2733
2734
عنوان

سوالات جنسی

| مشاهده متن کامل بحث + 2323 بازدید | 32 پست
اگه تجربه ای داشتین بنویسن ممنون
به یک‏جایی از زندگی که رسیدی، می فهمی بزرگ‌ترین مصیبت برای یک انسان اینه که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته‌باشه نه شعور لازم برای خاموش ماندن.
انگار هیچ کدومتون تجربه ای ندارین ؟ واقعا چه بچه هایی دارین
به یک‏جایی از زندگی که رسیدی، می فهمی بزرگ‌ترین مصیبت برای یک انسان اینه که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته‌باشه نه شعور لازم برای خاموش ماندن.

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

مدرسه پسرم یک سری جلسات روانشناسی برگزار کرد که یک جلسه هم در مورد بلوغ و سوالات جنسی بچه ها بود البته خیلی کلی توضیح دادن ولی مهم ترین نکته اش این بود که با توجه به سن بچه باید براش توضیح بدید.هیچ وقت دروغ نگید مثل دعا کردیم خدا تو رو به ما داد.از بیمارستان آوردیم و........ مثلا برای بچه های تا قبل دبستان این حرف که هر خانم و آقایی که با هم ازدواج می کنن می تونن بچه دار بشن معمولا قانع کننده هست مگه اینکه نوزادی توی خانواده داشته باشن که کنجکاو بشن و بخوان بیش تر بدونن. توی دوران دبستان می تونیم بگیم یک سلول از مادر و یک سلول از پدر با هم باعث به وجود اومدن بچه میشن.چون درس علوم رو خوندن و یه جورایی براشون قابل هضمه. ولی زمانی که به سن بلوغ برسه(بین 13-14 سال به بالا) باید حقیقت رابطه جنسی رو بدونه نه نحوه ی انجامش رو. این که فقط و فقط رابطه جنسی باید بین زن و شوهر اتفاق بیفته و اینکه رابطه خارج از خانواده چه بیماری هایی رو در پی داره.توی این سن باید از خطرات مواد مخدر بدونن و ایدز رو کامل بشناسن. در مورد بچه های دبستانی می گفتن از الان که بچه هاتون 10 ساله میشن خیلی سربسته در مور ایدز توضیح بدید مثلا بدونن از راه خون منتقل میشه و وقتی خون می بینن خیلی مراقب باشن سرنگ اگر جایی دیدن اصلا بهش دست نزنن و اگر خدایی نکرده لمسش کردن حتما خیلی سریع به شما بگن.
عطرهای گرون قیمت رو بی خیال.آدم باید بوی اعتماد بده
همیشه در مورد رابطه جنسی نقش همسر رو پر رنگ کنید یعنی از همون ابتدای کنجکاویشون توی ذهنشون نقش ببنده که رابطه جنسی باید بعد از ازدواج باشه.
2731
در مورد اینکه هیچ فردی نباید بدنشون رو لمس کنه یا ببینه از 3 سالگی حتی کمتر آگاهشون کنید.باید قسمت های شخصی بدنشون رو بشناسن.هیچ وقت اسامی من درآوردی برای اعضای تناسلی بهشون نگیم.همین که بدونن اون قسمت بدن منطقه خصوصی بدنشون هست کافیه.باید بدونن حتی دکتر هم باید در حضور پدر یا مادر بچه رو معاینه کنه و ببینه و انقدر رابطه تون با بچه خوب باشه که اگر کسی اون رو لمس کرد یا خدایی نکرده از اون بالاتر از هیچ چیزی نترسن و بهتون بگن. می گفتن بهشون بگید قسمتی از بدنت که زیر شورت هست رو فقط مادر و پدر اون هم فقط داخل دستشویی و حمام چون می خوان بشورنت اجازه دارن ببینن.البته برای بچه های کوچیک در مورد قسمت خصوصی بدنمون نباید با کسی صحبت کنیم چون فقط مال ماست.خصوصی یعنی اینکه مادر و پدر و کودک در مورد اون می دونن
باز باید جزوه ام رو ببینم تا بیش تر یادم بیاد. ولی بیشتر موردی صحبت میشد.مثلا هر کسی تجربه ای داشت می گفت و اینکه آیا عکس العمل و جوابش خوب بوده یا نه.
ممنون مامان تربچه ها بازم بنویس خیلی قشنگ نوشتی
2740
ممنون گلی جان.این مطالب هم نکاتی هست که خودم توی جلسات یاد گرفتم.بعد از مدرسه پسرم این جلسات روانشناسی توی سرای محله برگزار شد که اونجا هم پیگیر بودم و خیلی چیزها یاد گرفتم. یه سری به سرای محله یا خانه های فرهنگ بزنید ممکنه جلسات حتی رایگان داشته باشن.این جایی که من رفتم رایگان بود و چون کسی از برگزاریش اطلاعی نداشت نهایتا هر جلسه 5 نفر بودیم که روزهای آخر به 3 نفر رسدیم و خیلی از مشکلاتی که با بچه ها داشتیم رو حل می کردیم براش راهکار می گرفتیم.
این ها رو هم از روی جزوه دارم تایپ می کنم. آموزش مسایل جنسی به کودک باید از پایه شروع بشه(شناخت بدن خودشون و تفاوت هر جنس و معنی خصیوصی بودن) و تدریجی باید آموزش ببینن.
زیر 5 سال آموزش جنسی باید به این صورت باشه: جواب کوتاه شناخت اندام خصوصی فرق معنی خصوصی و راز (راز تعداد کمی می دونن) (خصوصی متعلق به تو هست ولی دیگران هم دارن) تعویض لباس جدا از سایرین اعتماد به والدین تفاوت 2 جنس
بین 6 تا 9 سال آموزش جنسی باید به این صورت باشه: مسایل بین حیوانات و گیاهان (چرخه حیات) _ یعنی از این طریق مفهوم رابطه جنسی رو درک کنن.برنامه های مستند حیات وحش رو خیلی توصیه کردن برای اینکه از این طریق پیش زمینه به دست میارن و حتی ممکنه خیلی راحت و صحیح به جواب سوالاتشون برسن. درک پایه HIV از طریق خون و سرنگ دآلوده اسم اعضای بدن (نه اون اصطلاحاتی که به کار می بریم براشون) مفهوم عدالت و دوستی عدالت مثل اینکه من مادر توی خونه همه اعضای خانواده رو دوست دارم و برای همتون غذا درست می کنم.اما به هر کسی نسبت به سن و جثه اش غذا میدم.مثلا بابا بیشتر از بقیه.بچه اول بیشتر از بچه دوم و...... مفهوم طلاق و ازدواج مجدد
بین 10 تا 13 سال آموزش جنسی باید به این صورت باشه: معنی تجاوز رو بدونن برای پسرها خودارضایی و دخترها پریود رو توضیح بدید معنی آمیزش رو بدونن در مورد HIV کاملا آموزش ببینن و همه چیز رو در موردش بدونن سقط جنین و عوارضش رو بشناسن
زمان مناسب آموزش هم این زمان ها هست: دیدن بدن دیگران سوال پرسیدن در مورد تفاوت بدن دو جنس دیدن آمیزش حیوانات و متولد شدن بچه اونها به دنیا اومدن نوزاد یا دیدن خانم باردار در صورتی که ایجاد سوال کنه برای کودک
2706