خون گرفته و هماتوم پشت جفت دارم ولی صدای قلب جنین رو شنیدم. از سونو سریع جوابو گرفتم و چون پنجشنبه بود و عملا مطب تعطیل بود به زایشگاه همون بیمارستان مراجعه کردم تا مامای بخش به پزشکم تلفنی اطلاع بدن . مامایی که زایشگاه بود سریع با ایشون تماس گرفت و نسخه ای شامل 10 تا امپول پروژسترون روزی دوتا برای من تجویز شد. و به من گفتن استراحت نسبی داشته باشم ویک هفته صبر کنم و بعد از تمام شدن امپولها به مطب مراجعه کنم.(البته گفتن اگه حالم بدتر شد یا خونریزی خیلی شدید شد سریع مراجعه کنم).
 تمام روز توی اینترنت و سایتها دنبال تجربه مشابه و امیدواری بودم ولی هیچ داستانی کامل نبود و فقط استرس منو بیشتر کرد.( توصیه میکنم در اینجور مواقع قید اینترنت و وب لاگها رو کلا بزنید چون اطلاعات نادرست و توصیه های غیرعلمی زیاده توش).منم بعد از 5 روز هنوز لک بینی و حتی گاهی خونریزی در حدی که  باید نوار بهداشتی استفاده میکردم و از شدت خونریزی سر درد میگرفتم داشتم. بحصوص صبحا از خواب که بیدار میشدم میدیدم چقدر خون میاد و خودتون میدونید چه حالی به آدم دست میده...

تا اینکه بعد از 5 روز رفتم مطب و توسط پزشکم سونو شدم و ضربان قلب جنین رو شنیدم و خیالم راحت شد. خوشبختانه خجم خونی که توی هماتوم بود نسبتا کمتر شده بود. بنا به توصیه پزشک قرار شد تا زمان ی که هنوز لک بینی و خونریزی دارم روزی دوتا شیاف پروژسترون 400 بصورت واژینال استفاده کنم و هم چنان استراخت نسبی داشته باشم و آسپیرین مصرف نکنم.. اینم بگم که چون من شاغلم امکان استراحت مطلق برای من وجود نداشت و من فقط در حد اینکه کارهای سنگین نکنم و از پله بالا نرم رعایت کردم. ولی طی این مدت آب میوه و شیر بادام و مایعات زیاد مصرف کردم.. ولی هنوز با وجود گذشت سه هفته هنوز لک بینی داشتم. گاهی روشن گاهی تیره. گاهی لخته خون گاهی خون تازه. یعنی از خدود هفته 13 تا اخر هفته 16 لک بینی بصورت لکه های تیره لجنی رنگ داشتم و همچنان سر کار میرفتم ولی رعایت میکردم که زیاد سرپا نباشم یا راه نرم یا کوتاه بلند نشم و حتی حمام هم در خد 7 دقیقه سریع میومدم بیرون ولی کارهای روزانه رو انجام میدادم..

اوایل هفته 17 چون شیافها تمام شده بود باید میرفتم و مجددا نسحه میگرفتم که از دکتر پرسیدم سونو انجام میده یا منتظر سونوی هفته 18 ان تی باشم. تا اینکه کم کم لک بینی من کم شد و من شیاف ها رو فقط روزانه 1 عدد استفاده میکردم و چون تاریح سونوی آنومالی 18 هفته نزدیک بود ترجیح دادم صبر کنم تا با جواب سونو برم پیش پزشکم که خداروشکر سایز هماتوم خیلی خیلی کوچکتر شده بود و پزشک سونو گفت ناچیزه و خطری نیست فعلا.

سلام شما چی شدید 

سلام دوست عزیزم ممنونم. من بعد یکی دو هفته لخته خون جذب شد و خوب شدم . ولی برای زایمان بیمارستان قبول نکرد بستری کنا و گفتن فقط الزهرا اصفهان . چون گفتن باید امپول هپارین میزدم به علت لخته خونی که قبلا داشتم ولی دکتر خودم نگفته بود بزن . خیلی اذیت شدم برای زایمان .پسرمم الان کلاس دوم است . بعدش هم یک پسر دیگه  اوردم که الان ۵ سالشه

زندگی را تو بساز ...نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف...
خونریزی در دوران بارداری می تواند هشدار دهنده باشد اما همیشه نشانه سقط جنین قریب الوقوع نیست. گاهی ا ...

سلام

ممنون که تجربتون رو گذاشتید.

خب چه خبر ....میشه بگید آخرش مشکل رفع شد؟

من در ۶ هفته خونریزی و هماتوم وسیع داشتم و بمرور زمان حدود یک ماه لک و خون کامل هماتومم برطرف شد.

اما در هفته ۱۱ مجدد خونریزی و هماتوم جدید. که تو تمام این مدت استراحت کاملم.

یک هماتوم بالاخره برطرف میشه

اما اینکه قبلی برطرف شه اینبار یکی دیگه بوجود بیاد آدم رو نگران می کنه. 

کن لما لا ترجو أرجى.....امام على عليه السلام : به آنچه اميدش را ندارى اميدوارتر باش؛ زيرا كه موسى عليه السلام رفت كه براى خانواده اش آتش برگيرد اما [در آن جا] خداوند عزّ و جلّ با او به سخن در آمد و او پيامبر برگشت .(در نا امیدی جای بسی امید است)
2706